Мнение за блог-раздел

Предишната тема Следващата тема Go down

Мнение за блог-раздел

Писане by Sluffy on Чет Ное 05 2009, 10:35

Тъй като напоследък започнаха много новини да се пускат и не винаги в коректни теми, започнах да обмисля вариант за създаването на такива. Но вместо да са обикновени теми, смятам че ще е по-добър вириант да са тип блог. Форума подържа такъв вариант на теми и от известно време ми се искаше да го използвам, но нямах идея за какво. Та искам мнение за това къде да позиционирам раздела новини и какво да съдържа.

Примерния вариант е в раздел "Блог новини" да има Общи новини, Новини мултимедия, Новини книги. Позиционирането обаче ми е проблем. Единия вариант е между Стратегическата форумна игра и Блогът.

Друг вариант е да има тема Общи новини в раздела Forum и Новини книги в раздел Фентъзи литература.

- I'm not blessed, or merciful. I'm just me. I've got a job to do, and I do it. Listen: even as we're talking, I'm there for old and young, innocent and guilty, those who die together and those who die alone. I'm in cars and boats and planes; in hospitals and forests and abbatoirs. For some folks death is a release, and for others death is an abomination, a terrible thing. But in the end, I'm there for all of them.

Death
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 30
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

Вижте профила на потребителя http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Re: Мнение за блог-раздел

Писане by Vari on Чет Ное 05 2009, 10:53

Ми направо махни сегашната тема за блога, има няма две мнения, не ни е нужна и на нейно място направи това.

Иначе аз като гледам, мултимедията тук се обсъжда най-много така че трябва да си има един раздел за игри, филми, музика, един за литература може би и един за общи новини, които нямат нищо общо с фентъзито, например че са открили клонинг на Хитлер и такива неща Very Happy

Предполагам като новини имаш предвид кратко съобщение от типа - след 10 дни ще излезе еди кой си филм, критиците, ала-бала, ще видим какво ще се получи. Или Биоуеър обявиха, че правят Котор 3, дъра-бъра.

Ние в момента, когато обявяваме тези новини флуудим темите като Последен филм, какво слушате в момента и т.н., така че съм съгласен. Razz
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 28
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Вижте профила на потребителя

Писане by Sluffy on Чет Ное 05 2009, 11:00

Vari написа:Ние в момента, когато обявяваме тези новини флуудим темите като Последен филм, какво слушате в момента и т.н., така че съм съгласен. Razz

Именно това не ми харесва и ми се искаше да е по-културно подредено.

Допълнително уточнявам, че в широко обсъждани теми за дадено заглавие/проект могат да се пускат новини по конкретната тема. Например новини за сериала по Песента ще продължават да си се пускат в съответната тема.

Мерси за мнението Smile

- I'm not blessed, or merciful. I'm just me. I've got a job to do, and I do it. Listen: even as we're talking, I'm there for old and young, innocent and guilty, those who die together and those who die alone. I'm in cars and boats and planes; in hospitals and forests and abbatoirs. For some folks death is a release, and for others death is an abomination, a terrible thing. But in the end, I'm there for all of them.

Death
Sluffy
Lord of FW

Male

Character sheet

Писане by Witch-king on Чет Ное 05 2009, 12:19

Кратко и ясно:
подкрепям всичко казано по-горе.

Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23

Писане by Averroes on Чет Ное 05 2009, 13:34

Радвам се, че има дискусия.

Lord of the Underworld, Prince of Insufficient Light, Keeper of the Seven Dwarves, Goddess of Monthly Visitations, Master of the Mosh Pit, Lord of the Open Flies,Hillary "Stand by your man " Clinton, George "Dubya" Bush, Dan Ashworth, He Who Opposes, Stalker in Darkness, The Dragon of Old, horny jew of the under world, The Dark Goat of Midnight, Horned King of Misrule, Me, Your Mom, Prince of Lies, Spoiler of Tuna Salad, Father Christmas, En-Gin-Smythsonian
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Кредит : 379

Вижте профила на потребителя http://malazanbg.ipbfree.com

Писане by Sluffy on Чет Ное 05 2009, 20:09

Vari написа:Иначе аз като гледам, мултимедията тук се обсъжда най-много така че трябва да си има един раздел за игри, филми, музика, един за литература може би и един за общи новини, които нямат нищо общо с фентъзито, например че са открили клонинг на Хитлер и такива неща Very Happy

Не ми се ще форума да се уголеми и да останат празни теми. Смятам че теми с новини може да реши и проблема с блога (разбира се ако позволите да ви цитирам там). На мен ще ми е най-лесно да разбия мултимедията на Игри, Филми(и сериали), Музика и Анимета, и всеки да коментира и отваря теми на воля. Не че в момента някой седи и ви бие през ръцете, ако посегнете към бутона "New topic" Razz В подобни раздели може да има тема тип "съобщения" за новини, но ще отпадне нуждата от блог-тема. Не че държа на нея, но ми се струваше като интересен вариант. Така че, хвърляйте идеи насам и после ще пусна една анкета, ако има разногласия Smile

Death
Sluffy
Lord of FW

Male

Character sheet

Писане by Vari on Чет Ное 05 2009, 20:52

Сега вече се обърках, не съм сигурен, какво искаш точно Very Happy
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Писане by Sluffy on Чет Ное 05 2009, 21:05

Главно мнения, дискусии както казва колегата Smile

1. Да има раздел с блог-теми за новини. Общи новини, Новини мултимедия, Новини книги и тн. *без уточнено място за момента, къде да се намира новия раздел

2. Да има няколко блог-теми в различни раздели. Например Новини книги в раздела фентъзи литература, точно след Други автори и произведения.

3. Да отпадне идеята за блог-темите и да се разбие раздела Мултимедия на Игри, Филми(и сериали), Музика и Анимета. В тези раздели всеки да пуска конкретна тема за заглавия които го вълнуват и евентуално във всеки от новите раздели да има тема за новини.

Евентуално може да има 4. и 5. и 6. и тн. ако някой се присети по-добър вариант.

Death
Sluffy
Lord of FW

Male

Character sheet

Писане by Averroes on Сря Ное 11 2009, 20:56

Сегашният модел ми харесва. Разчупено е, спестява подържането на отделен блог, според мен. Ако решиш (впрочем пиши ми в скайп), може да решим друго.

Lord of the Underworld, Prince of Insufficient Light, Keeper of the Seven Dwarves, Goddess of Monthly Visitations, Master of the Mosh Pit, Lord of the Open Flies,Hillary "Stand by your man " Clinton, George "Dubya" Bush, Dan Ashworth, He Who Opposes, Stalker in Darkness, The Dragon of Old, horny jew of the under world, The Dark Goat of Midnight, Horned King of Misrule, Me, Your Mom, Prince of Lies, Spoiler of Tuna Salad, Father Christmas, En-Gin-Smythsonian
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Кредит : 379

Вижте профила на потребителя http://malazanbg.ipbfree.com

Писане by Sponsored content

Sponsored content