Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fire and Ice

3 posters

Go down

Fire and Ice Empty Fire and Ice

Писане by Averroes Пет Дек 26 2008, 16:25

Fire and Ice Fireandice.cover.2008

http://www.vbox7.com/play:796ce878 - трейлър

Може да видите този филм.Фентъзи и приказност, може да ви допадне.Ето инфо-

## В ролите : Ейми Акер, Том Уисдом, Джон Дейвис, Арнолд Восло, Оана Палеа, Лорената Гроза и други

## IMDB : Линк към IMDB

## Държава : САЩ, Румъния

## Година : 2008

## Времетраене : 86 минути

## Резюме : "Огън и лед" има всички елементи на класическата приказка - царе, царици, рицари, дракони. Ето и историята в орехова черупка: Едно проспериращо кралство е заплашено от дракон, които разрушава всичко по пътя си. Царят мисли, че няма спасение и се подготвя да признае поражението си, но дъщеря му, принцеса Луиса и рицар Габриел ще се изправят срещу дракона, за да спасят тяхното кралство.

и линк за сваляне http://zamunda.net/download.php/152252/Fire.And.Ice.2008.DVDRip.XviD.AC3-TBO.torrent
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

Fire and Ice Empty Re: Fire and Ice

Писане by Witch-king Пет Дек 26 2008, 19:33

В не особено коледен дух смятам да се изкажа крайно критично към това произведение на Холивуд, като ще се постарая максимално да се въздтржам от спойлери. Не исках, но като го видях като тема нещо вътре в мен се обърна... И ще карам направо:
единственото, което ми хареса е заглавието и то просто, защото ми напомня на една определена Песен за огън и лед. Всичко останало мога да нарека загуба на време. Поради няколко причини:
1. В този филм видях най-невероятните дракони въобще. Надминават с много пернатата интерпретация в Ерагон, но там поне приличаха като цялостна форма и ако човек се абстрахира от перата всичко си беше идеално. Тук обаче...думи не намирам да опиша видяното...все едно някакъв странен мелез между дракон, с крила на пеперудка и целия запален (ако е огнен, защото, да, има разновидности).
2. Сюжета е невероятно плосък. Вярвайте ми на 20тата минута познах кои точно са лошите, за какво се борят и как точно ще ги бият. Просто всичките неща, които принципно трябва да изненадват зрителя са невероятно очевидни. 12 годишният ми брат би го разгадал без проблеми, какво остава за големи хора....
3. Декорите са като от филм на Монти Пайтън, но без хумора. И са правени от човек, който идея си няма от Средновековие. Невероятните кралства се състоят от миниатюрен замък и обкръжаващото го (!!!) село.
4. Актьорския състав куца. Или по-скоро му трябват патерици. Единственият, който играе нормално е Джон Рис Дейвис. А Арнолд Восло, който вероятно е другата звезда в състава, е далеч от изпълненията си в Мумията 1 и 2. Ама много далеч.

С две думи личното ми мнение е, че филма не струва. След Властелина куцо, кьораво и сакато реши, че може да прави фентъзи и, с няколко изключения (Нарния да речем, макар, че и там има още доста какво да се иска), това е резултата. И все пак след всичките змии и гущери, които избълвах да кажа някоя що-годе добра дума: ако имате към час и половина за губене и ако наистина няма какво друго да правите (и нистина сте обмислили решението си много (ама наистина много) внимателно) може и да го свалите.


Последната промяна е направена от Witch-king на Съб Дек 27 2008, 01:30; мнението е било променяно общо 1 път
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Fire and Ice Empty Re: Fire and Ice

Писане by Sluffy Пет Дек 26 2008, 23:41

Нарочно няма да прочета горния коментар за да не се спойлна. Явно е един от малкото фентъзи филми напоследък така че ще изгледам и после ще коментираме.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Fire and Ice Empty Re: Fire and Ice

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите