Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Екранизации на игри

Go down

10112009

Писане 

Екранизации на игри Empty Екранизации на игри




С нашумелия наскоро Prince of Persia и по-точно неговата екранизация, Холивуд отново напомни, че не е забравил за игрите и че доста тлътсти проекти биват филмирани в момента. Разбира се за някои се носят слухове, други са в пост-продукция но това не пречи над 20 заглавия да си пробият път в близките няколко години и да ги видим на големия екран. Друг е въпроса че след филмите на Уве Бол и несполучливите екранизации на Resident Evil и Max Payne, не съм сигурен колко хора ще искат да станат свидетели на ново изнасилване на любимата им игрална поредица. Но това не пречи да изброя и спомена в по-голям детайл някой от игрите които биха излязли на кино лента.

На първо място неказа започна с God of War. Франчайз, който поради факта че е PlayStation only, няма широка фен база, но докосналите се до него са повече от възхитени. Аз лично съм впечатлен от всичко видяно и чуто за играта и наистина съжалявам че до този момент не ми е падала в ръчичките. До тук за играта. Филмът по Богът на войната за съжаление е в процес на разработка, чакаш подходящ сценарии. Може би няма да излезе нещо по темата до една година, но е факт че проектът е взет от Universal и ако всичко върви както трябва, може да видим един интересен, ако не друго, филм.

Излишно е да споменавам проектът Warcraft за който Вари беше пуснал отделна тема в раздела Мултимедия. Отбелязвам го сред другите големи проекти. По непотвърдени данни се очаква Май 2011.

Друг голям PS exclusive Metal Gear Solid, също е спряган за филмиране, но развитието на проекта е лек застой. Но имайки предвид факта че Sony държат правата на играта, няма да учуди никого ако в крайна сметка излезе филм за Solid Snake и компания. Въпроса е дали ще бъде дирижиран от master mind-a зад игралната поредица Хидео Коджима или на режисьорското столче ще седне някой друг, с малко повече късмет, добре запознат с франчайза.

Halo пък е най-силния коз на Майкрософтския Xbox и по това което четох, не искат да го хвърлят на вятъра. Което ще рече че за момента са отхвърлени няколко сценария и явно се очаква нещо по-добро. При все това че Питър Джаксън си е капарирал режисьорското място. Явно от Майкрософт наистина изчакват нещо по-добро, което остава и нас, геймърите, чакащи.

За съжаление, една игра, която следя с огромен интерес, а именно Bioshock също се е запътила към големия екран. И докато горе-споменатите проекти ще ми е интересно да ги видя филмирани, то привързаноста ми към отрочето на 2K Boston ме изпълва със скептицизъм. Страх ме е да не прецакат нещата, по същия начин, по който прецакаха Макс Пейн, друга игра, на която лично много се възхищавам. Що се отнася до филма по Bioshock, очаква се да излезе най-рано в началото на 2010-та като режисьор ще бъде неизвестният за мен Juan Carlos Fresnadillo (28 Weeks Later).

Друго по-нашумяло напоследък заглавие е Call of Duty. Франчайз, към който много хищни филмови студия протягат ръчички. Единственото за момента което спира филмиране на някоя от игрите е правата, които егоистичо Activision стискат за себе си. В крайна сметка ако филм носещ заглавието Call of Duty излезе, се говори, че ще бъде със сюжет свързан с модерната част на поредица и няма да има нищо общо с Втората световна война.

Сред най-интересните хорър игри в последно време се нарежда Dead Space. Игра, за която се твърди че е толкова страшна, че и моя милост не смее да опита. Като всеки един популяризиран франчайз и за Мъртвия космос се говори че филм е плануван, режисьор е избран, но друга подробност липсва.

За съжаление на хард-кор геймърите екранизацията на Deus Ex е в пълен застой. Без каквато и да е информация от 2003 насам. Аз лично бях заинтересован от проекта, но уви, проекта е едно голямо залязващо слънце.

Никога няма да откажа филм със Данте от Devil May Cry. Такъв е заплануван, купени са правата на играта, но няма новини за развието му. Все пак японци са се захванали с проекта, не съм сигурен дали ме кара да съм оптимист или песимист за крайния продукт, но поне си мисля че такъв ще има. Дано само имаме повече Данте и по-малко Неро.

Филм по Doom 2! Не мерси, не ми хареса първия филм по Doom, не смятам че втора част ще бъде крачка напред в спечелването на симпатиите ми към този франчайз. Все пак, говори се за задаваща се 4та част на играта, а спекулациите за филма са, че той ще бъде свързан с нея, отколкото с някоя от другите 3 част от поредицата. Което от друга страна звучи поне любопитно.

И кой не иска Лара Крофт и Анджелина Джоли? За нов Tomb Rider се спекулира само и е далеч от фаза филмиране. За добро или за лошо Меган Фокс е отхвърлила покана да изиграе надарената изследователка на гробници. Наистина не знам дали да плача или да се радвам.

Дюк Нюкън е в пълна летаргия. Игра не успя да види бял свят, а филмът по култовата поредица е не се очаква да види бял свят в близко бъдеще. Оптимисточното в случая е че правата все още се държат от Threshold Entertainment и не се знае какво ще им скимне някой ден.

За разлика от Дюк Нюкън, Fallout е сред успешно съживените поредици. И като такава й полага един читав филм. Студиото зад последната игра Бетезда, е готово да продаде филмовите и телевизионите права, но за сега все още никой не ги е купил. Надяваме все пак някой да прояви интерес, защото поредицата се е доказала с уникалната си атмосфера, която, пресъздадена читаво на големия екран, ще хване окото дори и на незапознатите с франчайза.

Mass Effect също е спряган да удари големия екран. Кога не се знае. Което ми напомня че трябва да изиграя първата част.

След като изиграх първия Gears of War, интереса ми към поредицата се засили многократно. Филм по играта ще изгледам с интерес, макар и хората зад проекта да не са особено надеждни - режисьор ще бъде Len Wiseman (Die Hard 4), първия сценарий е дело на Chris Morgan (Wanted).

Сред другите големи заглавия, пуснати в продажба на филмови студия, е и Half-Life. Учудваща е липсата на интерес към фрайчаз, установен като култов и до този момент актуален (в процез на разработка е Half-Life: Episode 3). Филм с Гордън Фриимен, би бил интересен, особено ако подържащата роля е на пачия крак.

През септември пък са започнали снимките на новия Resident Evil. Режисьор е Paul W.S. Anderson, който е отговорен за първия филм (най-успешния според мойто лично мнение). Мила Йовович е на линия като Алис, а Wentworth Miller (Prison Break) ще поеме ролята на Chris Redfield.

Разбира се има много други заглавия, които се очаква да бъдат филмирани. Ето и пълния списък:

American McGee's Alice
American McGee's Oz
Area 51
Castlevania
Citizen Siege (Oddworld Movie)
Clock Tower
Crazy Taxi
Darkwatch: Curse of the West
Death Jr.
Driver
Eternal Darkness
Fatal Frame
Fear Effect
The Getaway
Grand Theft Auto
Hunter: The Reckoning
Kane & Lynch
Mechwarrior
Metroid
Nightmare Creatures
Onimusha
Pac-Man
Psi-Ops
Rainbow Six
Return to Castle Wolfenstein
Shadow of the Colossus
Shattered Union
Silent Hill 2
Soul Calibur
Splinter Cell
Spy Hunter
The Suffering


Източник: IGN.com
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Share this post on: reddit

Екранизации на игри :: Comments

Vari

Писане Вто Ное 10 2009, 16:59 by Vari

Доста добра статийка, не знаех, че толкова много игри ще бъдат филмирани. Това, което знаех и очаквам в момента са Warcraft (очевидно), Silent Hill 2 и American McGee's Alice поради факта, че тези игри са ми едни от любимите. По-голямата част от игрите, които са дадени тук са ми непознати, така че и филмите не ме интересуват много, освен Half-Life, ако някой се захване.

Върнете се в началото Go down

Lord Bloodraven

Писане Вто Ное 10 2009, 19:55 by Lord Bloodraven

Стига бе спрете бе. Защо? Защо Крис Редфилд...защо набъркват героите от играта във филма? Филмите нямат нищо общо с игрите оставете си ги така. Това за мен е по-голяма гавра дори и от филмите които са тип продължение на играта или преразказване на играта. Решили да бъдат оригинални- бъдете до край. За какво им е Крис Редфилд? Развивай си тероята за Алис, за нейните двойници или там каквото беше и стига толкова. Това си е не изнасилване а направо gang bang на играта.

Върнете се в началото Go down

Sluffy

Писане Вто Ное 10 2009, 20:01 by Sluffy

Шанс. Това е то. И никой нищо не може да направи по въпроса. Ще ринем лайна Very Happy

Впрочем в Resident evil ще участва и сестрата(май) на Редфилд.

Върнете се в началото Go down

Lord Bloodraven

Писане Вто Ное 10 2009, 20:10 by Lord Bloodraven

Е тя игра и в тоя последния...и пак Уескър...абе оставете човека на мира бе. Те тоя в игрите се опитват да г претрепят...той участва в почти всяка игра ще му се незнае а сега и във филмите...спрете бе.

Върнете се в началото Go down

Kel Sinan

Писане Сря Ное 11 2009, 17:48 by Kel Sinan

Така като гледам ще екранизират доста странни неща, но има и добри заглавия определено. Все пак, аз си оставам скептичен към екранизирането на игри и игрите по филми. До сега и в двете направления има само бози....

Върнете се в началото Go down

Averroes

Писане Сря Ное 11 2009, 20:54 by Averroes

Представям си качеството на екранизациите...Мамка му (извинете, че псувам), но защо подобни филми ги правят за идиоти? Искам един свестен филм от този тип!

Върнете се в началото Go down

Sluffy

Писане Сря Ное 11 2009, 21:18 by Sluffy

Проблема че обикновено ги правят за идиоти, които не знаят нищо за игрите и/или правят екранизации които нямат нищо общо с играта освен главната герой и/или главните злодеи (Блъд Рейн, Реиздент Ивъл и сие). Все пак щом толкова искат да си трошат главата в стената, нека поне накравя извадят нещо, което да крещи "Гледай ме, аз съм the shit" и да излезе нечовешкия филм. Но аз съм краен оптимист. Просто се надявам от целия списък да излезе поне един читав филм.

Върнете се в началото Go down

Vari

Писане Сря Ное 11 2009, 21:39 by Vari

Проблемът наистина е че ги правят така, че да привлекат не само гийковете, които знаят игрите, но и "нормалните хора" както казва божественият Уве. Или се опитват да набутат три игри в един филм и става някакъв миш-маш, където и на феновете им е трудно да се ореинтират. Всичко се прави за пари, не от любов към играта. За да се получи хубав филм трябва да има нещо като "фенщина" от страна на режисьора, сценариста и другите. Например watchmen или lord of the rings, режисьорите им сами са се наели да правят тези филми, защото са обичали романите и са искали да направят филм от тях. Ако не си фен на играта/книгата шансът да стане хубав филм е малък, защото първо не разбираш света, второ не ти пука особено, нали накрая ще си вземеш паричките.

Върнете се в началото Go down

Kel Sinan

Писане Сря Ное 11 2009, 21:42 by Kel Sinan

Да трябва да е като отношението на Питър Джаксън към Властелина - да е луд фен и да е мечтал цял живот за такъв филм. Аз лично се подмокрям при мисълта че фен-режисьор на Старкрафт примерно може да направи филм по играта...

Върнете се в началото Go down

Vari

Писане Сря Ное 11 2009, 21:57 by Vari

Уаркрафт да нямаш предвид? Честно казано бих бил предоволен ако Близард сами си го направят, както кратките синематикс, те все още са с една от най-добрата графика на филмчета от този род, с много добра музика и т.н. Предполагам обаче за голям филм си трябва истинско студио, но аз съм сигурен, че ще е добър, защото за компанията е важно, а те ще дърпат конците. В предстоящата надпревара между ммо игрите ще трябва да се постараят, точно и затова филмът ще се "случи" една година преди първата версия на играта, така новите играчи ще играят "продължнието".

Върнете се в началото Go down

Sluffy

Писане Сря Ное 11 2009, 23:16 by Sluffy

E не знам за war, но аз винаги съм бил по-голям фен на starcraft-a, така че подкрепям Кел - искам филм по Звезния занаят и да е правен от фен. И подкрепям теорията като цяло че трябва да си фен за да направиш нещо качествено. Противно на тази логика обаче, до колкото ми е известно геният Уве Бол сам се е наел да режисира Blood Rayne, Alone in the dark и Postel защото им е бил фен Shocked Както и да е. Той е едно гадно изключение.

Върнете се в началото Go down

Kel Sinan

Писане Чет Ное 12 2009, 09:47 by Kel Sinan

Като гледам резултатите, май не е достатъчно фен...Впрочем друг сюжет за който жадувам да има качествен филм е "Вещерът"...Герлат от Ривия е оргазмичен образ. Още веднъж към всички които само са играли играта (или не са я играли), но не са чели трите малки съкровища - ПРОЧЕТЕТЕ ГИ!!!

Върнете се в началото Go down

Vari

Писане Чет Ное 12 2009, 09:58 by Vari

Мен вещерът ме отблъсна с графиката си и това че в Замундата играта беше само с руски интерфейс, така че не съм я търсил много. Но ниастина графиката не ми харесва, много е тъмна и безинтересна за моя вкус, аз харесвам шаренко като Fable, Overlord и WoW.

Върнете се в началото Go down

Kel Sinan

Писане Чет Ное 12 2009, 14:00 by Kel Sinan

В случая не е важно как е направена играта, важна е историята и героя именно за това горещо препоръчвам книгите . Те са три от по 300-400 странички малък формат (колкото Пратчет) и се четат адски бързо....

Върнете се в началото Go down

Писане  by Sponsored content

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите