Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Гласувайте за Властелина!

5 posters

Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Гласувайте за Властелина!

Писане by Averroes Вто Фев 10 2009, 06:55

http://4etene.bnt.bg/bg/

избирате Властелинът на пръстените и гласувате.
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Vari Вто Фев 10 2009, 15:57

Съжалявам, избирам „Железният светилник” от Димитър Талев Very Happy


И освен това тая работа с многократното гласуване е много тъпа Razz Нърдовете ще си скъсат задниците и ще пратят по 1000 гласа за Властелина понеже по интернета е безплатно Very Happy Не е най-четената от българите книга, но е една от най-четените от тези, които реално ползват интернет, което изключва средно статистическия българин над 40 години Razz
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Averroes Вто Фев 10 2009, 21:57

Мри в мъки!
Averroes
Averroes
Lord of FW

Male
Брой мнения : 324
Години : 36
Местоположение : Sofia,BG
Репутация : 2
Кредит : 379

http://malazanbg.ipbfree.com

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Aelys Вто Фев 10 2009, 22:05

^ Гласувайте за Властелина! 924500

Гласувах отдавна. Аз съм нърд! Гласувайте за Властелина! 85155
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Vari Вто Фев 10 2009, 22:49

Гласувайте за Властелина! 924500
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Witch-king Сря Фев 11 2009, 14:17

There can be only one Lord of the Rings! муахахахаха... :кашлюк:
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Vari Нед Мар 22 2009, 21:39

Краен резултат.

1. Под игото - Иван Вазов

2. Време разделно - Антон Дончев

3. Тютюн - Димитър Димов

4. Железният светилник - Димитър Талев

5. Малкият принц - Антоан дьо Сент-Екзюпери

6. Майстора и Маргарита - Михаил Булгаков

7. Властелинът на пръстените - Дж. Р. Р. Толкин

8. Осъдени души - Димитър Димов

9. На изток от Рая - Джон Стайнбек

10. Граф Монте Кристо - Александър Дюма

11. Пътеводител на галактическия стопаджия - Дъглас Адамс

12. Сто години самота - Габриел Гарсия Маркес

Аз лично нямам оплаквания.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Aelys Нед Мар 22 2009, 21:40

Аз имам- онзи, Малкия, преди Властелина? Rolling Eyes
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Lord Bloodraven Нед Мар 22 2009, 21:53

Аз лично не мисля, че е незаслужено.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Aelys Нед Мар 22 2009, 22:13

Понякога се чудя дали "Малкият принц" щеше да е толкова популярен роман, ако не ни принуждаваха да го четем в ранна възраст. Същото разбира се се отнася и до другите детски класики. Дори съм до някъде изненадана (приятно), че някои от тях не присъстват в списъка.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Witch-king Нед Мар 22 2009, 22:15

And I shall strike upon the with great vengeance and furious anger, and you shall know that my name is the Lord!
Седмо място е крайно незаслужено. За първите 4 съм съгласен, макар, че за Тютюн може да се поспори, но за 5 и 6 преди Безценното. И най-вече ония малък...принц.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Lord Bloodraven Нед Мар 22 2009, 22:58

Aelys написа:Понякога се чудя дали "Малкият принц" щеше да е толкова популярен роман, ако не ни принуждаваха да го четем в ранна възраст. Същото разбира се се отнася и до другите детски класики. Дори съм до някъде изненадана (приятно), че някои от тях не присъстват в списъка.

Ми в интерес на истината мен никой не ме е карал да чета "Малкия принц". Прочетен е на напълно добровлни начела...за мен това е една от "детските" книжки, в които на не чак толкова детски години откриваш много неща...все пак това си е мое мнение всеки си чете книгите по различен начин, но подобно на този аргумент помсили все пак дали книжките, които ни карат да четем нямаше да ни харесват много повече ако не ни караха.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Vari Нед Мар 22 2009, 23:43

Като бивш ученик от Френската Малкият принц присъстваше във всичките ми учебници, диктовки, упражнения и т.н. Няколко пъти съм писал есета по цитати от книжката и едва ли има друго френско произведение, което да са ми налагали, като видиш ли задължително за френската култура. Поради тези причини много дълго отказвах да го прочета, но накрая открих, че е доста повече от обикновенна приказка. Чиби го каза най-добре "за мен това е една от "детските" книжки, в които на не чак толкова детски години откриваш много неща". Несъмнено ако препрочетем някои от старите приказки и "детски" книжки ще открием, че някои от тях са гениални. Very Happy
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Witch-king Пон Мар 23 2009, 04:49

По тази тема вероятно може може много да се спори, така че и аз да се изкажа малко по-подробно. Още от сега обаче казвам, че всичко си е гледна точка на всеки.
Малкия принц съм го чел още като малък и ми беше рядко отегчителен. Общо взето стигнах до края само, защото по онова време ми го искаха в училище. След години започнах отново, на принципа да му дам още един шанс...и не стигнах до края.
Във Френската и аз съм ги писал същите есета, съчинения и т.н., но честно казано писанията ми бяха пълни глупости изпълнени с ирония и хумор, с цел да се отбие номера. Но в края на краищата аз съм способен да оплюя Русо, та какво остава за Екзюпери. Вероятно още от ранна детска възраст не го понасям, тъй като по мое мнение книжките за малки деца не трябва да са изпълнени нито с твърде много сериозност, нито с твърде много дебилизъм. А може и да не съм уцелил възрастта за четене. Като малък ми беше невероятно скучна, а като по-голям не намирах никакъв особен смисъл в, леко смешния ми вече, начин, по който учи децата на това или онова. Със същия успех може да се гледа пауър рейнджърс.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Aelys Пон Мар 23 2009, 09:55

Chibi написа:
Aelys написа:Понякога се чудя дали "Малкият принц" щеше да е толкова популярен роман, ако не ни принуждаваха да го четем в ранна възраст. Същото разбира се се отнася и до другите детски класики. Дори съм до някъде изненадана (приятно), че някои от тях не присъстват в списъка.

Ми в интерес на истината мен никой не ме е карал да чета "Малкия принц". Прочетен е на напълно добровлни начела...за мен това е една от "детските" книжки, в които на не чак толкова детски години откриваш много неща...все пак това си е мое мнение всеки си чете книгите по различен начин, но подобно на този аргумент помсили все пак дали книжките, които ни карат да четем нямаше да ни харесват много повече ако не ни караха.

Е,да, това е възможно. Само че аз през целия си живот съм прочела насила една книга от списъка за първи/втори клас. Никой след това не се е усмелявал да ми казва какво да чета. Не е в това причината, а в съдържанието или по-скоро в неумелия начин, по който иначе добрите и наистина гениални идеи са предадени на децата. Неумел спред мен, разбира се, след като повечето хора нямат подобен проблем. (Който май ми е наследствен, майка ми има подобно мнение по въпроса, но никога не ме е спирала да чета каквото искам.) Very Happy А ето го и него:
Да вземем на пример "Карлсон на покрива." Още след първите редове си казах- "Какво? Дебел чичка с перка стърчаща от... живее на покрива? Наистина?" След като автора не дава правдоподобно обяснение, което може да ме накара да допусна, че е възможно подобно чудо (както прави Мартин и като цяло авторите на доброто фентъзи), няма какво да си губя времето. Просто не ми е интересно да чета небивалици. Никога не е било.
В ранна възраст четях друг тип книги-"Тайната градина", "Ан от фермата Грийнгейбълс", "Малката принцеса". Въпреки "ровозите" заглавия, историите в тях си бяха доста трагични и подтискащи-сираци, студени приюти, бедни недохранени хлапаци, лоши роднини, умиращи родители-но истински истории, които може да видиш в релни яживот. Имаше загадки, имаше мрачни предистории, мистериозни смъртни случаи, имения с огромни, прашасали стаи и стари портрети. Без перки, гърнета с боб, магичекси гардероби и смахнати луничави деца.

Не искам да кажа, че другите книжки са глупави или хората ,които ги четат са глупави или подобна глупост! Exclamation Не! Става дума за различни гледни точки и именно в това е хубавото. Сигурно греша, даже не сигурно ами със сигурност, но това е положението. Веднъж почти ме баннаха от един форум, щом стана дума за детска литература. Спорът беше дали "Хобит" трябва да присъства в учебниците.

П.П. Сещам се за една причина, по която чичката може да живее на покрива, но това е ако наистина много си пада по децата... Laughing Зловеща история! What a Face
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Lord Bloodraven Пон Мар 23 2009, 10:48

Както във властелина проблема не е дали един хобит може да метне пръстенчето от скалата, така и в Малкия принц проблема не е дали е възможно някой да живее на луната и да си има цветенце.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Vari Пон Мар 23 2009, 10:59

И Chibi и Aelys говорят истини, поне за мен. Съгласен съм и с двете страни. Лично за мен най-вече зависи от книгата, защото имам любими и от двата вида. Интересно ми е само за Хобита, ти на коя страна беше? И тъй като предполагам, че си за книгата да се учи в училище, защо са искали да те баннат? Razz
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Aelys Пон Мар 23 2009, 12:10

Е, не се стигна до бан, преувеличих в името на драмата. Very Happy Но оставаше малко. Ако трябва да съм честна, не се изказах много толерантно по отношение на Пипи и заявих, че е добре тя да бъде заменена от Билбо. Като прибавим и солидна доза сарказъм от моя милост, настана революция! Laughing От друга страна на среща си имах хора, които си мислят, че като изкажеш лично мнение, което е радикално различно от тяхното или общоприетото, ги нападаш. Разликата в чувстото за хумор също си взе своето. Rolling Eyes

Chibi, напълно съм съгласна с теб. По-скоро разликата е в предпочитанията на човек, как да му бъдат поднесени идеите в една книга. Моите капризи и изисквания във всяко отношение край нямат, това си го знам. И то ми влияе, когато става дума за литература, пък била тя и детска. Ако не беше така, със сигурност щях да намерия същата радост от четенето на Принца, като теб.

По някаква странна причина приказките на братя Грим ми допадаха, ако исключим дразнещите имена (Румпелщилцхен? РАПУНЦЕЛ?) Също и българксите народни приказки.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Lord Bloodraven Пон Мар 23 2009, 12:46

"Въпрос на вкус" казал заека и се облизал под опашката.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Aelys Пон Мар 23 2009, 20:27

"Стават грешки."- казал таралежа и слязъл от четката за дъски.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Гласувайте за Властелина! Empty Re: Гласувайте за Властелина!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите