Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мнение за блог-раздел

4 posters

Go down

Мнение за блог-раздел Empty Мнение за блог-раздел

Писане by Sluffy Чет Ное 05 2009, 10:35

Тъй като напоследък започнаха много новини да се пускат и не винаги в коректни теми, започнах да обмисля вариант за създаването на такива. Но вместо да са обикновени теми, смятам че ще е по-добър вириант да са тип блог. Форума подържа такъв вариант на теми и от известно време ми се искаше да го използвам, но нямах идея за какво. Та искам мнение за това къде да позиционирам раздела новини и какво да съдържа.

Примерния вариант е в раздел "Блог новини" да има Общи новини, Новини мултимедия, Новини книги. Позиционирането обаче ми е проблем. Единия вариант е между Стратегическата форумна игра и Блогът.

Друг вариант е да има тема Общи новини в раздела Forum и Новини книги в раздел Фентъзи литература.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Vari Чет Ное 05 2009, 10:53

Ми направо махни сегашната тема за блога, има няма две мнения, не ни е нужна и на нейно място направи това.

Иначе аз като гледам, мултимедията тук се обсъжда най-много така че трябва да си има един раздел за игри, филми, музика, един за литература може би и един за общи новини, които нямат нищо общо с фентъзито, например че са открили клонинг на Хитлер и такива неща Very Happy

Предполагам като новини имаш предвид кратко съобщение от типа - след 10 дни ще излезе еди кой си филм, критиците, ала-бала, ще видим какво ще се получи. Или Биоуеър обявиха, че правят Котор 3, дъра-бъра.

Ние в момента, когато обявяваме тези новини флуудим темите като Последен филм, какво слушате в момента и т.н., така че съм съгласен. Razz
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Sluffy Чет Ное 05 2009, 11:00

Vari написа:Ние в момента, когато обявяваме тези новини флуудим темите като Последен филм, какво слушате в момента и т.н., така че съм съгласен. Razz

Именно това не ми харесва и ми се искаше да е по-културно подредено.

Допълнително уточнявам, че в широко обсъждани теми за дадено заглавие/проект могат да се пускат новини по конкретната тема. Например новини за сериала по Песента ще продължават да си се пускат в съответната тема.

Мерси за мнението Smile
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Witch-king Чет Ное 05 2009, 12:19

Кратко и ясно:
подкрепям всичко казано по-горе.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Averroes Чет Ное 05 2009, 13:34

Радвам се, че има дискусия.
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Sluffy Чет Ное 05 2009, 20:09

Vari написа:Иначе аз като гледам, мултимедията тук се обсъжда най-много така че трябва да си има един раздел за игри, филми, музика, един за литература може би и един за общи новини, които нямат нищо общо с фентъзито, например че са открили клонинг на Хитлер и такива неща Very Happy

Не ми се ще форума да се уголеми и да останат празни теми. Смятам че теми с новини може да реши и проблема с блога (разбира се ако позволите да ви цитирам там). На мен ще ми е най-лесно да разбия мултимедията на Игри, Филми(и сериали), Музика и Анимета, и всеки да коментира и отваря теми на воля. Не че в момента някой седи и ви бие през ръцете, ако посегнете към бутона "New topic" Razz В подобни раздели може да има тема тип "съобщения" за новини, но ще отпадне нуждата от блог-тема. Не че държа на нея, но ми се струваше като интересен вариант. Така че, хвърляйте идеи насам и после ще пусна една анкета, ако има разногласия Smile
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Vari Чет Ное 05 2009, 20:52

Сега вече се обърках, не съм сигурен, какво искаш точно Very Happy
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Sluffy Чет Ное 05 2009, 21:05

Главно мнения, дискусии както казва колегата Smile

1. Да има раздел с блог-теми за новини. Общи новини, Новини мултимедия, Новини книги и тн. *без уточнено място за момента, къде да се намира новия раздел

2. Да има няколко блог-теми в различни раздели. Например Новини книги в раздела фентъзи литература, точно след Други автори и произведения.

3. Да отпадне идеята за блог-темите и да се разбие раздела Мултимедия на Игри, Филми(и сериали), Музика и Анимета. В тези раздели всеки да пуска конкретна тема за заглавия които го вълнуват и евентуално във всеки от новите раздели да има тема за новини.

Евентуално може да има 4. и 5. и 6. и тн. ако някой се присети по-добър вариант.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Averroes Сря Ное 11 2009, 20:56

Сегашният модел ми харесва. Разчупено е, спестява подържането на отделен блог, според мен. Ако решиш (впрочем пиши ми в скайп), може да решим друго.
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

Мнение за блог-раздел Empty Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите