Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Любими моменти

5 posters

Go down

Любими моменти Empty Любими моменти

Писане by Witch-king Сря Ное 05 2008, 16:30

Кои са вашите най-предпочитани моменти от книгите?

Аз лично имам два особено харесвани, и смея да тъврдя емблематични:

—Казах ти да направиш оръжия, Таим. Покажи ми сега колко смъртоносни са те. Разпръсни Шайдо. Прекърши ги.
— Както заповядаш. — Ако досега Таим изглеждаше вдървен, сега се превърна в камък.
— Вдигни знамената ми да ги видят — заповяда Ранд.
— Грейди, вдигни знамето на Светлината! — провикна се Таим и от Силата гласът му прокънтя. С потоци от Въздух Джър Грейди измъкна пурпурното знаме от ръката на смаяния Добрайн и го вдигна нагоре, чак през дупката на върха на купола. Огън се пръскаше около него и мълнии святкаха, докато ярката червена свила се извисяваше сред валмата от дим, надигащи се от горящите фургони.
— Аша’ман, развърни фронт за битка! — прокънтя Таим.
— Аша’ман, вдигни барикадата два разтега! — При командата на Таим краищата на купола се надигнаха от всички страни едновременно. Изненадани, Шайдо, които се блъскаха в невидимото нещо, залитнаха напред. Съвзеха се бързо и забулената в черно гмеж се понесе напред, но можаха да направят само една крачка преди следващия вик на Таим: — Аша’ман, убий!
Предната редица на Шайдо се взриви. Нямаше как другояче да се опише. Фигури, облечени в кадин-сор, се пръснаха на гейзери от кръв и плът. Потоци на сайдин се промушиха през тази гъста мъгла, пробягвайки от фигура на фигура, и следващата редица на Шайдо погина, после следващата и още по-следващата, сякаш ги поглъщаше огромна месомелачка. Втренчен в тази касапница, Ранд преглътна. Перин се преви и повърна — Ранд много добре го разбираше. Нова редица погина. Нандера закри очите си с ръка, а Сюлин се извърна с гръб. Кървавите отломки от човешки същества започнаха да се трупат на стена.
— Аша’ман — изкънтя гласът на Таим, — в кръг, валма Земя и Огън!

Под нозете на Шайдо, най-близо до фургоните, земята изведнъж изригна фонтани от огън и пръст и разхвърля мъжете във всички посоки. Докато първите тела все още висяха във въздуха, нови взривове огън забушуваха от земята и още, и още, в уширяващ се пръстен около фургоните, изтласквайки Шайдо на петдесет крачки, на сто, на двеста. Сега там нямаше нищо друго освен паника и смърт. Копия и щитове бяха захвърлени. Куполът отгоре се изчисти, остана само пушекът, вдигащ се от фургоните.


и другият, който направо ме докара до екстаз:

—Мястото ви е при тях — каза Ранд и посочи заслонените и поставени под стража Айез Седай. Двадесет и три, забеляза той, и Галина не беше сред тях. Мърморенето на Луз Терин се усили, но той отказа да го слуша. Не беше време за изблици на безумие.
Кируна гордо вдигна глава. Каквато и да беше, явно не беше селянка.
— Забравяш кои сме. Те може и да са те измамили, но ние…
— Нищо не забравям, Айез Седай — прекъсна я хладно Ранд. — Казах, шест могат да дойдат, но преброявам девет. Казах, ще бъдете на равни начала с пратеничките от Кулата, и затова, че водите девет, ще бъдете. Те са на колене, Айез Седай. На колене!
Хладно спокойните им лица се взряха в него. Той усети как Аша’ман приготвят щитовете на Дух. Непокорство се изписа на лицето на Кируна, на Бера, на всички.
Таим изглеждаше толкова близо до истинската усмивка, колкото Ранд никога не го беше виждал.
— Коленичете и се закълнете в лорд Дракона — каза той тихо, — иначе ще бъдете принудени да паднете на колене.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by T'Amber Вто Дек 02 2008, 12:24

Хахаха, неминуемо на мъжете са им любими моментите, когато жените коленичат...

Иначе... най- най- най- любимия ми момент ще дойде, когато (всъщност ако) Ранд най- накрая освободи всички от присъствието си с малко помощ от Тъмния... Най- вероятно няма да е завинаги, но и едно завъртане на Колелото пак би било задоволително дълъг Randless период.
T'Amber
T'Amber
New Member

Female
Брой мнения : 17
Години : 35
Местоположение : Astraea Hill
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by Witch-king Вто Дек 02 2008, 21:14

Нали знаеш вица:
Жена ми дойде при мен на колене и каза:
-Излезе изпод леглото и се бий като мъж!
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by T'Amber Вто Дек 02 2008, 22:47

Хахахахаха, еми не го знаех, но вече ми е в графата "любими".
T'Amber
T'Amber
New Member

Female
Брой мнения : 17
Години : 35
Местоположение : Astraea Hill
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by Телемаг Пет Яну 09 2009, 13:36

Здрасти.
На мен любим момент ми е, когато Мат сгъна от бой Гавин и Галад с боен прът. Всички се опитват да са добри с меч, всички са впечатлени от Галад и изведнъж .... тряс по главата. Laughing
Телемаг
Телемаг
New Member

Брой мнения : 24
Години : 43
Местоположение : Варна
Репутация : 0
Кредит : 10

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by Aelys Съб Яну 24 2009, 19:34

Любим момент- срещите на Самаил и Грендал. В началото тя се опитва да го налъже, но го подценява и накрая се оказва вързана за него по-здраво и от колана му.
Всички сцени на Нинив, преди да се омъжи и да се размекне като лански кашкавал. Каква грешка! Rolling Eyes
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by Гост Сря Сеп 30 2009, 20:02

Моят любим момент (един от тях) е този, в който Нинив прекършва преградата си, огъвайки първо себе си. Тогава тя получава ценен урок не само по преливане, а и дълбоко нравствен. Именно това е моментът, който я променя, а не свтбата й с Лан.
Тя осъзнава, че не може вечно да се противопоставя на събитията, да подхожда към тях с гняв. Тя е умна и съобразителна и до този момент на прегъване гневът й само й пречи.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by Vlad Сря Сеп 30 2009, 20:15

Много от моментите с Мат в последните 7-8 книги. Кефи ме като започне да плямпа на Древния език и специално като започнат да тракат гадните зарчета. xD Харесва ми когато спрат да трополят в главата му в някой супер нелогичен момент. Радва ме като започне с ненормалния си късмет. И тази част, която Телемаг спомена също ми е сред любимите моменти. Very Happy Хем, че тогава все още не беше в топ форма. Като се прибера у дома при библиотеката си, ще цитирам някои по-конкретен момент.
Vlad
Vlad
Member

Male
Брой мнения : 628
Години : 34
Местоположение : Varna
Репутация : 10
Кредит : 645

Character sheet
Име: Ризраел
Години: 20
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любими моменти Empty Re: Любими моменти

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите