Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какъв ще стана като порасна?

+4
Sluffy
Witch-king
Vari
Lord Bloodraven
8 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Пон Май 04 2009, 21:56

Всеки от нас си е имал някакви мечти (вероятно все още ги има) като дете какъв е искал да стане. Стереотипно всяка момиченце е искала да бъде принцеса да речем. Вие какво сте искали да станет като пораснете.

Аз не мисля, че моите са кой знае колко креативни. Първо исках да стана психолог, което ме запали по психология и философия, после исках да стана египтолог, което ме запали по история и митология. В общи линии и двете ми детски мечи, така да ги наречем, много са ми повлияли за развитието на бъдещети ме интереси. Да в малко по-къден етап от живота си исках да стана художник, но това беше за около година само. Някак си все ми повратяха "художник къща не храни" и това направо уби мечтата в мен. Сега...искам да стана Туомас. Какъв ще стана като порасна? 319776

Някой друг с детски мечти относно професионалната реализация?
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Vari Пон Май 04 2009, 22:46

Като най-малък исках да стана художник. Учех в 3-то Весело, където бях в рисувателна паралелка. Не че нещо реално ни показваха, но имахе пленери по една-две седмици без никакви други часове, ходихме в парка, рисувахме на стативи (беше си интересно) и други креативни неща, та от тогава като ме питаха и казвах "искам художник". А пък и учителките ме хвалеха Razz След шести клас занемарих рисуването и след като ме приеха във Френската беше ясно, че ще си остана само с мечтата. И на мен ми казваха "художник къща не храни" и реално погледнато много са малко тези, които печелят от рисуване, а в България едва ли има някого въобще.

Сега уча право във Франция и за съжаление май ще работя в тази сфера, НО тук детската ми мечта отново се възроди. Купих си pen tablet, сигурно съм прочел повече уроци по рисуване отколкото по право и ги уча паралелно. Едното за удоволствие, другото за престиж Very Happy

moar: за сравнение, папката ми за "изкусво" е 26,9 GB, докато Université е 227 MB Very Happy
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Пон Май 04 2009, 23:02

Ха, сродна душа!
Малко офтопик и доста тъп въпрос. Какво рисуваш? Да се изясна какво имам предиви- аз напоследък по едни или други причини повечето, от които емоционални състояния, прибягвам до по-абстрактни и нестандартни неща върху белия лист. Не знам защо, но правилните линии и форми са ми прекално скучни.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Vari Пон Май 04 2009, 23:23

Страстта ми определено са хората и сега се целя в реалистичен стил. Лошото е че отнема много време и някак си не става спонтанно. Трябва да се планира, а нямам време за това и работя бавно. Много съм зле в абстрактните неща и затова много им се възхищавам, на тези хора, които могат да рисуват така. Смятам да вървя на етапи, първо портрети, после "екшън" сцени и хора в движение и общо взето искам всичко.

MOAR: За да обясня нагледно, какво ме влече, показвам идола си, хем реалистично, хем личи, че е рисувано:

Shrapnel by *OmeN2501 on deviantART
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Пон Май 04 2009, 23:40

Аз пък никога не съм могла да рисувам хора. Смисъл никога не мога да им предам това, което искам било то като визия или като чисто излъчване. Просто никога не са достатъчно добри за собствената ми визия.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Vari Вто Май 05 2009, 00:23

И аз съм така и затова си имам само две "истински" картинки, които поизпипвам от време на време. От няколко седмици са готови на 95%, защото все нещо ме дразни, но ще си останат така най-вероятно.


Последната промяна е направена от Vari на Пет Май 08 2009, 17:34; мнението е било променяно общо 1 път
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Вто Май 05 2009, 09:04

Трябва и аз да го науча това чудo на природата фотошопа. За сега се радвам на старомодния начин с лист и нещо шаренко. Трябва да си снимам ръцете някой път след като съм рисувала. Дъгата репички да яде.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Witch-king Вто Май 05 2009, 17:31

Освен да се изкажа... Като мноооого малък исках да ставам космонавт (нищо, че на високо не се чувствам комфортно). След това исках да ставам а...шеф. След това минах в малко по-реална сфера и реших, че бъдещето на археолог ще ми приляга, докато не осъзнах няколко неща:
1. не е кой знае колко добре платена професия
2. много кал и гадни неща
3. ръководителят обира лаврите
4. ръководителите на екипи в България се броят на пръсти

След това отново се върнах на шефската концепция, с намерението да кандидатствам бизнес администрация... От това ме отказа един учебник с мноого математика вътре...а аз съм куц. И сега както е тръгнало ще се става адвокат.
И те така.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Вто Май 05 2009, 18:45

Добре че не си избрал бизнес администрация- гадно, скучно и досадно. Сега точно уча тия неща дето са с много математика вътре...
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Sluffy Пет Май 15 2009, 12:45

Като първа "мечта", класиката в жанра - футболист. Добре че бързо ме разубедиха. После ми минаваха разни неща, които не се задържаха за много. Сега уча информатика ама е доста скучно и некреативно нещо. За съжаление при разпределението на талантите, брат ми е взел този да рисуваш добре и направо ми се къса сърцето като виждам как го пропилява - драска си по веднъж на 3 месеца и всичко остава недовършено. Все коли, коли...
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Пет Май 15 2009, 15:41

Тъкмо щях да кажа запознай ме с брат ти ама се сетих, че го познавам Какъв ще стана като порасна? 839224

Рисуването е практика душа колко пъти да ти казвам....да има и талант ама е повече практика
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Aelys Съб Май 23 2009, 21:22

Най-старата ми мечта беше да стана певица. Само че не мога да пея- пълна трагедия!!!
Паралелно с това исках да съм полицайка, даже си имах два пистолета и комплект войници. Нали трябваше да си играя с брат ми и братовчедите- вичски момчета, та бързо накарах родата да не ми купуват само кукли, а и колички и пушки. Laughing По-малкият пистолет винаги си го носех в дамската чанта (старата чанта на мама), до цигарите (начупени солети), гребена, огледалото и другите момичепки глезотии. Малко по-късно исках да ставам пилот на самолет и то не в гражданската авиация. Тази ми мечта се задържа доста дълго, след като осъзнах, че не е възможно в този живот. Седем години танцувах народни танци и по едно време се бях навила да продължа в тази насока. Около 5-ти клас обаче се оказа че мога да рисувам доста добре. То аз си го знаех и от преди, но никога не ми го беше казал друг човек, който да разбира от тези неща. Доста по рано (1-ви клас може би съм била), една студентка от академията беше дошла в офиса на баща ми. Докато чакаше, момичето ми нарисува две много хубави картини с флумасти и ми ги подари, обясняваше ми на широко какво учи и прочие. В този момент за пръв път много ми се прииска да съм като нея, но ми се струваше твърде далечно и трудно постижимо. Общо взето каквото и да съм си мислела в следващите години, всичко водеше към рисуването. Дори глупавата грешка, която допуснах в документите за кандидатстване след 7-ми клас, която ме отведе в едно не особено добро даскало, но пък окончателно ме вкара в артистичния... коловоз. Тогава ми се ревеше!
И загърбих историята (другата ми голяма страст), мечтата да стана съдийка и да им покажа с кого си имат работа Twisted Evil , добрата заплата и какво ли още не, заради удоволствието да си цапам дрехите с бои и да мириша на терпентин.
Никой не се е опитвал да ме откаже от решението да стана художник. Поне не в началото. Просто родителите ми си мислеха, че това ще мине и не обръщаха внимание на случващото се. После вече беше твърде късно. Razz А и те са ми дали пълна свобода в това отношение. Ако исках да стана клоун, щяха да са очудени и сигурно изплашени, но нямаше да ме спрат.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Sluffy Пон Май 25 2009, 11:09

Всички ли в този форум могат да рисуват? В смисъл, още някой да ме подразни Какъв ще стана като порасна? 894889

Както и да е. Хубаво е когато човек следва мечтите си, стига те да са реални и достижими Smile
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Witch-king Пон Май 25 2009, 15:35

и аз не мога, така че сме двама.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Aelys Пон Май 25 2009, 19:18

Sluffy написа:Всички ли в този форум могат да рисуват? В смисъл, още някой да ме подразни Какъв ще стана като порасна? 894889

Както и да е. Хубаво е когато човек следва мечтите си, стига те да са реални и достижими Smile

Всеки може да рисува- това е способност, характерна за вида хомо сапиенс. Рисуването е нормална човешка дейност. Разликата е в резултатите, които зависят от честотата на мозъчните импулси. Аз съм на мнение, че всеки трябва да рисува, ако му е приятно и да не се срамува, ако не достига някакви общоприети критерии. Все пак не става дума за конкурс и показването на някакви претенции, а за приятно прекарано време и психическо разтоварване. Very Happy Рисувай на воля, без да очакваш някакъв определен резултат. Понякога работата те повежда сама в съвсем друга посока и оставаш приятно изненадан. Idea
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Sluffy Пон Май 25 2009, 20:25

Съгласен съм с теб и с Чиби по-горе. Всеки човек е способен да рисува въпроса е дали има желание. При мен ситуацията е следваната. Много искам да рисувам, но на чисто любителска основа - не картини с пастел, акварел и тн. Да имам не една или друга рисунка която си харесвам и даже предпочитам да си драскам разни нещица, когато имам свободно време, но нещата изглеждат плоски, а понякога доста грозни. Любимото ми е да ги оплескам посредата, а картинката тъкмо е започнала да ми харесва.

Long story - short. Не ми е фикс идея да рисувам добре и да си изкарвам парите с това, но нямаше да се разочаровам ако имах по-голям талант.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Съб Юни 27 2009, 21:27

Задържайки шизофреничната си мисъл на страна и оопитвайки се за пръв път да кажа нещо сериозно за тази вечер: практика. Рисуването е чиста практика. Започваш с русуване на кубчета, сфери и т.н. за да уловиш пространствата след това минаваш на следващия левъл.
Шизофреничната мисъл която напира: Удари брат ти с нещо тежко евтино и държавно, бръкни му в главата, вземи му дясната част от мозъка и бягай докато не се е събудил...уууупс.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Rebellion Съб Юни 27 2009, 22:02

Като порасна ще умра и ще стана труп.
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Sluffy Съб Юни 27 2009, 23:06

Chibi написа:Шизофреничната мисъл която напира: Удари брат ти с нещо тежко евтино и държавно, бръкни му в главата, вземи му дясната част от мозъка и бягай докато не се е събудил...уууупс.

Опитах веднъж, но имах проблем с инфилтрирането отвъд черепната кост. Просто е твърдоглав.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Curunir Пон Авг 10 2009, 14:23

Канцлер на Царство България .... такъв и ще бъда.
Curunir
Curunir
New Member

Male
Брой мнения : 20
Години : 38
Местоположение : София - България
Репутация : 1
Кредит : 22

http://www.myspace.com/saruman_or

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Sluffy Пон Авг 10 2009, 14:25

Осещам надигащата се революция. Учиш ли в момента или работиш? Или и двете?
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Curunir Пон Авг 10 2009, 14:46

Уча за политик, не работа постоянно. От време на време се снимам във филмови продукции.
А революцията е повече от сигурна.
Curunir
Curunir
New Member

Male
Брой мнения : 20
Години : 38
Местоположение : София - България
Репутация : 1
Кредит : 22

http://www.myspace.com/saruman_or

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Lord Bloodraven Вто Авг 18 2009, 12:57

Много сте бе! Казах ти целия факултет по история в СУ искат я президенти да стават я нещо такова.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by HeavenlyFire Вто Сеп 15 2009, 14:04

Аз пък искам като порасна да стана богат чичка.
HeavenlyFire
HeavenlyFire
Member

Male
Брой мнения : 443
Години : 35
Местоположение : Маасрихт, Холандия
Репутация : 0
Кредит : 330

Character sheet
Име: Манша Соркен
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Witch-king Вто Сеп 15 2009, 15:05

Това и аз го искам. Ако откриеш някакъв нестандартен начин за постигане на тази цел - свиркай.
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Какъв ще стана като порасна? Empty Re: Какъв ще стана като порасна?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите