Fantasy World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Последен филм

+18
Eleril
T'Amber
Aelys
Averroes
Vari
Elesarche
Witch-king
Kel Sinan
Laiqalasse
KOLOBAR
Eruin
queer
HeavenlyFire
Lord Bloodraven
Rebellion
KB
Etain
Sluffy
22 posters

Страница 2 от 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Юли 09 2008, 22:28

Ммм за промяната на съдържанието нямам наблюдения-благодаря ти, че го изтъкна.
А за японската киноиндустрия като цяло...не знам дали ще те изненадам, но всъщност мнението ми е много далеч от отрицателното. Просто не ме израдва идеализираният вариант, в който японците са много далеч от идеята за рейтинги, орязване и променяне. Smile
За филмите по книга...има много минуси, има и един плюс. Ако си чел книгата и гледаш филма, просто няма шанс да ти хареса. От друга страна обаче, често, ако не си чел книгата, а филмът ти допадне, това дава повод да се обърнеш към страничките (което винаги е плюс).
А защо смяташ "всеки гледа малко накриво на японското кино"? Странно ми е-аз досега не съм чувала ответ на препоръка: "А, аз няма да го гледам този-той е японски" например.

(ма-алко връщам темата с извинение за бавни реакции)
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Чет Юли 10 2008, 06:54

Не ме изненадваш.

Азиатците имат по-различна гледна точка над света и трябва да имаш повече от две мозъчни клетки, за да я схванеш и разбереш правилно. Това важи за филмите, важи и за аниметата. Хората не казват аз няма да гледам филма, защото е японски, но много често след това казват ебати тъпия японски филм.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by HeavenlyFire Чет Юли 10 2008, 10:12

Hancock: Филмчето ми хареса лично доста. Не знам дали беше защото бях в добра компания от приятни хора или самият филм, но филма си го биваше. Няма да ви го разказвам, че да не ви го разваля. Но си го биваше! Можеше да има много по-добър край според моето скромно мненине на потребител, но пък от друга страна и този не беше кой знае колко разочароващ. Гледайте го. Чарлийз Терон е УОУ. Както обикновенно де. Комедиика. Американска. Последен филм - Page 2 30023
HeavenlyFire
HeavenlyFire
Member

Male
Брой мнения : 443
Години : 35
Местоположение : Маасрихт, Холандия
Репутация : 0
Кредит : 330

Character sheet
Име: Манша Соркен
Години: 23
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Съб Юли 12 2008, 20:28

Покрай японските филми си пуснах един филм, който съм гледала - Battle Royale. Много добро филмче, по гениална манга...жалко че японците не изглеждат така като изглеждат и в мангата.
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Пон Юли 14 2008, 13:44

Напът съм да изгледам Firefly (сериалче), с което затвърждавам тенденцията ми напоследък да гледам фантастика, напук на рпг-то по което мисля в свободното си време Razz
Повече коментар относно филмчето по-късно... ако някой се интересувам :/
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by KB Пон Юли 14 2008, 21:15

The Boondock Saints...за пореден път. Филмчето ми е любимо и затова ще си спестя "безпристрастния" коментар. Който го интересува, цък
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Etain Пон Юли 14 2008, 21:28

Ще ме накараш да го гледам това, след като ме накара да го сваля снощи...пфу, трябва да спра да се водя по твоя акъл, ще свърша по-побъркана от L...
Etain
Etain
Member

Female
Брой мнения : 169
Години : 33
Местоположение : София, България
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Вто Юли 15 2008, 04:02

Днес (вчера) приключих с Firefly, а преди малко със Serenity. Много забавно филмче. Като фантастика едно от най-добрите, но има много причини да го сложа след Star Wars и Ридик франчайза. Все пак, остава едно интересно филмче и както не веднъж съм казвал, един от филмите където най-добре са миксирани човешките раса, без да се забелязва доминантна (като изключим главните герои..). Ако някой се чуди как може да бъде пресъздаден един уестърн в космоса да гледа сериала (Firefly). Ако друг се чуди дали да гледа нещо ново от жанра фантастика и е изпуснал филмът (Serenity) да си го изпитегли. А за другите които им се гледа нещо разнообразно като история и място на действие да ги гледа заедно в ред сериал - филм.

Разбира се не очаквам върл ентусиазъм от хора пишещи във фентъзи форум, но ако някой път настроенито ви побутне да гледате нещо коренно различно от елфчета и магиики, това бих ви препоръчал Wink
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by queer Пон Юли 28 2008, 18:31

Crank/Огнена кръв

Екшън, екшън, и пак екшън. Поне качествен екшън де, не от онези заспалите.. Хареса ми, може би по-малко от някои други подобни, но всъщност след като гледах Маями Вайс преди него, ми се стори направооо невероятен. Маями Вайс (това е моето лично мнение за него (: ) беше прекалено рекламиран - че го даваха по кина, пък с Колин Фарел и т.н, а голяма скука като цяло беше филма. Не го препоръчвам. Евтин филм, без някакъв точен смисъл, а липсата на екшън го правеше глупав и безсмислен. А пък и в крайна сметка нищо не постигнаха. Предполагам са се опитали да направят нещо прекалено с дълбок смисъл, ама нещо не се е получило и е станало помия, както става с някои други филми. Абе не го препоръчвам.
Та, след него Огнена кръв беше направо трепач. Smile Екшън отвсякъде. Главният герой го бяха го отровили и единственият начин да се поддържа жив беше да бъде с високо вдигнат адреналин. :Р Демек през целият филм тоя човек не мирна за секунда... х) Ако просто на човек му се гледа малко екшън може да си го изтегли. Последен филм - Page 2 319776
queer
queer
Member

Female
Брой мнения : 43
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Вто Юли 29 2008, 16:55

За Маями Вайс съм съгласен. Доста плитък и бавен филм. Но като се замисли човек лентата май и не беше за масовия зрител. Ако не се лъжа има сериал по филма и хората които си харесват сериалчето, сигурно много са му се накефили. Аз специално не съм един от тях.
Колкото до Crank. Абе нагледах се на чисти екшъни. Плюс това е малко обикновен такъв - стрелба с пистолети, геройски тупаник (без определен стил на бой), притък сюжет. В този ред на мисли War много повече ми хареса. Може би заради Джет Ли, а може би заради нещата които прави - начин на бой, каскади и в случая бой с катани. Доста хора се впечатлиха от Crank, но мен не ми се стори "специален".
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by queer Вто Юли 29 2008, 19:56

О, да, не твърдя, че е специален, даже в никакъв случай. Има мн по-добри екшъни от него, но все пак не беше и чак толкова зле, колкото някои други. Wink Иначе друго си е Джет Ли сега, няма как да се сравни. (х Най-вече с Джет Ли ми е направил впечатление The One, "Единственият", но общо взето всичките му филми са добри. Иначе аз до скоро даже не знаех, че съществува филм, наречен Crank, изобщо давали ли са го по кината и как така не съм разбрала нищо за него.. Чудна работа.
queer
queer
Member

Female
Брой мнения : 43
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Вто Юли 29 2008, 20:44

И Единствения е интересен. Джет Ли и Джейсън Стейтъм като се съберат и става лудница Smile

Последен филм - Blade Runner. Очаквах повече, но филма ме разочарова по много категории - атмосфера, герои, история. А и като цяло самото действие във филма беше мудно, което на моменти ме успиваше.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Пон Авг 04 2008, 23:08

Лично за Blade Runner съм на противното мнение. Героите според мен имаха изключителна дълбочина, а дистопичната мрачна атмосфера на филма е едно от нещата с които той е най-известен и най-много ми харесва. Като история обхваща в себе си философията на религията и моралните импликации на това да съществуваш и притежаваш спомени, всичко в контекста на класическа гръцка трагедия. Най-малкия пример е играта на шах символизирща Безсмъртната Борба на човека срещу смъртността му дадена му от Бог, само че сега в ролята на Бог е човек, а в ролята на човек е машина. Естествено главния въпрос: какво е да си човек? И разбира се култовите реплики на филмът: "Щом си отида всички тези спомени ще бъдат изгубени завинаги...като сълзи в дъждът." "Жалко, че тя няма да живее. От друга страна, кой живее?"

А иначе последен филм за мен - Тъмният Рицар. Последен филм - Page 2 578395 Батман е велик.
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Lord Bloodraven Пет Авг 08 2008, 07:40

Спийд рейсър...честно казано очаквах доста повече...и да малко по-добра актьорска игра за филм сниман почти изцяло на зелен екран...американска глупост...поредната
Lord Bloodraven
Lord Bloodraven
太政大臣

Female
Брой мнения : 2125
Години : 450
Местоположение : Hell
Репутация : 16
Кредит : 2330

Character sheet
Име: Ая
Години: 26
Раса: Полу-елф

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Пет Авг 08 2008, 07:53

Царят скорпион... И една Скала бута скали.
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Пет Авг 08 2008, 09:04

The Last Samurai... отново... Последен филм - Page 2 567874

Царят скорпион

Новия филм или стария? Защото са пуснали и втора част.
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sluffy Пет Авг 08 2008, 09:42

Във втория го няма Скалата... за добро или за лошо Последен филм - Page 2 567874

Иначе още не съм гледал 2та, ама не залагам големи надежди. След това ще коментирам дали липсата на Дуйен Джонсън е положителна. (трябва да е)
Sluffy
Sluffy
Lord of FW

Male
Брой мнения : 2016
Години : 36
Местоположение : Here and there, I'm everywhere
Репутация : 8
Кредит : 2336

Character sheet
Име: Риисак
Години: 24
Раса: Човек

http://sluffy.data.bg

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Пет Авг 08 2008, 20:41

Щом втората част не е излизала на кино... Направи си изводите.
Последен филм - Page 2 944822
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by KB Сря Авг 13 2008, 00:36

Втората част наистина е много зле откъдето и да се погледне. Пак е по-добре от Южняшки истории с Дуейн Джонсън, който незнайно защо се излъгах да изгледам преди време.
Последните са два-един след друг... Charlie Bartlett и Dedication. И двата ме оставиха с усмивка, и двата са от типа със смотан край, но като цяло ми харесаха, и и в двата присъстват любимите ми герои тип-олигофрен, които са ми особено симпатични, стига да не са ми в къщата. Smile Който има поносимост към жанра драма, би трябвало да ги хареса.
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Сря Авг 13 2008, 09:03

Batman Begins
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by KB Пет Авг 15 2008, 00:25

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor...стигаха ми и първите две, а едно Etain-че определено беше в повече Rolling Eyes
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Пет Авг 15 2008, 12:22

Grave of the Fireflies
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Etain Пет Авг 15 2008, 12:47

KB написа:The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor...стигаха ми и първите две, а едно Etain-че определено беше в повече Rolling Eyes

Аз бях добро момиче на филма, моля те, не ме злепоставяй пред народа...Е, да, смях се...и после вие ми се смяхте на онази хубавата изцепка...и в крайна сметка знаеш кой е виновен, така че - ШШШТ! Последен филм - Page 2 3130
Etain
Etain
Member

Female
Брой мнения : 169
Години : 33
Местоположение : София, България
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by KB Пет Авг 15 2008, 13:18

Милият зд, дето за всичко ти е виновен си беше толкова кротичък. Смееше си се, ама поне тихичко. Не, шегата на страна, ти през повечето време беше по-забавна от филма. Признах ти го. Шавай. Smile
KB
KB
Member

Female
Брой мнения : 301
Години : 36
Местоположение : Where the 10th star rises
Репутация : 0
Кредит : 0

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Rebellion Пет Авг 15 2008, 18:19

Tales of Earthsea
Rebellion
Rebellion
Краля-Вещер

Male
Брой мнения : 1302
Години : 123
Местоположение : Cherry Str.
Репутация : 26
Кредит : 1027

Върнете се в началото Go down

Последен филм - Page 2 Empty Re: Последен филм

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите