Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Wars: The Old Republic

4 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Sluffy Пон Авг 31 2009, 20:40

Да, SW има достатъчно фен база за да гони WoW но дали ще стигнат? Пак казвам бойната система все още ми изглежда дървена. Може да е защото героите бяха ниски нива и на по-високи има по-голяма динамичност. Скептично съм насторен, защото не мисля че ще докарат нов Force Unleashed по отношение на масовките.

Иначе Вари, аз вече очаквам датата на пускане на SC. Вече няма с какво повече да ни зарибяват, само да пуснат скапаната игра. Колкото до Диаблото и на мен отчасти ми хареса Монка. Грозен ми е на визия но си прав че съдържа нещо от паладина в себе си. А освен паладина, според мен комбинира нещо и от асасинката, което го правим моя избор номер 1 за сега. Амазонка се съмнявам че ще има. Все пак за какво е женския вариант на варварина, ако не за нещо подобно. Друид също го отписвам като вариация защото за мен новото докторче е кръстоска между некроманта и друида. Така че от тук на сетне от Близард могат само да ме изненадат с последния (за сега) неизвестен герой.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Vari Пон Авг 31 2009, 21:02

Да, прав си за монка че е паладин + асасин. Доктора също май наистина е кръстоска между некроманта и друида, но не съм сигурен за амазонката. В смисъл че варварина си е melee клас, а като ranged има двама магьосника, но не и физически. Засега никой от класовете не използва лък, арбалет, и копия, така че ми се струва че ще има нещо като амазонката, още повече че техните острови са на картата, даже имаше concept art на един техен пристанищен град. Мисля, че последният клас със сигурност ще използва лъкове. Може и да е добрата стара Rogue, не се знае. Просто друг тип клас не ми идва на ум.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Sluffy Пон Авг 31 2009, 21:12

Да тук си прав. Не обмислих варианта за физически range герой, а само като физия ги мислех. И все пак - нека ме изненадат Very Happy
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Aelys Пон Авг 31 2009, 21:22

Едно мога да кажа за Диабло и то е НЯМА АСАСИН! Star Wars: The Old Republic - Page 2 805415
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Vari Пон Авг 31 2009, 21:25

Има има, ама не е с shadow афинитет, а със Light този път. Иначе пак се размножава, рита и използва такива оръжия. Освен това от всеки клас ще има женски и мъжки вариант, защото и мене този брадат чичко ме дразни...ама виж някоя бойна монахиня Very Happy
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Aelys Пон Авг 31 2009, 21:30

Vari написа:Има има, ама не е с shadow афинитет, а със Light този път. Иначе пак се размножава, рита и използва такива оръжия. Освен това от всеки клас ще има женски и мъжки вариант, защото и мене този брадат чичко ме дразни...ама виж някоя бойна монахиня Very Happy
Shocked

Скоро не съм проверявала сайта, но ми вдъхна надежда! bounce
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Sluffy Пон Авг 31 2009, 21:42

Да, визията на палад... така де, монаха плаши. На мен ми прилича на Разпутин :? И все пак, все още не съм видял мъжкия вариант на Магьосника, не смятам че скоро ще пуснат и женския на Монаха.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Witch-king Сря Сеп 30 2009, 00:45

Малко новини около играта:
днес BioWarе обявиха на официалния сайт на играта ( www.swtor.com ), че започват бета тестовете. Общо взето това ще рече, че самата игра е малко или много готова и в момента се довършва. Личното ми виждане е, че може да се очаква на бял сват първото тримесечие на идната 2010та година (но аз разбира се съм оптимист).
Сайтът обаче е крашнал, поради големия брой желаещи да се запишат за тестовете. От BioWare излязоха със съобщение, че в момента сайтът се преработва, с оглед на това да приеме заявките на записващите се, като според тях ще е отново на линия "в следващите няколко часа". Те обаче си минават и до този момент (03:44 българско време; 02:44 CET; 01:44 по Гринуич) сайтът не работи.
Да се надяваме, че до утре ще го подкарат, тъй като ще изпадна в нервна криза...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Vari Сря Сеп 30 2009, 13:29

Опитах да си направя акаунт, и след като попълня глупостите и дам continue ме връща на стартова позиция :/
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Witch-king Съб Дек 19 2009, 21:45

Напоследък BioWare разкриха доста ключови елементи покрай играта, което ме навежда на мисълта, че до няколко месеца тя официално може да види бял свят. Още повече, че ако не се лъжа скоро започват бета тестовете. Ето най-важните неща към момента:

Класовете

Те са осем, по четири за всяка фракция. Като цяло всеки един клас си има противников еквивалент.

Републиканците:

1. Republic Trooper или просто Trooper: това е range класът в играта от страната на Републиката. Trooper-ите напомнят на външен вид на клонингите от филмите и играят роля на специални части в редиците на армията на Републиката. Като цяло предпочитат боя от далече, използвайки различни пушкала, гранати и т.н.

2. Smuggler: според BioWare този клас е малко или много еквивалентът на Хан Соло. Контрабандистът, както и Trooper-а, е range клас и борави с различни видове огнестрелни оръжия. Разликата е, че докато спец частите предпочитат различни видове автомати и носят тежка броня контрабандистите предпочитат бластери и лека екипировка. Друга особеност на този клас е, че може да използва различни места за прикритие - дървета, камъни,, отломки и т.н.

3. Jedi Knight: защитниците на справедливостта и т.н. също са намерили логичното си място в играта. Рицарите са melee клас, но с определени особености. От една страна тези джедаи могат да са типични tank-ове, боравейки основно със светлинните си мечове. От друга обаче бивайки джедаи те ползват и Силата, което прави Рицарите странна комбинация между традиционните melee и mage класове.

4. Jedi Consular: може да се каже, че това са маговете в играта, или поне тези на страната на "добрите". Консуларите използват предимно Силата в битка, използвайки различните умения, които са придобили с годините изучаване на Силата. Това обаче в някои случаи води и падението на някои представители на тази каста в редиците на джедаите.

Ситската Империя:

1. Bounty Hunter: еквивалентът на Trooper-а, ловецът на глави прилича по външен вид, екипировка и умения на Боба/Джанго Фет от филмите. Ракети, огнехвъргачки, бластери, jet pack-ове, това е само част от арсенала на един ловец на глави.

2. Imperial Agent: може да се каже, че Агентите са частичен аналог на контрабандистите. И двата класа носят лека екипировка, и двата разчитат на прикритие и изненада. Но агентите на Империята ползват най-последните технологии, които излизат от имперските заводи и са по-скоро assassin-и, отколкото традиционни rogue-ове. Още повече, че агентът предпочита по-тежки оръжия, като снайпери или автомати, за разлика от "лекия" контрабандист.

3. Sith Warrior: това е представителят на "масата" сред ситите. Войните, както и Рицарите Джедаи, предпочитат да използват меча си, за да покосяват враговете. Това обаче далеч не означава, че не могат да си служат с Тъмната Страна, при това доста добре.

4. Sith Inquisitor: ако Войните са Дарт Вейдър, то Инквизиторите са Император Палпатин. Тези сити прекарват доста време в изучаване на дебрите на Тъмната Страна в търсене на още повече сила, кога за доброто на Империята, кога за своето собствено. Инквизиторите притежават страховит набор от умения с които буквално дезинтегрират врага. Но също както и Консуларите са еднакво смъртоностни и с меча.


Планетите

За сега те са общо 8, някои от тях са неутрални, други принадлежат на една от двете фракции.

Tython - родният свят на Джедайския Орден и мястото, където е открита и използвана за първи път Силата. След време обаче планетата е забравена, за да бъде преоткрита по времето на Великата война (сиреч преди няколко години, когато Истинските Сити наистина нападнали). Модерните джедаи започват отново да изучават планетата и оставените от предците им знания. След Битката за Корусант Орденът изцяло се премества на Тайтон, поради увеличаващи се негативни чувства от страна на гражданите на Републиката към джедаите.

Korriban: червената и прашна планета е считана за дом на Ситите. Първите от тях я избират за място, на което да построят своята Академия. След унищожаванетона оригиналната Ситска Империя Корибан е забравена, само за да бъде преоткрита през Мандалорианските войни от двама джедаи - Реван и Малак, които преминават към Тъмната страна на Силата и започват добре познатата ни от КОТОР 1 и 2 война срещу Републиката. В днешни дни, когато Ситите отново се разкриват пред галактиката превземането на Корибан и реконструирането на Академията е сред главните приоритети за силите на Хилядолетния Император.

Hutta: това е планета, която изначално нито се е казвала така, нито е родният дом на Хътяните. Последните обаче преди много векове я превземат, поробват местното население и применят името й. Сега Хъта е техен дом и както старата им планета е замърсена и токсична. Най-могъщите хътски фамилии постоянно се борят за контрол над планетата и търговията и са превърнали планетата в едно опасно място, на което дори най-смелите Ловци на глави ходят само при голяма нужда. По време на войната хътяните запазват неутралитет, което значи, че на повърхността на Хъта могат да се срещант представители и на двете фракции.

Ord Mantell: през хилядолетията Орд Мантел е била стратегическа планета за операциите на флотът на Републиката във Външния Пръстен. С времето обаче корупцията обхваща планетата и републиканците се изтеглят почти напълно. Правителството обаче остава вярно на Републиката, въпреки факта, че е контролирано от подземни синдикати. След Договора от Корусант планетата решава да остане вярна на Републиката, което довежда до разцепление сред населението и гражданска война. Планетата обаче отново придобива стратегическия си статут и в момента корпорациите, котролиращи правителството константно подобряват защитите й с последни технологии от черния пазар, а Републиката разполага някои от най-елитните си сили на повърхността.

Coruscant: столицата на Републиката винаги е била едно от най-безопасните места в галактиката, благодарение на Джедайския орден. По време на Великата Война джедаите успешно отблъскват всички атаки на Империята към световете от Ядрото, което кара мнозина да вярват, че Републиката ще спечели войната и всички са в безопасност. Тези илюзии обаче са разбити на парчета от Имперските сили, които заблуждават републиканските управници и джедаите, прегазват всички планетарни защити, унищожават джедайския храм и държат цялата планета за заложник. Именно превземането на Корусант принуждава Републиката да подпише Договора от Корусант, които слага край на войната. Сега планетата е до голяма степен разрушена, части от нея са изцяло под контрол на местни банди, а управниците възстановяват само най-важните части от метрополиса.

Balmorra: още в ранните години на Републиката Балмора е колонизирана и скоро става рай за производителите на оръжия, бойни дроиди и т.н. Това поставя Балмора в състояние на почти константна война, която балморианците печелят благодарение на модерното си въоръжение. Като цяло планетата е неутрална, но е със статус на съюзник на Републиката. Още от началото на Войната обаче Империята не пести сили в опитите си да превзема Балмора. В отговор Републиката изпраща сили да подпомогне балморианците. Малко по малко обаче почти всички тези подкрепления са изтеглени и прехвърлени на други фронтове. Не след дълго част от планетата е под ситска окупация. След Договора от Корусант Републиката отново праща малко по малко подкрепления, в опит да помогне за освобождението на Балмора. Империята обаче също не пести ресурси и увеличава военното си присъствие, в подготовка да завземе оръжейния арсенал на планетата.

Alderaan: ако Корусант е сърцето на Републиката, то Алдераан е душата й. През хилядолетията представителитена планетата винаги са участвали активно в политическия живот на Републиката, лобирайки за мир, разбирателство и т.н. След началото на Войната Ситската Империя започва атака срещу Алдераан в опит да сломи духа на републиканците. Защитите на планетата са бързо прегазени и тя попада под ситски контрол. Джедаите и републиканската армия обаче бързо се съвземат и контраатакуват, освобождавайки планетата. Това е моментът в който позицията на Алдераан се променя и представителите й искат повече агресия и нападателен стил от силите на Републиката. След Договора от Корусант Алдераан се отцепва от Републиката, продължавайки личната си война с Империята. Не след дълго обаче принцът е прострелян и убит, а кралицата умира бездетна няколко дни по-късно. Парламентът на Алдераан започва дебати за това на коя от благородните фамилии да предаде короната, но не след дълго една от въпросните прави демонстрация на Сила. Започва кървава гражданска война, в която се включва и една от старите фамилии, подкрепяна от Ситската Империя. Републиката от своя страна подкрепя Домът Органа. Към момента нито една от двете суперсили няма войски на планетата, но напрежението продължава да ескалира.

Tatooine: пясъчната планета окъпана от светлината на две слънца никога не е била кой знае колко важна или позната, което обяснява липсата на присъствие от страна на Републиката. Преди ок. 500 години обаче Czerka Corporation, също позната от КОТОР 1 и 2, установява перманентен пост на планетата в Ancorhead, за да използва скритите й ресурси. Оказва се обаче, че въпросните никога не са съществували. От корпорацията обаче намират друго приложение за Татуин - сред пясъците на планетата е създаден секретен комплекс за тестване на нови оръжия и технологии. Изведнъж обаче той е изоставен, а хората на корпорацията се изтеглят изцяло, оставяйки я в ръцете на контрабандисти и ловци на глави. Наскоро Джавасите въстановяват един от постовете на Czerka, в градчето Mos Ila, в опит да насърчат търговията. Усилията им обаче се осуетени от Империята, която без знанието на Републиката стоварва малък гарнизон на планетата. Джавасите са прогонени, а Имперските сили са на крачка от компекса на Czerka и на също толкова малко разстояние от главния град - Ancorhead.


Договорът от Корусант

За него става на въпрос няколко пъти, така че е редно да поясня.
Няколко години след началото на войната между Републиката и Империята се водят преговори за мир. Докато дипломатите говорят обаче Империята изненадващо изпраща огромна военна сила срещу столицата на Републиката, прегазва защитите и взема цялата планета за заложник, сривайки Джедайския храм със земята. Този акт налага на републиканските дипломати да приемат неравен договор, Договорът от Корусант, който заставя Републиката да се изтегли от множество системи, които преминават под имперски контрол. Започва Студена война между двете суперсили. Фракции и в двете обаче не приемат договора, което де факто означава, че войната не е съвсем спряла и някои локални конфликти продължават.
Сенатът на Републиката използва и нов вид летоброене: BTC и ATC, сиреч Before the Treaty of Coruscant и After the Treaty of Coruscant.

Галактиката според Довора, синьото е под контрол на Републиката, червеното под контрол на Империята.
Star Wars: The Old Republic - Page 2 800px-Treaty_of_Coruscant_borders


Смятам, че за сега е това, другите неща съм ги писал и преди, няма защо да се повтарям. На-малкото стана дългичко.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Vari Съб Дек 19 2009, 22:57

Аз да си кажа "професионалното" мнение, класовете ми се струват малко ендообразни и мисля, че когато играта излезе, това ще бъде едно от основните оплаквания.

Както и да ги именуват, класовете са четири, защото наистина изглежда, че двете страни имат еквивалентни, единствената разлика са малки подробности. Друг е въпросът, че star wars е един вид реалистична вселена, така че едва ли ще имат някакви интересни магии освен power shot, critical strike, force scream (тези, които имаха в Kotor) и въобще неща, които да направят всеки клас напълно уникален. Аз лично още отначалото се чудех какви "класове" ще измислят и ми се струва, че и те явно са се затруднили, защото просто вселената не предлага толкова възможности, освен хора с пушки (трупър и смъглар) и хора използващи силата (джедай и консулар). Просто ще липсва това разнообразие като в WoW например, друидът е пазител на природата, служи си с корени, дървета, уарлокът призовава демони, проклятия, шаманът използва силата на елементите, въздух, огън.. и така нататък.

Тук се различават по това, какво оръжия ползват, но не и на такова идейно ниво, не мога да го обясня, но се надявам да разбирате Razz

Освен това наистина ми се струва, че четири класа са малко, както се казва една група от пет ще има поне двама еднакви. Не знам дали в играта въобще ще има такива неща, но четири са твърде малко. Къде са девет, къде са четири.

Преполагам, че ще имат специализации като например консулар хийлър или чист маг, джедай боец или съпорт (тип паладин), но пак изборът е беден според мен.

Понеже си дал само тази информация, ще мрънкам само по нея

Razz
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Witch-king Нед Дек 20 2009, 03:31

За това си прав, НО предполагам, че ще има нещо в стил Dragon Age - базов клас, който да се развие в много други. Само за Консулара/Инквизитора виждам поне 3: Healer, Crowd Controller, Damage dealer, Supporter... Melee единиците и те така, Tank, AoE DD... Възможностите са много въпреки ограничението от вселената.
Що се касае до сравнението с WoW за мен е крайно не на място в този си вид. Все пак УоУ е игра с два експанжъна, които добавиха доста неща, включително и нови класове.
Другия фактор е, че BioWare в свой стил не са заложили толкова много на героите (в КОТОР не са кой знае колко, в Dragon Age като базова бройка също...), колкото на местностите и на историята. 8 планети са адски много в края на краищата...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Vari Нед Дек 20 2009, 23:44

Нах, класовете си бяха осем още от самото начало (по седем за фракция, защото шаманът беше само за ордата, а паладинът за алианса), единственият нов е от последния експанжън. Честно казано освен по две-три нови магии и таланти на експанжън, класовете не са променили много за това време, така че още от ден 1, УоУ си имаше 8 класа, които бяха доста различни един от друг.

За второто, определено ми харесва идеята за вкарване на история, която се опитват да реализират, но в крайна сметка, когато веднъж минеш куестовете и стигнеш максимален левъл би трябвало да започне същинската игра. Интересно ми е как ще реализират енд-гейма, има ли някаква информация, какво става, когато качиш максимум левъл? Предполагам ще има инстанции, но ми е чудно как ще ги организират и дали ще заложат на тях (фарменето на предмети и безкрайните часове заедно с група хора от целия свят) или ще заложат на пи-ви-пи и виртуалното мерене на мечове... В Смисъл че warhammer залагаше почти изцяло на второто, а уоу залагаше почти изцяло на първото отначало. Имаш ли идея как ще е в ТОР?
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Witch-king Пон Дек 21 2009, 00:40

Инстанси ще има 100%, във флашпойнт-а от Е3 показаха един такъв, в който Sith Warrior и Bounty Hunter бордват имперски крузър, мелят наред и т.н. и т.н. Що се отнася до това кой вид инстанси ще са повече и дали ще залагат на PVE или PVP - никаква идея. Това е едно от нещата, които BioWare пазят все още в тайна. Личното ми предположение е, че докато се качват нивата ще са повече PVE инстанции, докато когато се стигне макс левъл ще прелеят в PVP и вероятно самата война ще започне отново, но пак - това са само предположения. За енд-гейма - същата липса на знания.
Сред известните геймплей подробности са част от механиката за мелетата, индивидуалното озучаване на всеки герой, както и участието на героя/групата в разговори с NPC-та.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Star Wars: The Old Republic - Page 2 Empty Re: Star Wars: The Old Republic

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите