Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Темичка за малоумните ни съседи

+4
Lord Bloodraven
Vari
Aelys
Sluffy
8 posters

Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Sluffy Пон Сеп 14 2009, 18:35

Предварително се извинявам, ако по някакъв начин обиждам някой, ама знае ли човек с какви корени и какви предпочитания е човека "отсреща". Просто съм безкрайно потресен и шокиран от поредната изцепка на македонци в случая - журналист за списание Фокус. Оставям коментара на вас.

Неадекватен хумор проявява в последния си брой македонското издание „Фокус", коментирайки трагедията в Охридското езеро, при която загинаха 15 българи. „Бай Борисов трябва да е щастлив, че се размина без обвинение за съзнателно вкарване на нелегални диверсантни терористични групи под маската на невинни туристи", пише Никола Младенов. Според автора „само благодарение на хората, които спасиха българите от по-голяма катастрофа, все още можем да кажем, че човещината не е напуснала Македония!".

„На „Илинден" не са се качили невинни български пътници, а става дума за туристи-самоубийци, които са били част от по-широка диверсантно-терористична група, незаконно вкарана в Македония", пише македонският публицист и добавя: „Доказателството - нямали пътна застраховка. Второ - благодарение на съобразителността на полицията, Капитанията и преди всичко на министър Гордана (б. р. - вътрешният министър Гордана Янкуловска), с потъването на кораба им, те били спрени в желанието си да предизвикат по-голяма вреда - миниране на „Свети Наум" барабар с конаците на близкия хотел. Доказателство - всички пътници имали листовки за „Свети Наум" на български език с фалшиво съдържание за историята му". Доказателство за „дръзкото политическо вмешателство" в трагичното събитие бил и изборът на плавателния съд. „Само наивните могат да повярват, че случайно е избран кораб с името „Илинден"!", патетично завършва Никола Младенов.

*Дарик напомня на македонските колеги, че от трагедията в Охридското езеро изминаха само девет дни, а преди пет България погреба 15-те си жертви.

Информацията е взета от сайта на Дарик радио [http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=399472]
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Aelys Пон Сеп 14 2009, 18:39

Този притежава жълта книжка, залагам си бъбрека!
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Vari Пон Сеп 14 2009, 18:57

И това идва от хората, който претендират, че са потомци на Александър Велики, древните македонци и тяхната култура...как пък не..абсолютна циганска работа.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Lord Bloodraven Пон Сеп 14 2009, 21:25

Няма страшно в близко бъдеще тези хора ще се разцепят на две в най-добрия случай...в най-лошия ще имаме граница с Албания.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Witch-king Пон Сеп 14 2009, 21:42

Поредната простотия на "държавата Македония" и нейния "велик" народ. Такава конспирация, толкова сложна и разгадана само от един човек просто няма... или поне до сега нямаше. Просто съм без думи (губи ми се смисъла в изреченията дори от шок). На тия трябва да им се набие канчето веднъж за винаги, независимо с какви средства. Бий, за да те уважават е принципа. В най-лошия случай е нужно само две трети от София да се изпикае и да им удави нещастната държава.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Kel Sinan Вто Сеп 15 2009, 08:00

Темичка за малоумните ни съседи 300px-Yaroslav_Veshin_-_Na_nozh
Kel Sinan
Kel Sinan
Member

Male
Брой мнения : 694
Години : 36
Местоположение : In The Legends
Репутация : 9
Кредит : 769

http://www.belizarius.blog.bg

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by HeavenlyFire Вто Сеп 15 2009, 13:57

Наскоро, някой беше казал, няма такова нещо като "македонизъм". И допълнението беше: Македонизма е изграден изцяло на анти-българизъм.
Радвам се, че Македония няма да влезне в Европейския Съюз, защото има една държава от съюза която е твърдо против приемането и. И тази държава е Гърция. Ето затова Гърците ме кефят. Те няма да позволят Македония да влезе в ЕС, защото не искат да има държава която да носи името на Област в Гърция. И Александър Македонски е толкова Македонец колкото аз съм Кореец!
HeavenlyFire
HeavenlyFire
Member

Male
Брой мнения : 443
Години : 35
Местоположение : Маасрихт, Холандия
Репутация : 0
Кредит : 330

Character sheet
Име: Манша Соркен
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Lord Bloodraven Вто Сеп 15 2009, 17:19

Мисля, че трябва да сме две държавите, които са против влизането на Маледония в ЕС...
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Vari Вто Сеп 15 2009, 17:32

То по принцип има възможност това да бъде решено чрез референдум, както във Франция. Ако го направят така че българите да решават дали македонците да влязат, то тогава със сигурност няма да ги пуснем. Обаче ако решението зависи само от управляващите, тук вече се съмнявам, че тия д*педавци ще се противопоставят. Ако им пукаше, защо още няма никакви мерки срещу анти-българската кампания на македонците...Искаме референдум!!! Very Happy
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by HeavenlyFire Вто Сеп 15 2009, 17:44

Именно защото наще управници, са много оправни, няма да се противопоставят и ако зависи от нас Македония Ке я биде! И точно заради това аз се радвам на Гърция, защото нито хората, нито правителството ще позволи на Македония да влезне.
HeavenlyFire
HeavenlyFire
Member

Male
Брой мнения : 443
Години : 35
Местоположение : Маасрихт, Холандия
Репутация : 0
Кредит : 330

Character sheet
Име: Манша Соркен
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Sluffy Вто Сеп 15 2009, 18:26

Oбщо взето аз точно това си помислих първия път, когато чух новината - че на никой политик, или на друг деен човек, ще му пука. На подобно отношение се дразнят много хора, но управляващите си затварят очите. В този ред на мисли, подкрепях Heavenly - добре че са Гърците да ги запират да влязат в НАТО и ЕС.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Lord Bloodraven Вто Сеп 15 2009, 20:01

В интерес на истината точно на тази новина...нз аз бях с теб като я чухме, но все пак това е Македоснко списани (или вестник?) което не е ясно с каква репутация е като цяло. Защото и тук има вестници като Атака и знам ли още какво, където можеш да прочетеш какво ли не. От такава гледна точка не мисля, че е работа на който и да било политик или обществен деец в България да обръща каквото и да е внимание на съответния текст.
Но факта си е факт. Последните години Македонците яко си ритат здравните книжки и то не само с нас ами и с Гърците и със Сърбите...с Албанците като цяло не се обичат койзнае колко. Македония се изолира дски здраво от всичките си околни държави, което не е добре за тях
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Sluffy Вто Сеп 15 2009, 20:59

ОК за тази ситуация. А знаеш ли подробностите около българката, която е в македонски затвор? Ако не - става въпрос за девойка с дете (под 5 години), която е учила в Бг (май по народност македонка или смесена, не знам) и с Бг паспорт. Връща се в Македония, с някакъв се женят, ражда й се дете, но с мъжа се развеждат и в момента тя е осъдена на 3-6 месеца затвор, за това че не е дала стая в личното си жилище, където бившият й мъж да прекарва със синът си. За мен това е безумие породено от факта, че въпросната жена има и българско гражданство.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Lord Bloodraven Вто Сеп 15 2009, 21:03

Както казах те си ритат здравните книжки с всичи. За реакцията на политици и сие имах предвид за ситуацията във вестника. За тази жена знам и до колкото помня още в началото на "скандала" имаше опити да се направи нещо...желая да се въздържа от коментар какви точно бяха тези опити и колко адекватни и успешни.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Rebellion Сря Сеп 16 2009, 00:49

Темичка за малоумните ни съседи A022

Всеки път когато някой ми каже, че македонците са потомци на Александър Велики аз издавам един звук който ще опитам да пресъздам за вас:

Гхъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъълрккк.

Разбира се, че е македонец. Неговия наследник е бил цар Самуил и той цял живот се е борил, за да спаси македонците от лошите български татари... Също като Крали Марко! И 400 години под сръбрско владичество!

В случая съм съгласен с Chibi, че това вероятно е списание със съмнителна репутация, но то е само част от един по-голям проблем свързан с нашия народ. Не си знаем интереса и оставяме всички да се ебават с нас.

Смятам, че отдавна Македония е друга държава. Изкуствено създадена и създадена с цел да предутврати българска хегемония на Балканите, но все пак отделна държава. Мисля, че въпреки понякога горчивите чувства, новите поколения българи приемаме македонците и признаваме, че те са вече друг народ макар и малко с присмех. Заслужен присмех, защото те толкова държат да докажат, че никога са нямали нищо общо, че са готови челна стоика да направят ако само им обърнеш внимание от някое по-важно занимание... Като да гледам как изсъхва прясна боя. Просто смятам, че въпреки, че не са вече част от България трябва да престанем да им позволяваме да се ебават с нас. Подобен на случая който разказа Sluffy беше този на едно българско момиче пътуващо преди години в Македония което живеело някъде точно на границата на България и Македония. В буса някакви македонки я питали откъде е и тя им казала името на градчето или селото. Те отвърнали: "О та ти значи си наше македонско момиче!" И тя им казала: "Е не, аз съм българка." Заради това била свалена от жените и няколко младежи и пребита. Беше гост в шоуто на Слави където разказа историята си. Дългия кретен му бяха написали какво да каже добре тогава: "Веднъж завинаги трябва да се научат, че с нас няма да се ебават."

Македония е като малкото братче-идиотче на България понякога. Не сме го били достатъчно.
Темичка за малоумните ни съседи A078
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Темичка за малоумните ни съседи Empty Re: Темичка за малоумните ни съседи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите