Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тема за въпроси

+9
HeavenlyFire
Avenger
Vari
Laiqalasse
Rebellion
Vlad
Aelys
Witch-king
Sluffy
13 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Тема за въпроси Empty Тема за въпроси

Писане by Sluffy Вто Окт 06 2009, 00:33

Темата е отворена за всички въпроси, свързани със системата и като цяло играта. Питайте за всичко неясно или просто за допълнителна информация.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Witch-king Вто Окт 06 2009, 01:36

Да разбирам ли, че скоро ще се почва?
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Вто Окт 06 2009, 07:05

Ми да. Останаха да се допишат някои места + NPC-та който се срещат. Отворих правилата, за да може като ги четете да се ориентирате за герои и като кажем "Готови сме, започваме" да започнем Smile
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Aelys Сря Окт 07 2009, 21:10

Искам да попитам какво точно е кралският магьосник? Ако избера такъв герой, къде ще се подвизава той? какви са задълженията му? king СЪщото ме интересува и за дворцовия маг, каква е разликата между тях?
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Сря Окт 07 2009, 21:19

Член на Академията получава спецялна роба и жезъл * Член на Академията получава спецялен амулет * Член на Академията получава спецялното обучение на Кралските магове * Членство в този Орден повишава соцялния статут на героя значително

Демек кралския магьосник има по-добра екипировка и като цяло предмети в сравнение с другите класове магьосници, както и мнението на хората за тези магове е по-високо. Същото важи и за кралския агент и рицар. Освен това и 3те кралски класове получават по-голямо парично заплаще за добре свършена работа.

Дворцовия маг от друга страна е "преходния" клас от маг за кралски маг. За да станеш дворцов маг задължително трябва да членуваш на лорд, така че той е по-скоро задължение от колкото дава някакви реални бонуси.

Към момента класовете са замислени без особени (или различни бонуси). Демек берсеркър и варварин не се отличават значително, въпроса е какво играча предпочита да бъде.

Когато класовете най-накрая са готови, ще бъде обявено в темата със съобщения.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Aelys Съб Окт 17 2009, 09:28

Имам въпрос относно разпрелеението на точките за сила, ловкост, интелект. Може ли да се разпределят различно от показания пример, или не може да има повече от 3 точки на даден атрибут? Embarassed
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Съб Окт 17 2009, 10:31

До момента е фиксирано максимално всеки герой да започва с максимум 3 точки за даден атрибут и максимум 6 общо. Но ще обмисля и друг вариант. Явно това с началните точки бърка в здравето не само на един или двама души.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Aelys Съб Окт 17 2009, 10:48

Струва ми се, че така е добре. Не ме бърка нищо, само исках пояснение. Very Happy
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Vlad Сря Окт 21 2009, 01:03

Това и миналото РПГ са свързани по принцип, нали? Колко години след края на 1вото РПГ се развива сегашното?
Vlad
Vlad
Member

Male
Брой мнения : 628
Години : 34
Местоположение : Varna
Репутация : 10
Кредит : 645

Character sheet
Име: Ризраел
Години: 20
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Rebellion Сря Окт 21 2009, 04:20

5
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Сря Окт 21 2009, 07:25

Вие май се разбрахте ама за да не стане случайно някаква грешка ще отворя една скоба.

Това е 4то рпг в същия свят. Предното е 3то (където действието се развиваше в Тирос и Нирнас, Аркания), 2то беше около и в град Анкор, 1то - около и в град Санир. Между 1во и 2ро са изминали 9 години, между второто и третото - 1 година и между 3то и четвъртото 5 години.


Последната промяна е направена от Sluffy на Пет Окт 23 2009, 20:03; мнението е било променяно общо 1 път
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Laiqalasse Пет Окт 23 2009, 18:23

Абе нещо не мога да се ориентирам, начи.
1.Почвам с войн, с перспектива с паладин. Обаче за да се намъкна в рицарския орден ми трябва 10 сила. Аз имам 3. Как да сбера останалите? Ако правилно разбирам ще трябва да мина през наемническата гилдия?
2. За паладин се иска 30 С +30 И и второто ниво на магическа школа. Е да, ама за да се научи това ниво се искат на практика(до колкото аз схванах) 60 И. Недоглеждане или недоразбиране от моя страна?
3.Как война ми ще качва Интелект, след като не е главен атрибут?
Laiqalasse
Laiqalasse
Member

Male
Брой мнения : 220
Години : 40
Репутация : 3
Кредит : 234

Character sheet
Име: Илвеин
Години: 45
Раса: Тъмен елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Пет Окт 23 2009, 20:20

Първо благодаря за въпросите. Ще станем като Виваком, докато им звъниш някаква жена ти казва как "Вашите въпроси са важни за развитието на нашата дейност". Вчера им звънях заради проблеми с интернета...

По същество.

1. Има няколко варианта. Единия включва преминаване през гилдията на наемниците. Другия вариант е работиш и с изкараните пари ги влагаш в обучение. В някои теми/сгради има специални учители, които за определена сума ще вдигат точки. Такива още не са добавени тъй като за целта първо трябва да се напишат НПЦ-тата. Принципа ще е n-цифра злато, хвърляш зар и получаваш точки. Също така, до колкото знам от самия Разказвач, той ще толерира необичайния и интересен подход. Нещо което за съжаление май само той си знае какво означава Very Happy

2.Най-вероятно става въпрос за недоглеждане от моя страна, тъй като написах точките за класовете на един дъх и са възможни подобни грешки. Благодаря, че ми обарна внимание, сега ще ги прегледам от горе до долу. В отговор на въпроса ти - ще са необходими 60 С и 60 И. Не съм обаче на 100% сигурен, затова като напрвавя прегледа на темата ще впиша една сигурна цифра. Затова ти предлагам, когато можеш след утрешния ден, хвърли едно око за всеки случай.

3. Главния атрибут служи предимно при битката с друг герой, но всеки персонаж, не зависимо от базистния си клас, може свободно да вдига всичките 3 атрибута посредством учителите за които споменах по-горе.


Едит: Странно но в темата за класовете си е както трябва - 60 С 60 И. Ако някъде другаде сам го писал, дай линк, че в момента не се сещам :/

Едит2: Алтернатива на работата е Арената. Залагания/бой.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Vlad Съб Окт 24 2009, 10:42

Аз също имам още 2 въпроса.
Може ли вместо история на героя да напиша нещо като въведение?
На вторият мисля, че вече съм чувал отговора но все пак ще го попитам. Мога да продължа да играя с героя си от миналото РПГ, нали? (Защото план А ми се провали за жалост.)
Vlad
Vlad
Member

Male
Брой мнения : 628
Години : 34
Местоположение : Varna
Репутация : 10
Кредит : 645

Character sheet
Име: Ризраел
Години: 20
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Vari Съб Окт 24 2009, 11:39

Прочетох правилата, ще ги мина още няколко пъти за да ги запомня по-добре, но имам един въпрос. Отначало с каква екипировка почваме и до колко имаме право да си определим началните предмети. В смисъл, аз като войн най-вероятно ще почна с щит и меч, и с някаква лека броня..или ще имаме някакви начални пари с които да си ги зкупим? С две думи, почвам гол с пари или екипиран с някакви default оръжие и броня? Ако е вторият случай, може ли например меча да е завещание от роднина или нещо подобно?
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Съб Окт 24 2009, 13:21

Vlad написа:Аз също имам още 2 въпроса.
Може ли вместо история на героя да напиша нещо като въведение?
На вторият мисля, че вече съм чувал отговора но все пак ще го попитам. Мога да продължа да играя с героя си от миналото РПГ, нали? (Защото план А ми се провали за жалост.)

Ще отговоря в обратен ред. Да, можеш да продължиш със стария си герой, но имай предвид че стартовите ти точки ще са по-малко, така че ще трябва да измислиш начин да го нагодиш логично.

За първия ти въпрос - да можеш, стига да не е раздуто като обем Razz


Vari написа:Прочетох правилата, ще ги мина още няколко пъти за да ги запомня по-добре, но имам един въпрос. Отначало с каква екипировка почваме и до колко имаме право да си определим началните предмети. В смисъл, аз като войн най-вероятно ще почна с щит и меч, и с някаква лека броня..или ще имаме някакви начални пари с които да си ги зкупим? С две думи, почвам гол с пари или екипиран с някакви default оръжие и броня? Ако е вторият случай, може ли например меча да е завещание от роднина или нещо подобно?

Отначало всеки започва както пожелае - с екипировка, без и тн. каквото почувства че героят му е най-логично да притежава в началото на играта. Всички предмети обаче не дават абсолютно никакви бонуси и героят започва точково слаб. Описанието на героят трябва да се съобрази с тези параметри.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Vari Нед Окт 25 2009, 14:53

Малко странен въпрос, но какъв е гербът на Санирските рицари? В смисъл трябва ми опростеният му вариант, нещо като кръст, звезда, или нещо подобно, което да може да се сложи като украса на меч или друг предмет.

Искам да си направя героя автентичен с описанието, което му направих Rolling Eyes

Тема за въпроси 839224
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Нед Окт 25 2009, 23:58

Със сигурност герб има, защото Ребелиън си пада по такива неща, проблема е че аз нямам някакво описание, така че евентуално ще изчакаш негово включване. Все пак ще му обърна внимание следващия път когато се чуем Smile
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Rebellion Вто Окт 27 2009, 20:48

Да, символът на Орденът е бяла звезда в червен диамант на снежнобял фон.
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Vari Пет Окт 30 2009, 18:57

Ам чи колегите, играта по принцип ще разполага ли с карта, където да има по-големите градове и така да се каже points of interest? Ако сте предвидили нещо от типа на тази от стратегията, аз бих могъл да направя нещо като това:

Тема за въпроси 501px-WorldMap-Stranglethorn

Ако имате готова карта и искате да я прерисувам по подобен начин, само кажете. Отдавна исках да направя карта, но все нямаше на какво, а ето ти сега един оригинален свят Smile
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Пет Окт 30 2009, 19:17

Като цяло да - имаме нужда от карта, но още не сме уточнили всички детайли, пък и Кел също предлагаше помощ. Аз лично нямам претенции кои ще я надраска, стига да е точна. Но както казах в първото изречение - не сме уточнили всичко, но ще се постараеме да извадим поне една нова карта. За момента ползвайте тези от стратегията като ориентир, пък в последствие ще видим какво ще направим.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Avenger Нед Ное 15 2009, 14:59

А света,в който се развива действието на играта е измислен изцяло от разказвача или е от някое фентъзи?
Avenger
Avenger
Member

Male
Брой мнения : 170
Години : 32
Местоположение : Teteven
Репутация : 4
Кредит : 190

Character sheet
Име: Маел Руин
Години: 27
Раса: Тъмен елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Нед Ное 15 2009, 16:00

Светът е вдъхновен от много исторически събития, както и от фентъзи произведения, игри и филми. С всяко следващо рпг, историята и като цяло света се доразвива, като му се придават различни нюанси. Също така всеки играч оставя собствения си подпис, така да го наречем и също допринася за надграждането на вселената. Да, могат да бъдат забелязани познати неща, като личности, места или събития, но като цяло се стремим да избегнем дословно "копирането". За пример бих дал Холизма като религия. Хора които са играли в предното рпг биха открили прилика с Християнството, но всъщност това е нещо като кръстоска между Християнство и Мюсюлманство, и допълнително доразвито с елементи, които не спадат към някоя от двете религии.

Като цяло никой от екипа на рпг-то не иска да пише в чужд свят, затова решихме да измислим наш собствен си, който да се различа от повечето за които сме чели и/или виждали.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Avenger Нед Ное 15 2009, 23:47

Искам още нещо да попитам Smile Прочетох внимателно няколко пъти указанията за битките играч срещу играч и се чудя дали магическият талант на най-висша степен е само за да увелички интелекта практически,а колкото до магиите - да са по скоро с козметична цел при описанието?
Avenger
Avenger
Member

Male
Брой мнения : 170
Години : 32
Местоположение : Teteven
Репутация : 4
Кредит : 190

Character sheet
Име: Маел Руин
Години: 27
Раса: Тъмен елф

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sluffy Пон Ное 16 2009, 00:28

Всички магии описани в раздела са козметични. Написано е също така че те са примерни, за да се отбележи градацията, когато натрупвате магически нива. Наистина магиите са само ориентир, широки релси между които може да маневрирате свободно.

Преди имахме идеята да ги направим да дават допълнителни точки като станеш мастър в дадена школа, но в последствие отпадна идеята. Не че е отпаднала съвсем, просто излезе така, че магическите персонажи ще излезнат по-силни и всеки ще иска да е магьосник, а целта ни е да направим войн-крадец-маг равни като сили и развитие. Просто ако ти харесва да хвърляш светкавици, пред това да размахваш меч - feel free to do it Razz
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Тема за въпроси Empty Re: Тема за въпроси

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите