Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

15 години Warcraft, 5 години WoW

Go down

24112009

Писане 

15 години Warcraft, 5 години WoW Empty 15 години Warcraft, 5 години WoW




15 години Warcraft, 5 години WoW Header-top


Тези дни Warcraft навършва 15 години, а WoW 5. Независимо дали сте фен, неутрален или хейтър не може да отречете, че марката Warcraft се превърна в синоним на успех. Ако Властелинът на пръстените е фентъзи еталонът в литературата, то в гейм индустрията "цар на фентъзито" определено е Азерот.

Още с излизането си WC3 стана една от най-масово играните стратегии като дори измести Старкрафт. Последва и адаптацията на тази игра в MMORPG, което напълно промени този жанр. В момента, пет години по-късно и въпреки по-красиви игри с авторитетни марки като warhammer, the lord of the rings, Конан, юнакът на Близард все още седи здраво стъпил на върха и с лекота отблъсква ударите на поредния WoW-killer. Играта се играе повече от всякога, играчите непрекъснато насрастват, а вселената се разпростря и на други ширини. Warcraft не е просто игра, а гийк култура, която обединява милиони хора по света. Такова чудовище няма да умре скоро, а и като се имат предвид всички рекорди, успехи и награди на WoW, съм сигурен, че играта ще остане номер едно сред ммо-тата, до излизането на "тайния проект" на Близард. Нито Саурон, нито Конан успяха да нанесат особени щети на Артас. Дарт Вейдър е силен, но дали е достатъчно силен за да надвие краля на личовете, ще разберем скоро. Аз лично се съмнявам.

От тези 15 години, аз се занимавам с Warcraft от повече от 7, като това включва не само играене, но и четене на книги, комикси, и други такива дейности свързани с това. Дори и да не играя WoW от една година поради лични причини, всеки ден поглеждам mmo-champion поне по веднъж, така че да знам всичко, каквото се случва.

По повод на любилея, Близард са пуснали специален сайт на който ще има мини игри, видео клипове, интервюта със хората, които от 15 години се занимават с този свят и други интересни неща.

Мини сайтът се намира тук линк и в следващите дни ще се появяват доста интересни неща. (Картинката на Трал и Вариан е ненормално яка Shocked )

Айде, Warcraft, жив и здрав и да ни радваш още много години! 15 години Warcraft, 5 години WoW 724288
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Share this post on: reddit

15 години Warcraft, 5 години WoW :: Comments

Witch-king

Писане Вто Ное 24 2009, 19:54 by Witch-king

Do not underestimate the power of the Dark Side.

Иначе чрд.

Върнете се в началото Go down

Avenger

Писане Вто Ное 24 2009, 20:05 by Avenger

TFT и WoW ме запалиха по гейминга и още съм си останал на 2рото Very Happy за щастие в момента съм по скоро кежуъл геймър Razz имало е моменти когато положенито е било страшно,но пък в това и е чара на играта Wink

Върнете се в началото Go down

Sluffy

Писане Вто Ное 24 2009, 21:44 by Sluffy

Ех, едно време бяха само хора и орки. Беше едно забавно RTS. После мутира в една от първите 3д стратегии в реално време, а след това поведе хорото на сцената на MMO-тата. Определено името Warcraft всява респект в геймърската ми душа. Неуспорим факт е, че вселената е наистина интересна и достатъчно плодородна за още бъдещи хитове. Любопитно беше как за всичките тези 15 години, играта разви една история, която започна от конфликт между 2 основни раси и прерасна в нещо наистина голямо. Сега света е пълен с герои, със събития. Пишат се нови легенди...

Чрд с пожелание за скорошно обявяване на warcraft4 Exclamation Twisted Evil

Върнете се в началото Go down

Vari

Писане Вто Ное 24 2009, 22:21 by Vari

И аз в духа на интервютата ще си разкажа историята. Първият въпрос беше, кога разбрах, че Warcraft е специална.

За мен лично, това стана още първите пет минути в стратегията. Но помня един по-специален момент, последната кампания в експанжъна. След като две поредни кампании играх с Артас, тази последна беше отново посветена на него. Тук трябваше да се мине през нечовешки противници, елфи, демони, богове...и най-накрая, когато изпълних последната мисия започна онова филмче. Артас бавно се изкачи до върха, взе короната и си я сложи на главата. В този момент наистина не знаех какво ще последва...в колко игри лошият побеждава? Беше нещо ново и невиждано. В следващия момент го показаха седнал сам на трона, на "покрива на света" сразил всичките си противници. Наоколо нямаше жива душа и всичко се разпадаше, а той стоеше там като върховен победител. Музиката, която почна..направо настръхнах. Това за мен е легендарна сцена, лошият победи и просто седна там, насред разпадащия се свят. С двете си ръце един човек успя да стане крал на света.

Това, което наистина ми хареса, е че трйлъра на Wrath of the Lich King почва, както онова филмче свърши ... ето тези малки филмчета ме карат да вярвам, че големият филм че си струва.



Вторият въпрос беше, кой е любимият ми момент в игрите.

Моят такъв беше в WoW и опитите ни да убием Рагнарос. Това е усещане, което не съм изпитвал в друга игра. Един цял месец 40 човека от цяла Европа прекарвахме всеки ден заедно по 4-5 часа. Събирахме материали, поушъни, четяхме и разучавахме стратегии. Малко по малко напредвахме и се приближавахме до заветната цел. След месец, най-накрая стигнахме до Рагнарос и той беше по-труден от очакваното. Пак започнахме да събираме още по-добри предмети, всеки помагаше както може, правехме малките инстанси, за да снабдим по-добре някои от играчите. Събирахме пари, за да купим на танка предпети с огнен ресист...и след седмици успяхме да го убием...това беше един невероятен момент..40 човека които не се познаваме извън играта посветихме толкова време и усилия на това и когато го убихме чувството беше несравнимо. Бяхме отбор, бяхме победители, целият сървър ни поздравяваше, това беше бойното кръщение на гилдията. От този ден ходехме с гордо изправени глави. Следващия месец постигнахме нещо, за което и най-добрите казваха, че е впечатляващо. Убихме Нефариан само след 30 дни. И отново чувсвото беше несравнимо. Все още си пазя "снимките" от този момент. За някои може да звучи смешно, но всички, които са минали през това знаят, че това е един от тези моменти в живота, когато се чувстваш така, сякаш си спечелил истинско състезание и накрая гилд лидера виртуално да ни потупа по рамото и да каже Good job guys...

15 години Warcraft, 5 години WoW Wowscrnshot090406233408.th

Върнете се в началото Go down

Писане  by Sponsored content

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите