Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warcraft филм

+4
Witch-king
Averroes
Lord Bloodraven
Vari
8 posters

Go down

Warcraft филм Empty Warcraft филм

Писане by Vari Чет Окт 15 2009, 15:57

Ако не е проблем, да отворя нова тема за филма по Warcraft, знам че някои мразят този франчайз, но други са му фенове и аз лично съм един от вторите и често ровичкам нета за нещо интересно около Blizzard. Ще попълвам неща, когато се появят, така че който се интересува ще е в крак с проекта.

Ето какво се знае засега, потвърдено от Близард и решисьора:

- Трябва да излезе някъде през 2011, най-вероятно лятото (освен ако Близард не го изкарат през зимата, както правят с игрите си).
- Действието ще се развива около година преди оригиналната игра World of warcraft.
- Историята ще е оригинална, няма да видим нещо, което е било в игрите/комиските/книгите.
- Основната идея е представяне на конфликта между Алиансът и Ордата и сблъсъкът на различните култури. Ще е военен филм, а не приключенски като Властелина (режисьорът се изрази така).
- Главният герой ще е човек и най-вероятно няма да е никой от познатите ни до момента, гледната точка също ще е предимно тази на Алианса, но е потвърдено, че ще има и герои от Ордата. Трал ще бъде във филма.
- Режисьор ще Сам Райми (Sam Raimi), най-известен с филмите си по Спайдърмен.
- Сценаристи ще са Chris Metzen, един от създателите на warcraft като цяло и Robert Rodat, сценаристът на Спасяването на редник Райън, и Патрион (филмът с Мел Гибсън).
- Продуценти ще са Blizzard Entertainment и Legendary Pictures
- Бюджетът ще е не по-малко от 220 милиона долара.
- Стремежът е да се създаде нова история във вселената на Warcraft, която обаче да бъде напълно автентична. Зоните където ще се развива действието ще бъдат направени така, че да са автентични с тези от игрите.


Неща, които бяха отречени:

- Артас няма да бъде във филма (неговият край наближава всъщност, след няколко седмици Близард ще пуснат последния рейд-инстанс за продължението, където последен бос естествено е Артас. Дали ще умре, не се знае, защото Близард отбягват доста умело въпроса и всеки път дават подвеждащи отговори Very Happy ) Съответно Фарамир (забравих му името) също няма да участва.



След като имаме малко факти темата е отворена за дискусия Smile


Аз лично смятам, че дори и да не стане "най-великият филм на всички времена", няма да е провал, защото екипът, който е обявен засега си го бива, а Близард не са се проваляли в нищо. Това, което най-много ми е харесвало в игрите им е сюжетът и героите и съм сигурен, че ще се погрижат да ни покажат нещо наистина ново и оригинално. С излизащите все повече онлайн рпг-та напоследък, съм сигурен, ще Близард няма да позволят на филма да престави играта им в лоша светлина, а точно обратното.

Изборът на сценарист ме обнадежди още повече, човек с доста добри (едни от най-добрите) военни филми. Ще видим как ще се справи с елфи, хора и орки
Smile
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Lord Bloodraven Чет Окт 15 2009, 16:07

Аз лично не съм от първия тип хора (не харесващи нещото), но честно казано неутралното ми мнение по въпроса е доста скептично.
Да поясня. Не се отнася за конкретния повод а като цяло за филми правени по игри. Честно казано в момента не се сещам филм, който да е правен по игра и да ми е хареса...в повечето случай успяват да прецакат нещо катастрофално.
Разбира се винаги има възможност да ме изненадат, но някак си не ми се струва вероятно да се случи в близките няколко години.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Vari Чет Окт 15 2009, 16:30

Това е така, защото Uwe Boll ги режисира, той просто е "гений". Ето какъв отговор са му дали от Близард, когато се е предложил за проекта: "We will not sell the movie rights, not to you... not ever to you."

Самите филми които са излизали досега наистина не са особено инересни, защото най-често преразказват играта. Самите игри Blood Rayne, Max Payne, Far Cry, Lara Croft имат линеен сюжет, играта е една случка. Warcraft от друга страна е нещо огромно, с герои, история, митове, богове, един много развит свят без главен герой, който задължително да трябва да присъства както в по-горните примери. Това дава огромна свобода, защото с Макс Пейн например не може да се направи друго, освен филм за... Макс Пейн...
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Lord Bloodraven Чет Окт 15 2009, 17:00

Мога да ти опровъргая: Residen Evil...да наистина лиспват неща като собствен свят, митологияи т.н., но филмите нямат нищо общо с играта, не преразказват никоя от игрите...за нищо не стават пак.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Vari Чет Окт 15 2009, 18:28

Не съм ги гледал, нито съм играл игрите. Всичко зависи от това, какъв филм искат да направят създателите. Ако за тях това е просто професионално задължение с цел да си вземат заплатата, филмът няма да е добър. Ако обаче това е нещо като личен стремеж да се зъздаде нещо, както например Питър Джаксън и Властелина, ще се получи добър филм.

За Близард се надявам да са от втория тип и поне засега са се доказали като такива. Прекарал съм 150 дни в играта им. Просто за толкова време човек осъзнава, че макар и основната цел зад играта да са парите, нейното разработване е поверено на фенове, на хора, които харесват и обичат играта, а не просто на програмисти. Играйте и вие 3 600 часа и ще видите, ще играта се прави от хора, които обичат warcraft.

Близард без съмнение ще направят касов и зрелищен филм, но мисля, че и тук ще вложат това типично за тях старание. Няма причина да не го направят.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Averroes Чет Окт 15 2009, 19:06

Защо искат да намразим играта?
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Witch-king Чет Окт 15 2009, 21:28

Стараейки се да съм максимално обективен ще отбележа 2 неща:

1. Режисьора не вдъхва много увереност (или поне на мен). Само вижте Спайдър мен 3 (че и 2...)

2. Близард може и да са добри, но имат своите пропуски (лично мнение), а и тук става дума за филм, не за игра. Различно е.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Vari Чет Окт 15 2009, 22:09

Теб те знам, че мразиш играта, но пък и моето мнение не е обективно, защото аз я харесвам твърде много, ще видим какво ще стане. Very Happy

И аз не съм много доволен от Райми. Спайдърмените не ме подразниха, изгледах ги с удоволствие, но няма с какво да ги похваля. Просто филми за типичния супер герой, раздвоен между дълга и любовта дъра бъра, който спасява света. Самият спайдърмен не е толкова интересен, че да се направи нещо "невиждано" по темата. Тук Райми ще има възможността да участва в създаването на героите и сюжета, а няма да е ограничен, така че може би това е шансът му да блесне Razz
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Sluffy Чет Окт 15 2009, 23:00

Averroes написа:Защо искат да намразим играта?

Не знам но аз нито намаразих Макс Пейн, нито Блъд Рейн. Харесвам и двете игри за да може филмите да ми развалят мнението за тях. Просто и двете неща са нещо различно със игралните си първообрази. Докато филма за Макс Пейн е нещо като различен поглед върху историята на първтата част на играта, то филмите по Блъд Рейн са някаква малоумна идея на Уве Бол тип "Абе ако Рейн се биеше с мечове" или "Ако Рейн живееше в нейде из Дивия запад".

За Warcaft ми е все едно. Не харесвам WoW като игра, не защото е WoW, а защото не харесвам MMO-та като цяло. Но историята на франчайза е добра и ми допада защото съм фентъзи едиктед дюде. Имам и книжките, свалих от любопитство няколко комикса от WoW поредицата, прочетох и единствената преведена книжка по WoW. Просто защото това е Warcaft вселената и тя ми интересна. Но филм по нея не ми звучи обнадеждаващо. Да, Близард са ми едно от любимите игрални студиа, но и те се провалят. Главно в проекти които не са видяли бял свят, но не променя факта че тези проекти се водят като вид провал. Което означава че филма или ще потвърди твърдението че всичко което Близард направят е добро (носи им пари или респекта на гейм обществото) или ще го обори като това е първият им катастрофален завършен проект. Според мен много хора ще отидат да го гледат, но нещо ме съмнява да си заслужава. Хайпа е едно голямо лъжливо овчарче.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Lord Bloodraven Чет Окт 15 2009, 23:06

Просто за мен лично проблема не е в Близард и техните идеи и желания...освен близард по веригата има още много друго компании свързани с кино и друг вид индустрии по отношение на филма и накрая не се знае какво ще се получи...дали Близард ще прецакат положението или не е едно на ръка, дали някой друг ще го прецака е съвсем друго.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Sluffy Пет Окт 16 2009, 21:42

Да съгласен съм и затова споделям опасенията на Witch-king, а именно че режисьора за мен не струва. Или айде да не се изказвам толкова крайно, но той е нищо особено, както е Ричард Кнаак като автор.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Rebellion Сря Окт 21 2009, 04:15

Аз обичам Сам Рейми. Аз обичам Spider-man. Това казано: Аз мразя Spider-man трилогията на Сам Рейми.

Гледайте Army of Darkness и цялата Evil Dead трилогия. Това са masterpiece-овете на Рейми.

Аз съм като Sluffy. Кефя се на Warcraft (игри и франчайз), но не харесвам WoW. Близард за мен не са сътворили нещо безумно оригинално през годините, но таланта им е в това, че правят адски забавни неща. Лично мнение.

Warcraft филм? Не знам. Според мен филмът по Принца ще suck-ва яко особено имайки предвид, че на promo-плаката мечовете му изглеждат все едно са произведени от Мател за Кен от някаква линия по 1001 Нощи. Не съм убеден, че нещо добро ще излезе от филм по Warcraft, но пък нека. Не ме касае мен пряко. Касае ме сериалът по Песента да стане добре обаче... Twisted Evil
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Nox Aeterna Сря Окт 21 2009, 07:50

Мерси за информацията, макар че след като обявиха новя "Катаклизъм", Близ са ми изгубена кауза. Едва ли биха могли да създадат нова история, след като оплескаха старата (Гарош Хелскрийм водач на Ордата, върколаци втф?!). Не знам, заряда, който ми носеше тая игра педи години, вече не е същия и затова осставам неутрална по въпроса.


Последната промяна е направена от Nox Aeterna на Чет Окт 22 2009, 06:07; мнението е било променяно общо 1 път
Nox Aeterna
Nox Aeterna
Member

Female
Брой мнения : 35
Години : 30
Местоположение : Забравения град, на Валхала xD
Репутация : 0
Кредит : 35

http://www.last.fm/user/targaryen_

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Vari Сря Окт 21 2009, 08:46

За Гарош (мисля, че за него говориш) го правят водач по една проста причина, просто в момента двете страни са водени от абсолютни миротвторци - Трал, а от другата страна Джейна постоянно се опитва да прекрати всеки зараждащ се конфликт, така че враждата между двете фракции остана много на заден план. Ордата не трябва да са такива и затова Близард решиха малко да съживят враждата. Как? Новите лидери са пълни задници, чиято единствена цел е да смажат от бой противника си, а именно Гарош и Вариан. Според мен това е доста добре, както един каза, не искам да играя игра на дипломация с Трал и Джейна, искам WARcraft, защото каквито и злодеи да е имало, същноста на франчайза винаги е била орки срещу хора и техните съюзници. Новите лидери не са толкова симпатични, но са точно това, което трябва на една военна игра.

Уоргените са си странен избор за раса, но е доста оригинално като се замисля. Те си присъстват в УоУ още от излизането на играта, играчите се запознават с тях от първите си зони и постоянно има различни куестове за тях. Освен това Близард го измислиха добре, аз лично четири години съм минавал покрай Греймейн стената и съм се чудел какво става вътре, защо бившите ни съюзници не излизат, а се оказва, че те са имали един космат проблем. Тяхната начална зона ще е под формата на flashback, така че да преиграем набързо това, което се е случило през последните 4-5 години.

Историята става все по-интересна, но аз също загубих заряда, заради хората, които играят. Просто ми се струва че ги няма симпатичните "нубове" с които можех 3 часа да умирам в инстанс за 5 човека и после да се разделим с усмивка. Всички са станали доста надути, взискателни и така нататък. Играта е с много по-хубави механики и всичко сега, но просто играчите се промениха.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Avenger Пет Ное 06 2009, 13:04

Незнам дали е на място обаче за феновете на поредицата WoW в Замунда има доста интересен филм, който си заслужава. Казва се Tales of the past и е в 3 части. Първите 2 са откровенно скучни и са по около половин час обаче последната е час и половина и е с наистина интересен сценарии. Единствен недостатък е, че е направен чрез самата игра и на моменти изглежда и като фен арт обаче като цяло за един истински фен си заслужава да се гледа.
Avenger
Avenger
Member

Male
Брой мнения : 170
Години : 32
Местоположение : Teteven
Репутация : 4
Кредит : 190

Character sheet
Име: Маел Руин
Години: 27
Раса: Тъмен елф

Върнете се в началото Go down

Warcraft филм Empty Re: Warcraft филм

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите