Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тивин Ланистър

5 posters

Go down

Тивин Ланистър Empty Тивин Ланистър

Писане by Aelys Пет Окт 31 2008, 18:00

За този негодник може да се каже много и да се изпише два пъти повече. В момента ме тормози следният въпрос- защо стария пръч така и не се е оженил повторно? Вместо това използва другите си роднини, даже и Тирион, за да разшири влиянието на дома. Тирион не си изпълни задачата, така да се каже. А Лансел е другият провалил се в това отношение. Още по-лоши неща щяха да сполетят Ланистър, ако Церсей я бяха омъжили за отрока на Мейс Тирел. Бедният Уилас щеше да се нареди сред звездите, дето толкова обичал да ги зяпа до месец.

Та защо? Interested Един брак с някоя хрисима шматка от влиятелен дом в Долината на пример щеше да му реши проблема с Лиза Арин.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Witch-king Съб Ное 01 2008, 03:09

Интересно казано... Много си е обичал жената и така и не е успял да я превъзмогне предполагам.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Aelys Съб Ное 01 2008, 06:05

Тивин не е човек, който ще остави някакво си мижаво чувство като любовта да го управлява. И няма изискване да обича новата си жена. Според мен е искал да скрие любимото си занимание-ходене по курви, от света. А една съпруга няма как да не разбере и да не се разприказва. Laughing Ако се разчуе,ще има да му се смеят и да го сравняват с баща му...
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Lord Bloodraven Съб Ное 01 2008, 09:00

Ми...това с курвите според мен може да си има и друго обяснение- човека си има нужди. Реално погледнато ако Тивин е изпитвал политичекста нужда да се ожени за някого мисля, че е щял да го направи. И за кой по дяволите да се ожени, че хем да му е от полза хем да не му вреди?
И честно казано Тивн, Тивин ама мрази сина си заради това, че при неговото раждане жена му е умряла. Реално погледнато ако Тивин е чак толкова курва кучи син има по-голяма полза от сина си отколкото от жена си макар и сина да изглежда като Тирион...
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Aelys Съб Ное 01 2008, 20:42

Е много ясно, че ходи по курви заради въпросните нужди. Разликата е, че Тивин пред хората се прави на голям моралист и жестоко укорява сина си заради начина му на живот. В същото време той сам се радва на вниманието на Шае, но скрито. За да не му се смеят, най-големият му страх, който общо взето стои зад всичките му действия и решения.
Можеше да се ожени за Дезмера Редвин, за някоя Фрей, за Марджери Тирел или даже за Санса Старк. Защо не и Аша Грейджой? Някоя щерка на васал? Тивин Ланистър 429444
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Lord Bloodraven Съб Ное 01 2008, 22:15

Аз лично не виждам полза от брака с никоя от изброените...че може-може. Ако реши и за Дейнерис може да се опита да се ожени, но не е в това въпроса. Ланистър и Старк...това е доста странна комбинация макар и да набутват Санса с Тирион, но все пак Тирион не е Тивин. Просто няма полза от никой от тези бракове. Единствения брак, който според мен е от полза за Тивин е да се ожени за кралица...няма как да се ожени за дъщеря си, а и Тивин е много по-добър като ръка. Честно казано като крал има неща, които не можеш да правиш.
А иначе никой уважаващ себе си и положението си мъж няма да се бие в гърдите "аз ходя по курви". Все пак има положение, на което трябва да държи. Според мен и ако Тирион го правеше по-скрито нямаше да е чак такава трагедия. А и тук става дума за Тирион...Тивин като цяло не го харесва много.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Sluffy Пон Ное 03 2008, 07:54

Да но като ръка нищо не му пречи все пак да избере някоя съпруга. Аз бих подхвърлил дъщерята на Доран като вариант. Защото, първо до смърта на Тивин юга е бил по-спокоен и до някъде е било възможно.

Говорейки за Мартелите, горката Мирцела. За разлика от Джофри и до някъде Томен, момичето беше с потенциал.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Aelys Пон Ное 03 2008, 20:12

Брак с Арина е невъзможен, защото 1- тя е наследничка на Слънчеов копие и трона на Дорн и второ- Доран щеше да откаже, заради тайния годеж с Визерис. Умишлено не я споменах в списъка. И един брак със Санса щеше да има същата стойнотс за дома Ланистър, а именно завладяане на Севера и слагане на един син на Санса като владетел на Зимен хребет. Брак с Марджери щеше да му спечели мечовете на Тирел, с щерката на Пакстър Редвин- най-добрия флот на запад. Влияние и власт не вървят задължително с кралската корона, че да се жени за кралица. Razz И не става дума за човека Тивин Ланистър, а за дома Ланистър и неговото бъдеще.

Що се отнася до курвите- в това общество всички с това се хвалят общо взето- Едмур, Том Седмака, Робърт, Торос, Лем, Оберин, Тирион, Теон... Само сковани типове като Едард и Станис гледат на курварството от 'съвременна' гледна точка. Не защитавам другите, а само казвам, че в тяхната култура това е нормална практика. А Тирион го прави на пук на баща си прекалено открито.

Но накаря наистина, след като не го е направил, значи не е сметнал за нужно. Все пак той е хитра лисица и изглежда предпочита да жертва личното щастие на роднините си, преди да се жертва сам. Laughing

Мирцела няма да я бъде така лили иначе. Джеролд Дейн трябваше да й отреже зелката и да се приключи бързо. Сега Мартин какво ли й е приготвил. Макар че сигурно Томен ще замине пръв. Twisted Evil
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Sluffy Вто Ное 04 2008, 08:32

Ама ти напълно си отписала копелетата на Церсей. Не че виждам в тях кой знае какви "играчи" в интригите които ще последват (каквито са за мен Санса и Аря по-натам), но поне от Мирцела можеше и да стане нещо повече от закърпена кукла :/
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Lord Bloodraven Вто Ное 04 2008, 13:35

Хм...никой от изброените освен Тирион може би и Робърт не се хвалят с курвите...всички знаят че ходят по курви но има много начини да разбереш че някой кръшка без той самия да си признава.
Марджари..армиите на Тирел...преди Мардажари има цели три индивида от мъжки пол и докато те и техните синове дишат Тивин може само да си мечтае чрез брак с нея да се докопа до каквото и да било. Въпроса със Санса е горе долу сходен с малката разлика, че за момента се предполага, че не е останал жив мъжки Старк (поне това е известно на Ланистър и останалите). По-вероятно да се докопа до нещо чрез брак е ако ожени да кажем Мирцела за някой Старк (Роб да кажем докато беше жив) или за Уилас Тирел или както му беше там името на сакатия галфон. А всъщност той се опита да направи нещо такова само че с Церсей..което е доста по-умен ход отколкото Тивин да си жертва задника.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Aelys Съб Ное 08 2008, 21:01

Тивин ше получи армията на Тирел на своя страна във войната чрез тъста си Мейс Тирел, не пряко чрез жена си. Както това направи Ренсли, по-късно Джофри и Томен... Дам, доста по-умно е да използва другите, съгласна съм. Обаче сега се сещам друга причина-можеше да му се роди здрав и читав син и да си има наследник, а не да се муси на Тирион и да се тръшка заради клетвите на Джайм...

А копелетата съм ги отписала само по една причина-в пророчеството на Маги Жабата се казва, че Церсей ще види и трите си деца с корони и с погребални плащове, преди валонкарът да я стисне за гърлото и да я удуши. Нямам търпение, нямам търпение... Twisted Evil
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Lord Bloodraven Вто Яну 27 2009, 17:55

Хм...за Мирцела честно казано все още има надежда. Хората без едно ухо не са по-тъпи или по-умни от хората с две уши. Броя на слуховите органи няма нищо общо със сивото ти вещество.

А що се отнася до това, че ще умрат...тук пак има малка уловка. Първо това, че тя ще ги види не означава, че те ще умрат. И плюс това аз лично наистина съжалявам за Мирцела и Томен защото двамата в случая са жертва на майка си и нямат много общо с малоумния си брат, който си получи заслуженото. Както и не са виновни, че всъщност трябва да викат на чичо си татко...никой не избира къде да се роди.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Miya Съб Сеп 19 2009, 23:08

И аз не мога да си обясня защо не се е оженил въобще, но защо не се е оженил за Санса, Ариан и всички останали наследнички - мога. Той вече е един от великите лордове и закрилник на изтока/запада(?). Никой няма да е доволен, ако вземе да седне и на трона на Дорн (особено те; пък дори да го оставят да си седне човека, няма да шавне повече - Тиен ще го е "одраскала" докато й се мерне пред очите, ако Обара, Нимерия или някоя друга от пясъчните змии не му метне по някоя кама/брадва преди това) или на Севера. Той и сега има прекалено много влияние. Ако вземе повече, ще настрои всички потенциални съюзници срещу себе си. Най-добре политически щеше да е да вземе някоя дъщеря на някой велик лорд, която по възможност да е любимка на братята или баща си, за да гарантира здрава връзка между Ланистър и въпросния дом. Тип Аша. А флотата на Железните нямаше да му е излишна. Само дето съществува малкият проблем с "желязната цена" => едва ли щяха да го следват => Аша отпада. Друга подходяща? Поне аз не се сещам. Освен Кейтлин, която можеше да се съгласи, ако й предложеше да й върне Санса (единственото й останало дете, след като Роб е мъртъв). И предполагам такъв му е бил планът - Фрей не държаха особено да я убиват. Тя си го 'заслужи'.

Както и да е. Проблемът на Тивин с Тирион според мен е не толкова в това, че Тирион спи с курви и това се знае, колкото с навика му да се... привързва към курвите си. Някой от гордите Ланистър, лъвовете на скалата... женен за курва или влюбен в такава. Вече е ставало с баща му - Титос и всички са му се подигравали. Тирион отгоре на всичко е и джудже. Още по-жестоки подигравки ще има. Като се вземе предвид миналото на Тивин и ситуацията около баща му, не е странно, че предпочита Тирион на Вала или мъртъв, отколкото така.
Miya
Miya
New Member

Брой мнения : 21
Години : 912
Местоположение : Bulgaria
Репутация : 0
Кредит : 20

Върнете се в началото Go down

Тивин Ланистър Empty Re: Тивин Ланистър

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите