Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Песента за огън и лед

+8
Vari
Vlad
Lord Bloodraven
Телемаг
Sluffy
Aelys
Kel Sinan
Witch-king
12 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Aelys Съб Яну 17 2009, 07:48

Да.
А. Тирион
Б. Варис
В. Ходор
Г. Друг
Laughing
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Sluffy Съб Яну 17 2009, 23:37

Ходор. Стига бе. Бъзикаш се нещо с мен. Пък и Варис също ми е малко.. дебел за ездач Very Happy Само Тирион от горните ми се вписва донякъде.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Aelys Нед Яну 18 2009, 09:43

Аз да се бъзикам? Песента за огън и лед - Page 3 3960 Никога! Песента за огън и лед - Page 3 85155

Не искам Тирион да е третата глава, но сигурно ще е той. Според мен Мартин ще избере за ездачи такива герои, които познаваме добре. Това изключва Куентин, Джеролд Дейн, Аурейн Води, Младия Гриф и всички останали кандидати за мъртвия Егон.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Нед Яну 18 2009, 14:03

Хм от изредението горе май само Куентин може евентуално да мине за Егон понеже всички останали са леко "старички" за този пост.
Джеролд Дейн или Даркстар (или както там го превеждат) въпреки невероятната си прилика с Таргариените (визирайки косата) трябва да е на 16-17, за да мине за Егон, а той не е.

Както и да е аз лично за Джон малко се съмнявам. Сега не съм идиот и ми е пределно ясно, че всички улики водят натам, че той е син на Реагар и бла-бла. Обаче мен винаги ме е притеснявал фактора наречен Мартин. Този човек написа една книга за Нед Старк само, за да го убие накрая. По тази логика нищо не му пречи да изпише 4-5 книги, които водят до това, че Джон е Таргариен и изведнъж да се случи нещо неветоятно от типа ами той е син на Ходор. Просто това е Мартин и всичко алогично и противно на комерсиланите предположения е нормално. Честно казано на мен много ми се иска Мартин да аправи точно това- да покаже, че Джон или наистина си е син на Нед Старк или е нещо, за което никой не предполага. Не за друго, а защото всичко са толкова сигурни в момента в това, че е едва ли не все едно Мартин си го е написал в прав текст. Не ме дразни идеята за Реагар да е бащата, колкото масовото бълване и спекулиране с нея. Дано Мартин да е на моето мнение- само тогава съм готова да му простя забавянето на книгите.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Телемаг Нед Яну 18 2009, 16:52

Скромното ми мнение (включвам се по тъча) е следното: Обещания принц е Денерис. Сеща ли се някой, какво казва Мелисандра, за Обещания принц? Къде ще се появи?
Второ: за мен е Аря е достатъчно "ледена" (помните ли как спокойно обясни от къде се е сдобила с хубави ботуши - 4 том).
Трето: А, колкото до "огъня" и аз ще питам Laughing - Кое семейство е свързано със слънцето? Idea
Телемаг
Телемаг
New Member

Брой мнения : 24
Години : 43
Местоположение : Варна
Репутация : 0
Кредит : 10

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Witch-king Нед Яну 18 2009, 17:06

Аря може и да е ледена, обаче няма една важна характеристика, за да язди дракон, а именно - драконова кръв във вените си. Такава имат само Таргариен и Веларион, поради валирианския си произход и съвсееем леко Баратеон, заради полу-брата на Егон Завоевателя. Така, че това е изискване, на което всеки кандидат трябва да отговаря.
За Денерис е ясно, там спорове няма.
Ходор и аз го изключвам като Слъфи.
Варис просто не ми изглежда като добър кандидат.
Тирион е едната възможност.
Джон е другата.
Куентин Мартел като цяло прилича, но и той няма драконова кръв.
Джеролд Дейн също е вариант, но при определени обстоятества.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Aelys Нед Яну 18 2009, 17:08

Къде в книгата се посочва възрастта на Джеролд Дейн? Никъде.
Точно Куентин не може да е Егон, защото тогава Доран нямаше да се пъне да жени Ариан за Визерис.

Аз лично ще се разочаровам, ако Мартин ни докаже, че Нед Старк е истинският баща на Джон. Искам всички да подозираме и да чакаме доказателството, че е Регар, а накрая това така и да не стане и Джон да си умре, след като си изиграе ролята- каквоато и да е тя. Въпреки забележителния си произход, лорд-командирът на Нощния сраж не ми е сред любимите герои. Изглежда не е взел нищо от вълчия нрав на Лиана или гениалността/лудостта на Таргариен. Малкият е точно копие на Нед-студен и скууууучен, на две магарета сено не може да раздели. Laughing

Абе какъв Ходор, какъв Варис? Шегувах се, не ги обсъждайте.

Куентин Мартел има драконова кръе, през Денерис таргариен, сестрата на Дерон Добрия, който я омъжва за брата на съпругата си. Баратеон имат прясна драконова кръв- бабата на Робърт е дъщеря на Егон Невероятния. Робърт И Регра са втори браточеди. Само напомням.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Нед Яну 18 2009, 17:36

Еми виж сега от чисто релна и психологична гледна точка в един или друг смисъл Нед Е баща на Джон- отгледал го е. Няма как да израснеш сред едни хора, да се храниш с тях, да общуваш с тях и най-важното е да бъдеш възпитаван от тях и да не станеш поне малко като тях. Които и да са родителите ти ако не си отгледан от тях освен някаква евентуална физичска прилика друго в никакъв случай не е сигурно дали ще наследиш. Характера специално се възпитава, а не се наследява, чувство за дълг, чест...за мне лично е много интересно в това отнощшение как би се развил Рикон. Не че имам някаква особена слабост към малкото разглезено идиотче, но в момента той е отделен от старките и ще бъде възпитан от хора от съвсем различен тип. За съжаление не съм сигурна, че книгата ще стигне до там, че той да е на някава по-съзнателна въраст- поне 16-17.
А годините на Даркстар ако не се лъжа се споменаваха някъде или поне имаше някакъв хинт не точно число. А и при начина му на поведение на мен поне ми е малко трудно да си представя на 16...това разбира се съвсем лично наблюдение и няма никаква тежест.

А що се отнася до разочарованието...малко са хората на чели книгата и са на моето мнение- за да им е гадно на другите нека Мартин докаже обратното на всички твърдения. Аз лично нямам претенци или предпочитания кои да са родителите на Джон- каквото такова Мартин я пише тая книга не аз. Просто понеже ми е писнало от всеобщата спекулация и факта, че всички казват това е сигурно. Еми не е мили другарчета защото не вие я пишете тая книга и героя наистина може да умре преди да се разбере каква е истината. Което ще е жалко защото страшно много фенове ще прекарат безсънни нощ само заради това, а и още по-зле е че ще се появят след време разни псевдо-писателчета ходили на курсове за писатели и ще започнат да пишат какви ли не истории и разказчета, които пък има по-малко логика и от това Лиана и да кажем Кутрето да са родители на Джон.

А що се отнася до Егон...предчувствам че това пак може да излезе поредната тема, която само се обсъжда а хлапето наистина да си е мъртво...
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Witch-king Нед Яну 18 2009, 18:00

Ето нещо интересно по казуса "Егон":
Запитан директно 100% ли са мъртви Егон и Ренис, Мартин отговаря следното: "Това което мога да кажа е че няма никакво съмнение че малката Принцеса Ренис е извадена изпод леглото на баща си и е убита (буквално заклана)." Попитан отностно това какво става с Егон, Мартин отговаря така: "Много мисли по отношение на Егон."

Мен лично този отговор не ме убеждава....



оригинален текст:
1.All I have to say is that there is absolutely no doubt that little Princess Rhaenys was dragged from beneath her father's bed and slain.
2.Any thoughts on what's going on with him?
Plenty of thoughts on Egon.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Нед Яну 18 2009, 20:03

Мноо е двусмислено...прекалено двусмислено. Чии мисли за Егон? Негови или на феновете? Защото последните определно дават много мисъл за това...
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Гост Сря Яну 21 2009, 11:25

На един предишен мой пост съм ви извадила цитати от книгите ("Игра на тронове" мисля), където ясно е казано от Мартин, че Егон е мъртъв, но естествено това не му пречи да го съживи, което според мен ще е малко тъпо. А относно Тирион някъде из форумите бях срещнала твърдение, че може да е син на Ерис и майка му (как се казваше, не помня) и всъщност Тивин затова казва, че той не е негов син и затова изобщо не прилича на Церсей и Джайм, което само по себе си, ако се окаже вярно, значи, че той със сигурост ще е дната глава за дракона. А за Джон - за Джон вече не знам, преди си мислех, че той 100% ще яхне дракон, но с времето все повече се разубеждавам, мисля дори, че той изобщо може да не се срещне с Денерис.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Sluffy Сря Яну 21 2009, 11:40

Цитат от книга почти не доказва нищо. Пример: според слухове Бран и Рикон умират заклани от Теон. Това не е вярно, но голяма част от хората го смятат за истина и има последствия от което (Кейтлин).
Тирион е Тивин. Баща му го мрази, защото заради някакво си недъгаво джудже умира жена му (и аз не и помня името). Но характера на Тирион е адски сходен и най-близък от всички срещнати до сега в кингите Ланистъри до този на Тивин. Което някак си изключва факта те да нямат родствена връзка.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Сря Яну 21 2009, 12:42

За Тирион има един много хубав на Гена Ланистър, когато говори с Джайм (господи почвам да се дразя на тия имена). В общи линии лелята казва на Джайм, който се опитва да прилича на баща си, че той прилича на всеки друг от чичовците си, но не и на баща си и едиснтвения, който прилича на Тивин в това семейство е Тирион. Това нейно изказване мисля че много ясно си подчертава кой е бащата на Тирион.
А за това, че Мартин казва ясно че Егон е мъртъв...той и Теон е уж ясно мъртъв и Кейтлин беше ясно мъртва...много са ясно мъртвите.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Телемаг Пет Мар 27 2009, 18:40

И какви ще ги чинат в 5 том? Песента за огън и лед - Page 3 3960
Телемаг
Телемаг
New Member

Брой мнения : 24
Години : 43
Местоположение : Варна
Репутация : 0
Кредит : 10

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Съб Апр 25 2009, 21:02

Малко инфо, което не е никак ново имайки предвид, че тая песен се пее от 2 години насам

"I am trying to finish the book by June. I think I can do that. If I do, A DANCE WITH DRAGONS will likely be published in September or October."
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Vlad Съб Апр 25 2009, 21:14

О, а дано да си спази думата. Smile Че сме му набрали за забавянето доста хора.
Vlad
Vlad
Member

Male
Брой мнения : 628
Години : 34
Местоположение : Varna
Репутация : 10
Кредит : 645

Character sheet
Име: Ризраел
Години: 20
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Съб Юни 27 2009, 21:14

Да той е от хората, на които може да се вярва.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Witch-king Нед Юни 28 2009, 05:43

Определено, особено имайки предвид, че тия неща ги повтаря от две години...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Нед Юни 28 2009, 06:19

Е какво са две години обещания от едоин чесет човек, който винаги си спазва сроковете и който когато закъснее дори с един час издаването на книгата му е на път да направи харакири...
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Aelys Нед Юни 28 2009, 19:26

Последно каза, че е измислил как да разплете "Мийрийнския възел", каквото и да значи това.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Нед Юни 28 2009, 21:04

Странно ако и аз започна да си измислям сложни словосъчетания дали хората ще започнат да имат по-големи надежди в мен
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Witch-king Пон Юни 29 2009, 19:47

Съдейки по неговия безпрецедентен оптимизъм, вероятно да.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Vari Вто Ное 10 2009, 14:06

Като гледам, колко хвалите книжките, искам да ги почна, но ги искам на хартия, не на компютъра .. Sad бих ги почнал на френски, но пък четирите книги са разделени на общо 12 отделни книжки, което прави повече от 84 евро засега.. Песента за огън и лед - Page 3 577173 Иначе на български, поне от сайта на Бард изглежда, че не се напрягат много да преиздават по-старите книги, половината са изчерпани и пак са по 20 лева..тия автори като почнат да издават безкрайни поредици...а и тия сиренари тука, са надули цените на книгите до небето Sad

Бих си купил първата за 7 евро, ама ме е страх, че ще ми хареса и ще искам и другите..ама да дам 90 евро, че и още ще излизат Sad Какво да правя? Razz
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Lord Bloodraven Вто Ное 10 2009, 14:13

Въпрос. Защо не си я поръчаш от амазон на английски. Да верно е че ще трябва да платиш за доставка, но едва ли ще е повече от 2-3 евро ако е доставена он англия....при всички положение ще ти излезе по-евтино отколкото френските издания
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Vari Вто Ное 10 2009, 14:25

Защото!...не се сетих Very Happy Сега като гледам Амазон Юкей (лол име) една книга + доставката е три пъти по-евтина от френската версия О.о Ще поразгледам още, сега излизам на разходка. Мерси за идеята Песента за огън и лед - Page 3 971813
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Песента за огън и лед - Page 3 Empty Re: Песента за огън и лед

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите