Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РПГ игри

+2
Sluffy
Lord Bloodraven
6 posters

Go down

РПГ игри Empty РПГ игри

Писане by Lord Bloodraven Чет Юли 10 2008, 13:09

тук пишете за всякакви РПГ игри, които са ви направили някакво впечатление. Няма значение дали става дума за форумно РПГ като нашето, компютърно РПГ или някаква друга разновидност на този тип забавление.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sluffy Пон Юли 14 2008, 13:46

Пустата тема създава впечатлението че сме уникални Very Happy
Разбира се, аз се сещам за няколко други рпг и впечатленията ми не бяха положителни Rolling Eyes
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Lord Bloodraven Пон Юли 14 2008, 14:16

За много голямо съжаление форумните РПГта в нашата скромна родина май не са особено популярни.


Последната промяна е направена от Chibi на Пон Юли 14 2008, 17:25; мнението е било променяно общо 1 път
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sluffy Пон Юли 14 2008, 14:18

Според мен има, но проблема е рекламата. Пък и май няма ЧАК толкова пренаселени. Аз лично не съм сигурен с 15 души как ще се върти история и прочее, а ти онзи ден спомена за рпг със 100 и повече народ affraid
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Lord Bloodraven Пон Юли 14 2008, 14:23

Да но не българско. Тук ако събере някъде 100 тия ще ги призная. Плюс тов алошото на този тип ролеви игри е че са свързани с писане, а за съжалание много хора ги мързи или си казват аз не мога да пиша. Никой не схваща идеята, че не се търси следващия Толкин или Зелазни, а номера е в кефа
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Rebellion Пон Юли 14 2008, 14:27

Да но не българско. Тук ако събере някъде 100 тия ще ги призная.

Как го намираш сравнение с това?
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sluffy Пон Юли 14 2008, 14:29

Да но и кой да пише? Младежта която ако става въпрос за компютър + рпг или убива мозъчни клетки на някое MMO (World of Warcraft) или се занимава с други игрички... и пак убива мозъчни клетки. Все пак в една по-малка държава, във всяка сфера бройката доброволци е по-ниска Wink
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Lord Bloodraven Пон Юли 14 2008, 14:30

Разликата е мног голяма. Смисъл не говоря като интерес или нещо такова за съжаление не се зачетох много-много, но нали се сещаш че като има 100 човека има много повече разказвачи, много по-голяма креативност. Едно е ние със Слъфи да седин и да бистрим една история друго е 10 човека да бистрят една история. Не знам не мога да сравнявам говорим за различни стандарти все пак.

Ама нали знаеш нашето гардже си е най-хубаво
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by queer Вто Юли 29 2008, 11:32

Не бих казала точно, че не са популярни. Но когато кажеш на някой, че правиш нещо подобно, той или ще те помисли за луд, че си хабиш времето в напрягане на въображението и мозъка да измисляш кво да пишеш като може просто да поиграеш малко уърлд ъф уаркрафт (тая игра съм я опитвала, ама нещо хич не се получи - отказах се след първата онлайн игра, xaxa) или devil may cry и т.н. (не че имам нещо против комп. игри, напротив Smile) или просто ще каже, че не може да пише и не иска да се излага или нещо от сорта. Което е голяма глупост - всичко става с писане. Когато започнах да пиша рп в един РП форум, с мъка успявах да измъдря едва 5 реда... А шестият беше някакво чудо. РПГ игри 3915 Но четох, четох, четох чужди постове и постепенно се подобрих (шестият ред не беше вече чудо РПГ игри 924500 ), но ест тряя желание, а повечето бързо се отказват...
Рпг-то прилича отчасти на рпг игри като Зеленият дракон и тем подобни, но с разликата, че е доста по-разнообразно сякаш. Защото там всичко се изтърква по някое време - все пак е една система, която вече е написана и измислена. Но ти продължаваш да цъкаш като луд, защото си се вманиачил. Така действат тези игри - първоначално изглеждат тъпички, после извднъж се зарибяваш, накрая се вманиачаваш, докато един хубав слънчев ден не си казваш "Писна ми. Тази игра е пълна тъпня." и спираш да играеш. Но в този момент, в този слънчев ден, някой нов потребител се зарибява. И така вечният кръг... Докато форумни рпг игри от сорта на тази, според мен, имат мн по-голям шанс, тъй като тук работи въображението - когато нещата замрат, винаги могат да се възстановят с някоя свежа идея. Макар че в последният РП форум, в който писах лоша роля изиграха глупави скандали и пустеещ форум. Може би защото нямаше никакъв вид екшън или просто динамичност. РПГ игри 551661 Но нямаше и как да има - в такъв случай как да върви подбно предприятие? Rolling Eyes Общо взето, хората като цяло си предпочитат компютърните фигурки по 8-10см, които човек сам си е избрал измежду 10 подобни, които тичат ожесточено с боздуган в ръка и колят всичко живо. Разбира се, смятам, че всеки си има влечение към такива игри, но просто на някои не им пречи и да използват въображението си за забавление от време на време...
А че има рп и рпг игри в България - ами има, но някои са мн слаби. Няма никаква история, нито смисъл, просто се събрали 8 приятелки в един форум и решили да си правят кефа като пишат някакъв мн странен вид рп/рпг... А по-сериозните ги намираш по някаква случайност. Както аз открих този форум... (:
queer
queer
Member

Female
Брой мнения : 43
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Lord Bloodraven Сря Авг 06 2008, 16:33

За това, че са слаби съм напълно съгласна. Напоследък съм се захвнала да се ровя да видя аджеба какво става и дали има други такива форуми...честно казано не оставам особено заинтригувана. Не искам наистина да звучи като нашето гардже си е най-хубаво, със сигурност има много сайтове, на които аз не съм попаднала, но като цяло съм безкрайно разочарована. И някак си всички са ми безкрайно еднотипни...само като им погледнеш правилата и то си личи. Да наистина в правилата няма кой знае каква вариация ама те са си ги копирали и с правописните грешки. Най-големия проблем е липса на креативност и оригиналност. Жалко защото това е един доста добър тип ролеви игри. Много по-добър от Зеления дракон и други такива. Да самата аз съм играла дракона и то много дълго време, да безкрайно зарибяващо е, но въпреки всичко си остава цъкане с мишката и никакъв умисъл в цялата работа. За това и писва. Когато сам можеш да определиш какво ще се случва и т.н. е съвсем друго.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Rebellion Пет Авг 15 2008, 19:33

Онезе РПГ-та тип Хари Потър... Не можем да загубим от тях. РПГ игри 746451
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sluffy Пет Авг 15 2008, 19:48

Те имат преднина. Но има някой които са що-годе. Жалко че не можем да се "слеем" с тях... така де, да пишат в нашето РПГ игри 639918
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Rebellion Пет Авг 15 2008, 20:10

РПГ игри 51449 Какви ги говориш, човече?
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sluffy Пет Авг 15 2008, 21:30

Говоря за хора тип пищеши машинки. Или айде да не се засегне някой специален - просто клавиатурки. Не се шегувам. Има по-кадърни rpg-та с ентусиасти най-вече (което всъщност търсим у хората) но им липсват доста нещица. Най-общо някакви правила. По-лесно е да се направи рпг без много правила и всички ще са доволни. Но ако трябва да се сбият двама души сеирът става пълен. До сега не съм виждал адекватна бойна система във форумно рпг. Бих казъл че нашето рпг най-много се доближава до това понятие макар да има още какво да се шлайфа... да не кажа много.

И тук е момента отново да напомня, който има идеи и предложения за развиване на механиката на рпг-то и към историята също, да си казва Wink
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Rebellion Пет Авг 15 2008, 22:11

Аз ти казах, аз искам да участвам по-активно следващия път в правенето на историята. За механика непрекъснато се обаждам, но експертизата ми не е там. Историята на това РПГ е завършена, така че няма смисъл да се обаждам.

Впрочем -- рекламата ни? Не привлече ли нещо?
РПГ игри 380893
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sluffy Съб Авг 16 2008, 07:36

От там май не. Което е неприятно, но все пак може да използваме текста и за други места. За сега обаче не мога да се сетя къде.

Колкото за предложенията ми е малко по-необходимо от към механиката, системи. Даже няма да откажа предложения за използването на зарчето.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Rebellion Съб Авг 16 2008, 09:27

РПГ игри 894889
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Osanago Сря Авг 05 2009, 07:29

Dungeons and Dragons rulez! ^.^ Ама не толкова колкото Vampire The Masquerade ^.^ На ВтМ настолния вариант не съм го играл, но тази грешка скоро ще бъде поправено, но пък Bloodlines, компютърната версия, е вманиачаваща игрица ^.^
Osanago
Osanago
New Member

Брой мнения : 21
Години : 27
Местоположение : Sofia
Репутация : 0
Кредит : 26

Character sheet
Име: Аравиел Линк
Години: 24
Раса: Полу-елф

http://utsu.hit.bg

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by DefendeR Пет Авг 14 2009, 11:46

Като цяло като става дума за форумно РП участвах в 4 или 5, но така и не ги доведохме до някъде ( е май имаме едно завършено). Разликата с това тук е, че в тези в които участвах нямаше бойна система и всичко се развиваше на базата на разказа. Демек разказвахме си история и практически нямаше шанс героя ти да умре (освен ако не си ядосал създателя на играта де ^^)

Иначе компютърни до утре ще си пиша, но както си личи от профила ми - The Witcher. Грабна ме още от началото и все още неможе да ме пусне. Също така други добри Mass Effect (DUUH!), Fallout от 1 до 3 (освен Tactics, тя не ми хареса) Vampire the Masquerade Bloodlines въпреки, че не го доиграх.
DefendeR
DefendeR
Member

Male
Брой мнения : 74
Години : 36
Местоположение : Macragge
Репутация : 0
Кредит : 79

Character sheet
Име: Габриел Кронберг
Години: 29
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

РПГ игри Empty Re: РПГ игри

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите