Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Любими герои

4 posters

Go down

Любими герои Empty Любими герои

Писане by Lord Bloodraven Сря Ное 25 2009, 21:20

Странно, че няма такава тема. Творчеството на Толкин е пълно с пресонажи разлизни със своята история, психология и поведение. Пълно с персонажи, които сякаш за извадени от реалния свят и сложени в тази книга, с променени имена и фентъзи елемнти. Когато някой ме попита кой е любимия ти герой, аз никога не мога да отговоря. Защото не е един. Причината не е в това, че книгите на Толкин буквално приливат от образи и то различни образи. Причината е, че просто има толкова много на, които симпатизирам, може би откривам себе си, а може би откривам това, което искам да съм или искам тези около мен да са. Както казах моя спписък с герои е много дълъг и ще го оставя за някой друг път (сега ще го карам по-накратко). Бих започнала с Мелкор.
Много со хората, които харесват Мелкор, не са и малко тези, които споделт мнението, че той е зъл и си е получил заслуженото. Това, което харесвам в него в факта, че е различен. Той единствен от всички нарушвама музиката на Еру Илуватар, единствен се опитва да покаже "собственото си мнение". Заради тази си самоинияциетива бива обявен за Мрачния владетел, за Злия, за коварния. За мен това си е ярък пример как всеки път когато някой вдигне глава от стадото не следва нищо добро за него. Разбира се има го и момента, в който Мелкор си е чистото зло, което е още по-примамливо (поне за мен), безскруполен, следващ своите интереси...как да не го обичаш.

Вашите любими герои?
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Любими герои Empty Re: Любими герои

Писане by Vari Сря Ное 25 2009, 21:25

Турин, най-развитият герой според мен, проследяваме го от малко момче през по-голямата част от живота му. Никой не е страдал повече без да го е заслужил. Целият му живот е една черна яма само заради твърдоглавия му баща. Каквото и да прави Турин, дори и винаги с намерението да стори добро, то все се получава лошо, няма по-голямо проклятие от това. Но какво прави той? Рита оркски задници до последно и собственоръчно убива дракона. Това за мен е истински герой, един човек, който трябва да се бори срещу един истински бог, какъвто е Мелкор. Губи разбирасе но пак го прави по възможно най-впечатляващия начин.
Vari
Vari
Member

Male
Брой мнения : 1310
Години : 34
Репутация : 11
Кредит : 1367

Character sheet
Име: Емелин Абендис
Години: 22
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Любими герои Empty Re: Любими герои

Писане by Witch-king Сря Ное 25 2009, 21:30

Вероятно аз съм най-предвидим от всички за това кой аджеба ми е най-любимият герой. Мда, познахте Кралят Чародей на Ангмар. И сега нека обясня защо. Като за начало намирам самото същество, което е той за невероятно и уникално само по себе си. Назгулите просто са безсмъртното въплъщение на ужаса, страха и силата, а моя любимец е най-могъщия. Освен това Кралят Чародей в частност е невероятно хитър за едно подчинено същество, много добър пълководец, силен маг... Само начина, по който се справя с Арнор, или по-скоро каквото е останало от него, ми е достатъчен, за да изпадна в екстаз. Има си и страхотен замък, невероятно возило... Какво повече му трябва на човек...
Witch-king
Witch-king
Moderator

Male
Брой мнения : 1079
Години : 34
Местоположение : Strasbourg, France
Репутация : 8
Кредит : 1128

Character sheet
Име: Хайнрих Майер
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любими герои Empty Re: Любими герои

Писане by Lord Bloodraven Сря Ное 25 2009, 21:31

Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!

Я с теб за нещо да сме на едно мнение...прогрес!!!
Да друг мой любим герой. Аз лично харесвам безкрайно много трагизма в образа му, ароганстта му смелостта му, но и трагизма, Това, което казваш, че всичко които той иска д анаправи добро накрая се обръща срещу него. За мен лично като изкл'чим Феанор и синовете му, може би Турин е най-трагичния образ в тази книга.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Любими герои Empty Re: Любими герои

Писане by Aelys Пет Ное 27 2009, 20:12

Феанор и синове са ми много любими герои. Не им симпатизирам, но тяхната злощастна съдба ме вълнува всеки път, когато препрочитам книгата. Същото важи и за Тингол и младия Диор. Тингол изобщо не е положителен образ в книгата, а краят му е доста жалък.
Aelys
Aelys
Member

Брой мнения : 1033
Години : 36
Репутация : 11
Кредит : 1094

Character sheet
Име: Верисаел Еринвар
Години: 48
Раса: Елф

Върнете се в началото Go down

Любими герои Empty Re: Любими герои

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите