Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фамилиите - домовете

+12
kali
Silchas Ruin
T'Amber
Laiqalasse
Elesarche
Lord Bloodraven
Aelys
Kel Sinan
Witch-king
HeavenlyFire
Sluffy
Averroes
16 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Коя фамалия подкрепяте?

Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap30%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 30% 
[ 7 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap17%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 17% 
[ 4 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap0%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap13%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 13% 
[ 3 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap0%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap4%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap30%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 30% 
[ 7 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap0%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap0%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_lcap4%Фамилиите - домовете - Page 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
 
Общо гласове : 23
 
 

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Witch-king Вто Дек 02 2008, 21:12

Особено Лансел...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by T'Amber Вто Дек 02 2008, 22:46

Мартел... абсолютни любимци са ми. А Оберин си ми е болна тема... веднъж и аз да харесам един мъжки персонаж и автора по толкова смотан начин да му види сметката... Безобразие.
T'Amber
T'Amber
New Member

Female
Брой мнения : 17
Години : 35
Местоположение : Astraea Hill
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sluffy Сря Дек 03 2008, 20:30

Мм, повечето хора казаха така за Едард. Иначе и на мен ме издразни смърта на Оберин. Не го очаквах. Мартелите също са ми симпатични, но не всички.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Witch-king Чет Дек 04 2008, 13:06

Като споменахме Мартели бих искал да добавя Доран. Не знам защо имам предчувствие, че някой ще го подцени и ще издуха супата... А и при хубав развой на събитията мога да го видя и като Ръка (след смяна на династията).
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Aelys Чет Дек 04 2008, 19:55

Малко се отклоняваме от темата, но как точно Доран ще стане Ръка, след като Денерис изобюо и не подозира за прословутия годеж на Визерис и Ариан? И дали изобюо Доран ще е жив, когато Дани се върне във Вестерос? Според мен Доран е следващият, който ще умре и Дорн също ще потъне в размирици.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Witch-king Чет Дек 04 2008, 21:18

Ще разбере от сина му, който вероятно е наясно с цялата история. А Доран не знам защо, не ни си мисля, че ще умира. Твърде интелигентен е за това.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sluffy Чет Дек 04 2008, 21:43

Witch-king написа:Като споменахме Мартели бих искал да добавя Доран. Не знам защо имам предчувствие, че някой ще го подцени и ще издуха супата...

Е дъщеря му вече го подцени. Кой искаш още да се излъже? Ще видим как ще се развият нещата като Ланистърите разберат за покушението срещу Мирцела. Това ще бъде интересно.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Silchas Ruin Чет Дек 18 2008, 14:24

Грейджой, защото са пирати и плащат само желязната цена!
Silchas Ruin
Silchas Ruin
New Member

Брой мнения : 14
Години : 40
Местоположение : Велико Търново
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sluffy Пет Дек 19 2008, 20:35

Silchas Ruin написа:Грейджой, защото са пирати и плащат само желязната цена!

Опала, още един като мен. Ставаме много.
Иначе мнение за Вранското око?
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Silchas Ruin Вто Дек 23 2008, 10:49

Вранското око е зъл, брутален и луд.Перфектния пиратски капитан.Но според мен не става за крал на железните хора, понеже не го е грижа ни най-малко за своите.Аз лично от фамилията Грейджой харесвам най-много Аша.Ерон Мокра коса е малко прекалено фанатизиран за моя вкус, но поне следва без колебание принципите на вярата си.Виктарион е страхотен боец и сигурно най-добрия морски капитан (все пак командва Железния флот), но не мога да го уважавам заради начина по който се е е отнесъл с жената която твърди, че е обичал.

Хубавото на фамилия Грейджой е, че са все силни личности с голям потенциал за качествена драма.А колкото повече драма - толкова повече драма, в крайна сметка Smile.
Silchas Ruin
Silchas Ruin
New Member

Брой мнения : 14
Години : 40
Местоположение : Велико Търново
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Aelys Вто Дек 23 2008, 15:54

^Много интересен анализ. Ще добавя и аз една мисъл- на Юрон изобщо не му пука за железните хора, защото в дейсъвителност целта му е да ги използва, за да се докопа до драконите на Денерис. Кралският пост го заема по стечение на обстоятелствата.

Аша е много умна и свястна жена. Само едно не ми харесва в нея- въпреки, че е израстнала на Железните острови, твърде малко познава собствения си народ. Шансът някой да се вслуша в думите й и да я последва винаги е бил нулев. Въпреки, че е права и едиснтвената способна да донесе нещо добро на железните.

Виктарион е страхливец. Трябвало е да убие Юрон, а не жена си.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sluffy Вто Дек 23 2008, 18:24

Явно ако повечето хора трябва да имат любимец от кракените това е Аша. И на мен ми харесва. Умна е, красива и явно знае как да се бие. Аз лично не бих отказал още глави с нея. Теон също ми е симпатичен, какар че като го оставиха сам да се оправя си пролича колко е жалък. Юрон за сега малко съм видял от него, но се очакват големи събития. Виктарион е прост, но силен и явно добър тактик. Балон Грейджой беше добър водач, но заради червения бог или Юрон (или нещо друго), няма да разберем повече за него.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by kali Пет Сеп 04 2009, 06:27

Здравейте на всички!Това е първото ми мнение във форума и то е,че Самуел Тарли е един от най-интересните герои!

kali
New Member

Брой мнения : 24
Години : 49
Местоположение : България
Репутация : 0
Кредит : 24

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sluffy Пет Сеп 04 2009, 13:16

Здравей от мен. Първо, определено имаш интересен поглед върху нещата (прочетох някои други твои коментари), а този тук напълно затвърждава мнението ми.

Специално на мен Самуел ми е също толкова неутрален, колкото Бриен. Добродушни и простовати, за мен герои. Само дето докато Бриен е добра в нещо, то така и не открих ролята на Самуел Тарли в цялата книга освен около него да се развиват по-интересните моменти от книгата Razz

А на теб защо толкова ти харесва?
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by kali Пет Сеп 04 2009, 17:50

Е, напълно вярно е, че герои като Тирион и други са изключително интересни персонажи, въобще за мен Мартин е най-големият майстор в извайването на образите на героите си в момента!Самуел, обаче ми стана интересен още от началото.На практика той е единственият обикновен персонаж в книгата,сякаш е излязъл от всяко едно най-нормално човешко общество.Първото ми най-силно впечатление беше как си признава, че е страхливец примерно!А, това е много трудно, да не кажа най-трудното-да можеш да си признаеш!В крайна сметка Самуел върви по път, който ми харесва и съм сигурен, че ролята ме оттук нататък ще става все по-важна!

kali
New Member

Брой мнения : 24
Години : 49
Местоположение : България
Репутация : 0
Кредит : 24

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Lord Bloodraven Пет Сеп 04 2009, 17:56

По-скоро в добавка на горе соменатото бих казала, че като цяло героите на Мартин са доста..реални. Аз лично не се сещам за герой, който да е изцяло добър или изцяло лош, герой който да е най-най-смелия или най-най-страхливия...нещо, което е в голям контраст с 99.9% от героите на другите съвременни фентъзи ( а и не само) автори.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Miya Съб Сеп 19 2009, 22:27

Ланистър. Не че не подкрепям Старк и особено Таргариен, но ме дразни, че в повечето форуми Ланистърите са смятани за "лошите". И повечето искат да ги видят унищожени само защото Старките успяха да си загубят войната срещу тях.

Ланистърите определено не са "лошите", при Мартин са много малко героите от този тип. Тивин е идеалният лорд. Прави онова, което трябва, а не онова, което му казва честта. Разминаванията между честта и правилното присъстват много често в книгите. Типичен пример: Джайм. Честта му е казвала да си спази клетвите и да остави хиляди души (сред които собственото му семейство, както и много жени и деца) да изгорят в последната лудост на Ерис. Е, човекът зарязва честта и прави онова което е правилно.
Тивин можеше да играе честно и да се изправи срещу Роб отново и отново на бойното поле. И щеше да даде на краслтвото нови и нови реки от кръв. Вместо това го премахва с възможно най-малко загуби за кралството. На пир. И, колкото и да обичах Роб като герой, от гледна точка на Тивин, това беше правилно.

По някаква причина всички искат героите в книгите да действат по някаква странна универсална идея за добро и лошо: Добрите да ги щадят и да се съюзяват с тях, а с лощите да се бият, макар и защото трябва, а не защото искат. И воала, "добър герой". Аз клиширан му викам, но карай.

Обичам Старките, но всичко, което им се случи, сами си го докараха до главите. Едарт отново и отново избираше собствената си чест пред това, което беше добро за кралството, подчинените и собственото му семейство. Симпатизирам му донякъде, но освен глупак беше и много по-егоистичен от който и да е Ланистър, каквото и да казват за тях. Ланистърите поне се бият за семейството си (което гарантира и благополучието на подчинените им). Едарт... Да видим ценностната му система според всичко, което свърши в Кралски чертог: 1. ЧЕСТ (неговата); 2. всичко останало.
Роб... виж, той ми е много по-любим от Нед, но сам си провали кампанията. Като си се обещал на момиче, което ти докарва хиляди души на бойното поле, не се жени за някоя, която ще ти докара 50, по дяволите. Като си спал с нея, кажи и да пие лунен чай и не се занимавай повече. Толкова много хора не заслужаваха да умрат защото кралят им го тресат хормоните.
Кейтлин няма да я коментирам. Един от най-омразните ми герои. О, идеалната майка, спор няма. И най-ужасната лейди, която горките северняци можеха да получат. Е, Церсей е достойна конкуренция, но тя поне не се мисли за светица.

Иска ми се да коментирам всички, но ще стане прекалено дълъг пост. Ланистърите са си супер, с изключение на Церсей, Джофри и Лансел. Старките също, с изключение на Кейтлин, Бран (не ме кефи нещо, но после ще обяснявам защо) и (донякъде) Едарт и Санса.

Мартелите са ми абсолютни любимци. На мен направо цял Дорн ми е абсолютен любимец. И мъжете и жените им са супер - страстни, ловки, красиви и малко жестоки.

Грейджой са ми антипатични. Аша е супер, Теон е ок, но останалите...
1. *Тъли*, 1000. Арин и 1001. Баратеон нещо не ми допадат.

Тирелите са симпатични, надявам се да оцелеят.

Сега, Таргариените са ми слабо място. Не заради Дани. Заради историята им. Заради драконите им, заради екзотиката им, заради гениалността им. Даже и лудите им ме радват. Железният трон губи престижа си, ако на него не седи Таргариен, осъзнайте сеее *призов към всички останали домове* Фамилиите - домовете - Page 3 39724
Гласувайте за тях и ще:
1. Напълнят пак хазната
2. Престанат да се женят сестра за брат (е, то не им останаха вече, 50% от тях са леко импотентни, а другите 50% са се клели да не се размножават, но това е друг въпрос)
3. Решат дребните проблеми със зомбитата
Бюлетина Н. 3, моля Фамилиите - домовете - Page 3 924500
Miya
Miya
New Member

Брой мнения : 21
Години : 912
Местоположение : Bulgaria
Репутация : 0
Кредит : 20

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Rain Чет Окт 22 2009, 17:09

Ланистър... жалко за Тивин, но пак ланистърите са си ланистъри.
Но Старк и Баратеон също не бяха лоши... преди да си загубят някой от членовете.

Иначе като самостоятелни персонажи:
1. Санса - очаквам от нея много, може би някаква странна смеска между красотата на Церсей и хиторста на Петир Белиш, естествено и акъл за политика... но може би искам прекалено много. Фамилиите - домовете - Page 3 990612
2. Джайм - дойде му акъла ама късно...
3. Джон - кой не харесва Джон?
4. Оберин "Пепелянката" Мартел - защото готините се бият нечестно. Фамилиите - домовете - Page 3 915615
5. Тирион - защото всички обичат сърказма и хитрия му ум, симпатичен е по свой си начин

Няколко думи за умрелите:
1. Язък за Робърт Баратеон - в него виждах приятел по хапване
2. Кофти за Тивин... но се случват и такива работи.
3. Яд ме е за гаджето на Джон (съжелявам забравих й името), тя умря... и нея част от мен.

А сега и няколко думи за тези които не ми харесват:
1. Денерис и целия таргариенски цирк... (има много по страшни неща от огнедишащи гущерчета)
2. Аря - тва леке немога да го понасям...
3. Кейтлин Старк - дано не случа на свекърва като нея

И така... със сигурно изпуска един куп неща които искам да кажа, но... в момента не се сещам за нито едно от тях... Фамилиите - домовете - Page 3 3960

П.П. Забравих да спомена - Дракон на клечка (много е вкусно) или шиш зависи кой какво предпочита.
Rain
Rain
Member

Брой мнения : 126
Години : 34
Местоположение : In The Rain Forest
Репутация : 0
Кредит : 131

Character sheet
Име: Тирос
Години: 26
Раса: Орк

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Vlad Чет Окт 22 2009, 17:24

Аз гласувам за Грейджой. Първо - името на самата фамилия ме кефи. Второ - Теон ми допада по своему...
Vlad
Vlad
Member

Male
Брой мнения : 628
Години : 34
Местоположение : Varna
Репутация : 10
Кредит : 645

Character sheet
Име: Ризраел
Години: 20
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Nox Aeterna Чет Окт 22 2009, 18:36

Огън и кръв! Таргариен, защото (обожавам дракони) са или луди, или велики. Very Happy
Nox Aeterna
Nox Aeterna
Member

Female
Брой мнения : 35
Години : 30
Местоположение : Забравения град, на Валхала xD
Репутация : 0
Кредит : 35

http://www.last.fm/user/targaryen_

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sluffy Чет Окт 22 2009, 22:47

Vlad написа:Аз гласувам за Грейджой. Първо - името на самата фамилия ме кефи. Второ - Теон ми допада по своему...

Оо мой железен човек Very Happy

Относно другите коментари не видях нещо много по фрапиращо за да ме провокира да го коментирам. Ама както Райн е започнала, очаквам мнение за:

Бран, Рикон, Аша, Вранското око, Сакатия дорнски принц, Станис, Мелисандра, Марджери, Олена, Лорас, Доран Мартел и за който още се сетиш.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Lord Bloodraven Чет Окт 22 2009, 23:51

Rain написа:

А сега и няколко думи за тези които не ми харесват:
1. Денерис и целия таргариенски цирк... (има много по страшни неща от огнедишащи гущерчета)
2. Аря - тва леке немога да го понасям...
3. Кейтлин Старк - дано не случа на свекърва като нея

И така... със сигурно изпуска един куп неща които искам да кажа, но... в момента не се сещам за нито едно от тях... Фамилиите - домовете - Page 3 3960

П.П. Забравих да спомена - Дракон на клечка (много е вкусно) или шиш зависи кой какво предпочита.

Съзирам сродна душа. От днес имаш плюс 100 бонус админски съпорт.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Kel Sinan Пет Окт 23 2009, 10:48

Ще добавя към коментара на колежката Нокс, че някои Таргариени са Луди И Велики Very Happy
Kel Sinan
Kel Sinan
Member

Male
Брой мнения : 694
Години : 36
Местоположение : In The Legends
Репутация : 9
Кредит : 769

http://www.belizarius.blog.bg

Върнете се в началото Go down

Фамилиите - домовете - Page 3 Empty Re: Фамилиите - домовете

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите