Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Последен филм

+18
Eleril
T'Amber
Aelys
Averroes
Vari
Elesarche
Witch-king
Kel Sinan
Laiqalasse
KOLOBAR
Eruin
queer
HeavenlyFire
Lord Bloodraven
Rebellion
KB
Etain
Sluffy
22 posters

Страница 1 от 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Последен филм Empty Последен филм

Писане by Sluffy Съб Мар 29 2008, 11:15

Трудно. Май беше The bucket list. Не лек филм въпреки редките, но наистина забавни моменти.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Вто Юли 08 2008, 20:57

Numb - като гледам последния филм, който тук съм отбелязъл, ще рече човек че само по тежки филми си падам. Лично за този малко мога да кажа. Доста е странен и ако някой реши да му хвърли едно око да чете в графата жанр, 4xДрама и 1хКомедия. Даже аз пак се смях, но малко смешно имаше в тоя филм. Ако някой му се убива, ама наистина убива, време, може. Иначе филма си пада малко депресантски (или анти-депресантски, знам...)
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Etain Вто Юли 08 2008, 21:43

О, имах намерение да го гледам това, но намерението ми отлетя на фона на някакво аниме... Very Happy Моят последен филм беше "Дневниците на бавачката" - странен тип, като "Дяволът носи Прада", нещо такова...има много смисъл, ако не заспиш (тоест, ако не си падаш по някаква случайност само по плоски комедии и по-плоски екшънчета)...
Etain
Etain
Member

Female
Брой мнения : 169
Години : 33
Местоположение : София, България
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by KB Вто Юли 08 2008, 23:53

Хмм наличието на много смисъл явно ми е убягнало, но тематиката "търсене на себе си" винаги допада. Различно е филмчето наистина.

Моят последен според BitComet-а е Stargate-The Ark of Truth (а аз с BitComet не желая да споря). Представях си малко по-различно завършека на войната с Орай (прекалено прост край на добре заплетен сюжет), но като фен на сериала и филмът нямаше как да ме остави с лошо впечатление. За фенове на "и те заживели щастливо", предполагам.
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Etain Сря Юли 09 2008, 00:17

Голям си тормоз, Кери ( Последен филм 894889 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Направи си само темичка в потребители, да те почна Последен филм 85155 ), да знаеш...човек да не ти каже, че вижда смисъл в нещо, веднага ще го обориш...във връзка с коментара ти, най-малко смисъл има в "happily ever after", независимо за какво или кого се отнася...човек не е способен да издържи вечно щастие, дори то само да му се налага (специално що се отнася до жените, те по-рядко са щастливи и единично Последен филм 429444 )...Може би ми харесва това, че филмът е различен от плоските комедии и екшънчета - повечето филми, които излизат, просто искат пари...Дори и безумно малко смисъл да има...останаха малко филми с какъвто и да било смисъл, преподлагам си съгласна... Последен филм 3915
Etain
Etain
Member

Female
Брой мнения : 169
Години : 33
Местоположение : София, България
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Юли 09 2008, 00:32

О, с последното съм съгласна...за съжаление си е така. Но безсмислените филмчета, се дължат не на единично хрумване, а на нагласата на зрителите (99% от които обожават бози), тъй че скоро и не чакам наплив на качествени продукции. И все пак аз не твърдя, че в Дневниците.. няма смисъл-само многото ми убягна.
Колкото до happily ever after...хората не могат да издържат на вечно щастие (то те си го развалят доброволно за броени дни), но пък масите обичат да гледат чуждия прекрасен край-може би буди някакви илюзийки ддз. А пък колкото до смисъла...не виждам ред, в който да твърдя, че в The Ark of Truth има кой знае каква дълбочина. За сметка на това обаче, държа да си отбележа хубавичко настрана, че на сериала не му липсва ни смисъл, ни дълбочина (поне по моите критерии)
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Сря Юли 09 2008, 01:48

The Beastmaster (1982)
Последен филм 567874
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Сря Юли 09 2008, 08:07

Ако позволите да се намеся в спора.

99% е доста относително. Виждам на къде биеш с тази висока цифра, но е показателно, че в последно време започнаха да пускат доста по-качествени сериали. Спрямо това което излизаше преди 10 години, сега даже е цвете. Ако продуцентите се замислят сериозно, може да видим доста по-стойностни филми от 3-4 на година (даже и това е много). Като цяло най-големият им проблем е target аудиторията. Което при американците е пълен хаос (за сметка на японците), поради простата причина, че сами се ограничават с рейтинги и в повечето случаи режат от филми или пренаписват хубави сценарии само за да се впишат в рейтинга. Още ме боли за Хрониките на Ридик :/

Beastmaster? Дай повече инфо де.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Etain Сря Юли 09 2008, 16:10

Sluffy написа:
Beastmaster? Дай повече инфо де.

Тоест, ако не броим Последен филм 567874 , което не пояснява абсолютно всичко... Very Happy
Etain
Etain
Member

Female
Брой мнения : 169
Години : 33
Местоположение : София, България
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Юли 09 2008, 16:18

Ами естестчено, че 99% е относително. Не се очакваше да търся готови статистики, нали? Laughing За замислянето...а дано! Не че съм великият киноман, но по скромни наблюдения това, на което се набляга си остава визуално качество най-вече. По този пункт и "гледаемостта" деля основните тенденцийки на три типа: филми по книги-значително орязани, за да се вместят в тайминга и да се направят по-достъпни; филми със сюжетни линии, придържащи се към основните утвърдени баналности; и филми със странни неразбрани и разпокъсани сюжетни линии (почти безцелно нахвърляни на сцени), които също рядко съдържат особен смисъл. Рядко попадам на нещо ново, което не принадлежи към някоя от тенденциите (ако някой е гледал нещо, плс да препоръчва) А за японците това с рязането и пренаписването...и те не са го подминали съвсем-при тях обаче по-скоро става дума за мързел Laughing (няма да се впускам в обяснения, тъй като единственият, който ще има нерви да го изчете и провери е на мойто мнение)
А Beastmaster май съм го засичала във вариант на сериал по AXN, но много спомени нямам. Не беше ли тип 13-тия, Конан, Херкулес и сие?
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Сря Юли 09 2008, 16:52

Нямах предвид че японците режат и пренаписват, а че американските им колеги го правят. Точно затова и ги плюя. Иначе, честно казано нищо не се сещам от рас да ти препоръчам и което да бяга от клишето. Сега съм с запалил по едно сериалче, но това заради 1... 2... а да, 3 актриси, които играят там Последен филм 639918 Последен филм 85155
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Юли 09 2008, 17:17

Ами че аз правилно си те разбрах. Становището беше, че и японците не са го подминали момента съвсем (примерчета:Death Note-вторият филм особено...Dororo...) макар че при тях това се дължи на съвсем други факторчета.
Еех актриси...и още по-еех актьорчета (по същия повод нямам място даже и манга да си свалям вече Laughing )
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Сря Юли 09 2008, 17:35

На мен ми стана интересно за японците. Странно ми е на какво се дължи рязането при тях?
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Сря Юли 09 2008, 18:18

Мисля че тя говори за японските филми, с които аз лично нямам много вземане даване и не се бутам да коментирам. Сравнението ми беше с анимета впрочем, защото те са по-големия отрасъл в сравнение с киноиндустрията.

Което пишейки тоя пост, някак си не ми дойде от вътре да го напиша това KB. Щеше да е сякаш изплюто ("Мисля че KB говори..."). Предложи алтернатива...
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Сря Юли 09 2008, 18:22

Да ти приличам на идиот? Мога да чета, схванах от първия път, че става дума за филми.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Сря Юли 09 2008, 18:56

Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Юли 09 2008, 20:25

Ммм отговарям веднага. Примерът с Death Note-филмът бе за онагледяване на наличието на орязване. Ако си гледала анимето (което явно е абсурден въпрос), знаеш за какво и колко точно рязане и променяне става дума. Вторият беше с Дороро, тъй като има прилики с други продукции, но честно казано не беше особено подходящ пример, тъй като филмчето си има някаква дълбочина пък и оригиналност на моменти.
А причините хаха...е, моята теория е сравнително плитка, тъй като се базира на едва няколко примера, но в основата, по мое мнение, стои мързелът на твореца Rolling Eyes и дългото лутане между прекалено много различни идеи. Освен това, мащабният повод за наличието на различна причина стои в диференцираната от типичноамериканския поглед култура.
При сериалчетата също има до известна степен съобразяване с аудиторията. Когато един герой спре да бъде харесван, той малко по малко спира и да бъде рисуван Smile
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Сря Юли 09 2008, 20:54

Според мен примерите ти са неподходящи. Филма дет нот както и филма по базилиск са един типичен пример за правене на филми за пари- успешна манга, успешни аниме, хората се лъжат, че е филма ще е успеше, а те са боза. Тук не става дума за орязване или каквото и да били, а за комерсиализация. Просто когато намериш златна мина копаеш, копаеш, копаеш за съжалаение не се усещаш кога удряш на камък. Мързелът на твоереца не е много сонователна причниа. Когато правиш нещо за пари и то за толкова пари мързел няма. На тези хора това им е работата. Ако моята работа е да седя зад бюро и за това да ми плащат, някак си не върви да ме мързи. Но да речем чистенето на къщата- никой не ми плаща тук може да ме мързи. А и преди всичко говорим за японци- средностатистическия японец се отличава с няколко неща- нисък, яде ориз, дисциплиниран, работлив. Последните две са в доста силно противоречие с думата мързел.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Юли 09 2008, 21:12

Оки-доки. Това с комерсиализацията мъничко ме заби-накара ме да се запитам ние за какво си говорим всъщност Laughing Ако орязването и промените не са факт, свързан с филма по Death Note, то защо приятелката на Лайт умира по този начин, защо Рюзаки (L) умира по този начин...защо Лайт умира по този начин...защо...ох, аз се уморих от "защо" пък за теб нз. Факт е, че за екранизация на базата на нещо по-обемно има две главни причини (които засягат дискусията) за орязване и промяна. Факт е, че те са вписване в тайминг и комерсиални такива. В случая думата ми обаче, не е за тези неща-отбелязвам, че комерс или не, промяната е налице-не твърдя, че грешиш в мнението си за комерсиализацията-нали в крайна сметка целият разговор тръгна от там.
Съгласна съм и че мързелът на твореца не е основателна причина, но на няколко пъти се изяждам от яд като прочета оригиналните замисли за герои на някое аниме и как те били отхвърлени, защото били, видиш ли, прекалено сложни.
Обяснение:
Творецът си е творец, а японците са машинки, така си е. Замисли се каква е целта на една добре работеща машинка. Не стигаш ли до извод, свързан с продукцията? Качеството или количеството-вечния въпрос Smile А използвайки "мързел", аз говоря образно и имам предвид точно това, но, в старанието си да опростя извода и представянето, излиза думата.
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Сря Юли 09 2008, 21:21

Всъщност има и още една причина. Японците променят понякога съдържанието на мангата, анимето а след това и на филма ако имат акъв (опазил ме Еру от това да има филм). Аз лично си го обяснявам с идеята за разнообразие и други такива глупости свързани отново с тази голяма машина индустрията. Но като цяло японската кино индустрия не е чак толкова зле. Слагаме настрана филмите по манги, защото това е основен проблем на киноиндустрията като цяло. Аз лично не се сещам филм по книга, който да ми е харесал (Последното ми приключение беше с Нарния и след това имах чувството че са ми изнасилили съзнанието). Има доста добри японски филми, които за съжаление не са мнго популярни. Все пак всеки гледа малко накриво на японското кино.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Сря Юли 09 2008, 21:26

Гледайте добрите японски филми.
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Сря Юли 09 2008, 21:26

Здрасти приятно ми е да се запознаем. Падам от луната.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Сря Юли 09 2008, 21:30

Знам, че ти си ги гледала. Параноя малко?
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Сря Юли 09 2008, 22:07

Как може от 1000 иконки (които саморъчно изнасилих съзанието си да добавя една по една) нямаше една дето да изобразява лудст... срам и позор.

По темата. Кои са добрите японски филми?
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Сря Юли 09 2008, 22:10

Започни със Седемте самурай и Kaneto Shindo - Hadaka no shima след това премини на нещо от 70те...и така докато не стигнеш до Battle Royale.

П.С. Ако издържиш самурайте (не казвам,ч е филма е лош напротив велик е) значи няма нищо в японската кино индустрия което да ти се опре.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм Empty Re: Последен филм

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите