Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За всички фенове на игрите по LotR

+2
Vlad
Sluffy
6 posters

Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Sluffy Съб Мар 14 2009, 11:00

Лицензът на ЕА за производство на игри по филма The Lord of the Rings изтече и най-вероятно е да не видим повече заглавия произвдени от тях. Това не означава, че сагата за Еднствения пръстен напуска завинаги геймърските територии - просто правата отново се връщат при Warner Bros. Те дори обявиха, че ще разчитат на собствените си студия в случай, че решат да реализират някакви проекти от франчайза. Това със сигурност слага край на замразеното RPG - The Lord of the Rings: White Council. Може би за всеобщо добро, предвид какво недоразумение се оказа последната игра The Lord of the Rings: Conquest.
Източник Games.bg

Аз лично до някъде съм доволен. ЕА нямат нагласат да правят (или разпространяват) качествени заглавия, а само комерсиални. Има някое и други изключение, но не съм сигурен дали в това число влизат игри по Властелина (лично мнение: по-скоро не). За това новината я приемам доста позитивно, защото от WB могат да се обърнат към някое по-компетентно студио и да видим нещо качествено. Разбира се, ако на Warner Bros им се занимава...
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Vlad Съб Мар 14 2009, 11:23

Да се надяваме, че им се занимава, за да се направи нещо впечатляващо което да зарадва много фенове.
Vlad
Vlad
Member

Male
Брой мнения : 628
Години : 34
Местоположение : Varna
Репутация : 10
Кредит : 645

Character sheet
Име: Ризраел
Години: 20
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Averroes Съб Мар 14 2009, 11:53

Стига комерс.
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Vari Съб Мар 14 2009, 12:11

Абе поизчерпа се малко материала от филма, няма какво толкова ново и интересно да се направи и историята да остане непокътната. Вече става досадно и банално. Филмите са само една история от огромната вселена на Толкин и аз лично бих предпочел някоя друга, отколкото отново да преигравам едно и също до безкрайност. Вижте примерно Star wars, Kotor 1 и 2 не са ограничени като всички игри по Властелина и затова са по-добри от всички. Пак трябва да се спазват определени ограничения, но тези игри са почти напълно оригинални и независими и предлагат една нова и съвсем различан гледна точка. Или Battlefront, Jedi academy. А с Толкин какво става? 10 игри как стигаш до проклетия вулкан. Дават ти възможността да изиграеш вече до болка познатата ти история от книгата и филма в RPG, MMORPG или RTS вариант.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Sluffy Съб Мар 14 2009, 13:22

Vari написа: А с Толкин какво става? 10 игри как стигаш до проклетия вулкан.

Хахаха. Е по-добре не можеше да го кажеш За всички фенове на игрите по LotR 971813
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Aelys Съб Мар 14 2009, 14:46

И аз мисля, че вече е крайно време да оставят Властелина на мира. Превърна се в дойна крава цялата история. Ако ще правят още игри, нека наистина да се поучат от KOTOR и BIOWARE!
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Witch-king Съб Мар 14 2009, 14:54

Vari написа:А с Толкин какво става? 10 игри как стигаш до проклетия вулкан. Дават ти възможността да изиграеш вече до болка познатата ти история от книгата и филма в RPG, MMORPG или RTS вариант.

Тук не съм съгласен. Ако трябва да сме точни MMRPG-то няма нищо общо с вулкана и на юг към момента въобще не може да се ходи. Нещо повече, единственото, което го свързва с пътуването на Единствения на юг е факта, че другарите от задругата могат да бъдат видени в Ломидол и да дадат някой и друг куест докато си клатят краката...тоест приготвят се за пътуването. Общо взето LOTRO е игриа, която хем е дълбоко във вселената на Професора, хем е доста далеч от нея, в сравнение с останалите джитки.
Дали в някой момент, далеч в бъдещето ще може да се ходи до Мордор е друга тема, но това няма да е края на играта. Turbine и Codemasters още в самото начало обявиха, че играчите ще помагат малко или много за пътуването на юг (въпрос на гледна точка мен ако питате, докато дават пари и предмети помагам), но нищо повече. А в края на краищата там едиственото, с което може да се помага е да се участва в битките за Шлемово Усое, Минас Тирит или Черната Порта - мелета толкова големи, че са невъзможни във всяко едно съществуващо MMORPG.


Иначе по основната тема, мен лично ме натъжава малко факта, че ЕА няма да правят по вече игри. На мен доста от съществуващите ми допаднаха - BFME 1 и 2, Return of the king, дори Conquest не беше лоша.
Но нека припомня нещо - ЕА държаха лиценза за игри и по книгите, а той все още е в тях. Ето защо изказването на другарите от games.bg е крайно неточно - игри по Властелина ще има, само че те ще са по книгите на Толкин. Това не означава, че няма вече да пътуваме към вулкана, но аз лично съм обнадежден - има Силмарилион, има Недовършени предания...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Sluffy Съб Мар 14 2009, 15:44

Witch-king написа:Ето защо изказването на другарите от games.bg е крайно неточно - игри по Властелина ще има, само че те ще са по книгите на Толкин.

Хм, не видях нищо неточно в новината. Те казват че няма да излезе замразена от ЕА игра и даже напротив, заглавия по Властелина все още могат да видят бял свят, но разработени от други студиа. Колкото до ЕА, ако те наистина държат правата за правене на игри по книгата (нещо за което аз лично нямам никаква представа дали е така или не), то те наистина могат да продължат да разбработват най-различни джитки, но образите на Арагорн, Леголас, Гандалф, Фродо и компания няма да са тези от филмите.

Лично аз смятам, че ЕА скоро няма да се занимават с LotR. Най-малкото както казах в първия си пост те са комерсиални разпространители. Хайпа от филмите се стопи и вече няма смисъл да се правят игри по тях. Факт, който се потвърждава с изтичането на въпросния лиценз - ако ги интересуваше толкова много, нямаше да вземат правата със срок и да изтискват до последно.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Witch-king Съб Мар 14 2009, 16:20

Може да се занимават, може и не. Но нека не забравяме, че макар вече да отмина времето на филмите, Властелина си е Властелин, а сега снимат и Хобит. А ЕА надушват кранчетата с пари както камила оазис насред пустиня, ако разбирате на къде бия.
Интересното нещо е, че не съм сигурен дали точно WB държат правата за филмите. Принципно всичко принадлежи на Tolkien Enterprises, a на техния сайт като гейм производител са посочени ЕА и Turbine, а за филми единствено New Line Cinema. Ще видим какво ще стане.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Aelys Съб Мар 14 2009, 17:07

Само да уточня, че в този момент не снимат "Хобит". Има множество проблеми и от около година не е имало сериозно развитие по въпроса.

По темата- искам дя видя нещо по "Силмарилион", но от рода на "Republic Commando".
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Witch-king Нед Мар 15 2009, 01:12

Тактически екшън по Силмарилион...добре звучи, но е трудно постижимо, аз лично трудно го виждам. Стратегия да речем е доста по-вероятна, нещо от порядъка на total war серията би било убийствено.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Aelys Нед Мар 15 2009, 09:33

Убийствено за нервите ми. Mad
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

За всички фенове на игрите по LotR Empty Re: За всички фенове на игрите по LotR

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите