Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avatar by J. Cameron

+5
Witch-king
Jarex
Vari
Rebellion
DefendeR
9 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Avatar by J. Cameron Empty Avatar by J. Cameron

Писане by DefendeR Нед Дек 27 2009, 10:28

Avatar by J. Cameron Avatar_poster


Та гледам, че няма тема за новия филм на Дж. Камерън и реших да пусна. Хареса ли ви? Покри ли очакванията на хайпа? Покри ли вашите очаквания?
DefendeR
DefendeR
Member

Male
Брой мнения : 74
Години : 36
Местоположение : Macragge
Репутация : 0
Кредит : 79

Character sheet
Име: Габриел Кронберг
Години: 29
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Rebellion Нед Дек 27 2009, 14:47

Rock N' Roll! Гледах го два пъти. Поклон пред Камерън, много ми хареса. Историята не пръщеше от дива оригиналност, но аз лично си падам по идеалистични разкази за велики герои. Понякога има някой неща които заслужават да бъдат разказани многократно.

Ето още един много интересен за мен лично филм:

Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Vari Вто Дек 29 2009, 00:02

По мое лично мнение това е най-добрият fantasy/sci-fi филм от Властелина насам. В последно време наистина има бум в този жанр, но Аватар просто размазва всяка конкуренция. Едно по-едно:

Аз понеже си падам по "визуалните" неща наистина бях впечатлен от ефектите и компютърната анимация. За филми от този жанр те са изключително важни, за да можеш да усетиш героите и света, а не да се дразниш, когато нещо изглежда "фалшиво". Тук просто всичко беше изпипано до съвършенство. Камерън е велик, но гийковете зад компютрите, които са превърнали това в реалност също заслужават едно огромно браво. Оскарът за специални ефекти им е в кърпа вързан Very Happy

Музиката също беше много добра (отново я слушам точно докато пиша това). Просто обожавам това "етно" пеене на на'ви езика. Задължително се сдобийте с албума, защото това е един от най-хубавите оригинални филмови саундтраци. Личните ми фаворити са Jake's first flight, Shutting down Grace's lab и War. особенно последната е невероятна.

Актьорите бяха без грешка, от трейлъра ми се стори, че преиграват малко, но когато гледаш целия филм е друго нещо. Колкото до компютърните герои, отново огромно браво за аниматорите, тези сини коткоподобни хора бяха супер.

Любимите ми сцени бяха четири (големи спойлъри)

Spoiler:

Ако сте го гледали, споделете кои са ви любимите сцени Razz (Маркирайте ги със спойлъри, че да не разваляме кефа на другите). Ако не сте, задължително го гледайте на кино, аз дадох 36 лева, ама съм готов да дам още 36 и мисля да го гледам пак. Засега не се казва дали ще има director's cut, но нямам търпение да излезе блу-рей, за да мога да си гледам филма, когато пожелая Very Happy Отначало всички казваха, колко лош старт има в сравнение с Twilight New Moon, но само за десет дни от излизането си вече го настигна по печалби и докато го свалят от кината ще го е задминал с доста. Бях загубил вярата си в човечеството, когато разбрах, че онзи меко казано ужасен филм може да бъде толкова по-предпочитан, но в крайна сметка разумът възтържествува Very Happy
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Jarex Нед Яну 03 2010, 09:22

Ами, и аз го гледах. Началото наистина куцаше доста и нищо не се разбра, но в последствие го схванах - добре, че бях гледал трейлъра и четох какво сте писали. Филма много ми хареса - много се удивих, като разбрах, че всичкото е анимирано.

Spoiler:
Jarex
Jarex
Member

Брой мнения : 28
Години : 29
Местоположение : Stara Zagora
Репутация : 0
Кредит : 31

Character sheet
Име: Хип
Години: 18
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Witch-king Вто Яну 05 2010, 00:11

И аз успях да отделя малко време и да го изгледам, за щастие на кино. Иии честно казано съм раздвоен в оценката си. От една страна филмът е наистина невероятен що се касае до визуални и звукови ефекти. Гледах го 2D и пак беше страхотно, мога само да си представя какво ще е да се види 3D. Актьорската игра също беше на ниво, като от всички най-много ми изпъкна полковника. Не знам как, но се вписа в идеалните ми представи за лошковец, особено имайки предвид селския акцент от централните части на САЩ. (you're not in Kansas anymore! fuck yeah!)
НО (винаги има но) по мое мнение има един много важен елемент за всеки филм, който тук куцаше - сюжета и цялостната логичност в действието. И макар, че от към сюжет нямам кой знае какви забележки, то още от трейлъра е ясно за какво що годе става въпрос, на места филма беше толкова нелогичен като действие, че думи нямам.

Spoiler:


За финал все пак и някоя добра дума за сценария, защото имаше и добри хрумвания:
Spoiler:
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Jarex Вто Яну 05 2010, 08:31

Spoiler:
Jarex
Jarex
Member

Брой мнения : 28
Години : 29
Местоположение : Stara Zagora
Репутация : 0
Кредит : 31

Character sheet
Име: Хип
Години: 18
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Sluffy Вто Яну 05 2010, 11:37

Като цяло спор няма - сюжета не е брилянтен, нито е близко до брилянтен. Всъщност е много далеч от това понятие. Защото всичко беше пределно ясно от трейлъра или по време на филма се изясни - че нашия ще поводи На'витата и ще се обърне срещу собствената си раса, че той ще успее да стане един от тях, че ще успее да яхне Последната сянка. Всичко това беше пределно ясно. Дори и победата на На'витата също се очакваше макар и в един момент да бяха претърпели огромни поражение (в последната битката). Единственото което дойде като гръм от ясно небе беше намесата на природата в битката. Но не и като да не каже човек, че е безкрайно неочаквано, предвид сцената в която Джейк Съли се моли на дървото.

За мен обаче това не е най-важното нещо в случая. Да, това е една клиширана приказка (Джарекс каза Винету, аз се сетих за Покахонтас), но разказана в съвсем друга преспектива. И най-важното местните печелят. От гледна точка на happy end-a тук той е спазен - по-добрата и по-чистата раса оцелява и изгонва другата. Тук спор няма, няма и нещо неочаквано. Но мен това което ме изуми в крайна сметка е че човешката раса е тази която губи. Да беше обратното, нашата раса за е по-добрата и тя да спечели ок. Но тук Камерън поднася една много интересна морална дилема. Да викаш за хората, за нашите момчета с технологията, пушките и превозните средстава. Или за местното население, живеещо в хармония с един различен и неопетнен свят. Което си е егати дилемата не само за главния герой.

В общи линии за мен това е един от филмите на годината. За мен дупки по сюжета/изпълнението няма. Има недогледани и недоизмислени неща, които обаче правят филма реален. Пояснявам, дори и вечния Гладиатор с, колко бяха, 9 оскара има над 100 spoof-a. Така че щом за един такъв велик филм може да си затворим очите за няколко кадъра и тука можем.


П.п. темата е за Аватар и би трябвало всеки, който не го гледал да се сети, че ще го дискутираме. Демек спойлерите, по мое мнение, не са нужни.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Witch-king Вто Яну 05 2010, 18:03

Не е чак толкова въпрос на затваряне на очи или не, поне според мен. Аз лично като гледам филм търся три неща, които са нужни, за да ми хареса: история, актьорска игра и ефекти. В Гладиатор (да използвам примера) историята е доста добре измислена и дори има исторически основи, колкото и да са извъртяни. Освен това Ръсел Кроу и Хоакин Финикс се убиха от игра (споменвам само тях, защото те са основните герои във филма и за тях важи в най-голяма степен), а ефектите също бяха на ниво. За това за мен лично Гладиатор е велик.
Що се отнася до Аватар ще започна отзад напред. Ефектите са не просто на ниво, зашеметяващи са. Актьорската игра също е без критики. Заради историята обаче личното ми мнение е, че това е един добър, дори много добър филм, който ще вземе бая награди, вероятно ще го обявят за филм на годината (интересно на коя от двете...) и т.н. Но до там. Просто не успя да ме докосне по начина, по който го направи Гладиатор (отново продължавам примера). Просто не ме държа до края в напрежение да разбера какво ще стане, докато доста по-непретенциозни филми като Chaos или Inside man го направиха...

И понеже въпреки всичко опираме до личен вскус и избор, ето едно нещо, на което попаднах случайно, да видим на къде ще тръгне дискусията.
новина
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Sluffy Вто Яну 05 2010, 19:02

Както каза - въпрос на вкус. Споделям мнението макар и да не съм толкова краен що се касае сюжета. Просто нещата не опират до 2 лагера, едните по-силни, другите примитивни, човек от едните се внедрява в другите и тн. Не е толкова повърхностно. Света (Пандора) е уникалено добре визуализиран, обичаите на На'витата са любопитни, интригата при хората също е добре застъпена. И целия този микс създава нещо, което, да, погледнато като груби съставки не е толкова интересно, но като цяло спира дъха.

Лично аз не смятам, че съм краен фен. Например за мен най-добрия sci-fi за годината ще остане District 9, напук на суперлативите които мога да изсипя по Аватар. Просто не си падам по филми и въобще неща, за които се шуми прекалено много. Но и не съм идиот за да си затворя очите пред един шедьовър. Защото това е един такъв без съмнение. Аз лично не се сещам за друг толкова епичен sci-fi. Star Wars e друга тема в една далечна галактика, да не бъда намесван Razz

Колкото до "крадените идеи" имам няколко теории. Едната е PR на гърба на някой по-известен. Втората теория е че понякога ако си неизвестен и си писал добри идеи има шанс някой по-известен да му хрумнат същите идеи и просто заради географското място неговите да се прочуят повече. Отиди обяснявай, че той е плагиатствал. Другата ми теория е че Камерън е повлиян от книгата на братята руски писатели, но нещата не са 1 към 1. Има допирни точки, но според мен се търси под вола теле (или pr). Друг е момента че това не е първия филм на Камерън, след който е обивняван в кражба на идеи, което изведнъж от една невинна случайност, се превръща в една доста съмнително възможност.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Lord Bloodraven Вто Яну 05 2010, 19:04

От Омир насам никой не е написал нещо невиждано и нечувано.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Sluffy Вто Яну 05 2010, 20:01

И това е така. Но не пречи да се радваме на поредния опит.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Vari Сря Яну 27 2010, 16:21

За тези, които се интересуват, Аватар вече мина Титаник по бокс офис и сега е на първо място. Аватар и Титаник може да не са най-добрите филми правени някога (специално за мен не са), но пък не може да се отрече на този човек, че определено има нюх за бизнеса, след като филм за сини, компютърни котко-подобни създания стигна на първо място.

Филмът далеч не е перфектен, но пък поне представи една нова и оригинална вселена и това прави успехът му още по-значим, защото друго е когато правиш филм за Батман или Хари Потър. В този случай имаш милиони фенове, които искат, не искат, ще гледат филмите, а когато е нещо съвсем ново има доста колебание. Така че, браво на Джеймс Камерън, който подобри собствения си рекорд. (Следващият филм на първо място ще носи марката warcraft, помнете ми думите Razz)

Avatar by J. Cameron 971813
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Sluffy Сря Яну 27 2010, 16:47

Няма да носи това име, защото разбрах, че Камерън няма да го прави Razz

Иначе не се учудвам от подобно развитие. След солидните финанси за реклама и положителните оценки тип "е нема такова 3D", щеше да е голямо разочарование ако филмът не се котираше като топъл хляб по време на мразовита зима. Очаквам събраните пари да набъбнат още, щом филмът излезе на blue-ray и dvd.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Arya Пет Яну 29 2010, 16:54

Отидох да гледам визуални ефекти, а не сюжет. Сюжетът - стар като света, някой спомена Винету, Покахонтас ... не са само те - измежду дисковете с анимация на щерките има поне поне още два-три с подобно действие /атлантиди, негърски племена и т. н./ Smile . Ефектите - спиращи дъха, абсолютно заслужаващи отделеното време!

Нещо друго - защо мислите, че краят е краят? От чисто историческа гледна точка /ако отново се върнем към индианците и сходните 'диви' племена/ просто белите хора ще се върнат с по-голям опит, по-големи пушки, повече на брой и ... ще си вземат желаното вещество. Защото краят на филма от човешка гледна точка беше загубена битка, но не и загубена война ... очаквайте "Аватар" 2 Avatar by J. Cameron 971813
Arya
Arya
New Member

Female
Брой мнения : 23
Години : 114
Местоположение : somewhere
Репутация : 0
Кредит : 27

Character sheet
Име:
Години:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Lord Bloodraven Пет Яну 29 2010, 17:28

А това за Аватар 2 почти ясно...смисъл американците последните години много добре доказаха, че една златна мина я копаят докато все още има какво да се копае в нея, че и години след това нищо, че изкарват само камък и пясък.
Честно казано бих се изненадала приятно ако няма втора част. Казвам приятно защото в близките години едва ли ще могат да създадат по-добри ефекти, историята както всички оценихме куца, вероятно и ще продължи да куца следователно Аватар 2 няма да е съвсем нищо ново под слънцето.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Vari Пет Яну 29 2010, 17:32

Ще има втора, Камерън каза, че ако първата е успешна ще направи друга, даже е сложил сцени и е направил така някои части от сюжета, че да водят към продължение. Успеха е ясен, спечели страшно много пари, така че стига да има желание ще има втора част. Главните актьори вече са подписали договори за евентуално продължение, включително и лошковеца, който умря...
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Lord Bloodraven Пет Яну 29 2010, 17:36

О не моля не искам изпълнения ала Бандай-сънрайз. Моля някой като умре да си седи мъртъв без значение добър-лош. Умираш край! Ако искаш още пари от тази роля да са те били избрали з анякой който не умира.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Witch-king Пет Яну 29 2010, 19:18

А такааааа! Пъровото хубаво нещо след края на филма. Нашите ще се завърнат, ще възстановят Hell's Gate, ще възродят полковника, който ще си довърши работата изтребвайки сините диваци... Twisted Evil Или поне аз бивайки лош на това се надявам...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Arya Пет Яну 29 2010, 19:26

може и полковника да го 'посинят', ако не му е останал здрав кокал Twisted Evil
Arya
Arya
New Member

Female
Брой мнения : 23
Години : 114
Местоположение : somewhere
Репутация : 0
Кредит : 27

Character sheet
Име:
Години:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Vari Пет Яну 29 2010, 19:28

За едно нещо съм съгласен. В този филм един малък отряд от хора какво разрушение нанесоха, а те бяха по-скоро разузнавачи отколкото армия. Ако хората се върнат с истинска армия... ох мамо, 10 хеликоптерчета какво направиха, представете си 10 000.

Avatar by J. Cameron 924500 Avatar by J. Cameron 924500 Avatar by J. Cameron 924500
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Lord Bloodraven Пет Яну 29 2010, 19:29

Witch-king написа:А такааааа! Пъровото хубаво нещо след края на филма. Нашите ще се завърнат, ще възстановят Hell's Gate, ще възродят полковника, който ще си довърши работата изтребвайки сините диваци... Twisted Evil Или поне аз бивайки лош на това се надявам...

Нека бъдем по-лоши. Ще създадат трудови лагери, където сините ще бачкат, за д апридобиват там каквото нашите хора търсеха.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Witch-king Пет Яну 29 2010, 19:54

Chibi написа:Нека бъдем по-лоши. Ще създадат трудови лагери, където сините ще бачкат, за д апридобиват там каквото нашите хора търсеха.

Точно. И на входа да пише с големи букви Arbeit - Macht - Frei. За какво са му на човек булдозери, след като може да пусне няколко десетки хиляди аборигени да копат. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

А иначе и с Вари съм съгласен, или по-скоро почти. Цялата сила на Пандора не беше дори разузнавателна. Това бяха бодигардове на минна операция. Ако бяха разузнавателна част щяха да си имат хубави работи като танкове и артилерия (за които аз толкова копнеех докато гледах филма). Виж те като дойдат... Auf Wiedersehen blue freaks. Avatar by J. Cameron 30023
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Lord Bloodraven Пет Яну 29 2010, 19:59

Абе Arbeit macht frei му е истината. Ще се намери и някой добър доктор със слабост към генетични експерименти и стой и гледай. Ще копаят цял ден под звуците на Links 234 на Rammstein.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Witch-king Пет Яну 29 2010, 20:08

Chibi написа:Абе Arbeit macht frei му е истината. Ще се намери и някой добър доктор със слабост към генетични експерименти и стой и гледай. Ще копаят цял ден под звуците на Links 234 на Rammstein.

Amin to that!
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Arya Пет Яну 29 2010, 20:11

Arya
Arya
New Member

Female
Брой мнения : 23
Години : 114
Местоположение : somewhere
Репутация : 0
Кредит : 27

Character sheet
Име:
Години:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Avatar by J. Cameron Empty Re: Avatar by J. Cameron

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите